TJ Spartak Vlasim
23
Lis

Dolnokralovický velkochov kanárů

Popis partií Petr Müller, poznámky Jirka Mejzlík

Reportáž ze zápasu Dolních Kralovic B dostal tentokrát za úkol napsat Petr, jakožto hráč, který dohrál z našich první. Pojal to z pohledu vývoje jednotlivých partií, proto jsem si dovolil článek lehce doplnit.

Partie jsou řazeny dle jednotlivých šachovnic.

Partie Standy: Zahájení bylo vyrovnané, ale na počátku střední hry Standa nevhodnou kombinací přišel o pěšce. Soupeř si převahy moc neužil, protože přehlédl hrozbu matu na osmé řadě. Aby se tomu vyhnul, tak na poslední chvíli vstoupil do nevýhodné výměny dam, po které následovalo zcela nesmyslné rozestavení vlastních věží, a rázem se dostal do tragické koncovky, v níž ho rozstřílely Standovy aktivnější věže.

Partie Jirky: Jirkova partie začala brzkou ztrátou materiálu ze strany soupeře, když se domníval, že oběť jezdce za 2 pěšce mu přinese iniciativu a rychlou výhru. Ale naštěstí byl soupeřův útok naprosto bezzubý, i když pozice nevypadala ze strany našeho hráče příliš atraktivně. Náš kapitán ji postupně vylepšoval, až ji dotáhl do zdárného konce, kdy se překvapený soupeř, který si i na konci myslel, že stojí na remízu, musel vzdát.

Partie pana Snížka: Partie byla velmi vyrovnaná. Soupeř hrál velice pomalu, ale to se mu vymstilo v časovce, kterou nezvládl. Ztratil v ní několik pěšců a pan Snížek již neměl žádné problémy s ukončením partie ve svůj prospěch.

Moje (Petrova) partie: Můj malý soupeř byl velice zbrklý. Hráli jsme Evansův gambit, kde si soupeř poslušně vzal obětovaného pěšce a později při útoku i střelce. A tak partie skončila v osmnáctém tahu těsně před matem, kdy soupeř neměl ani jednu hrající figuru a já matil jezdcem a dámou.

Partie prcka na páté šachovnici (David – pozn.J.M.): Začátek této partie byl nezajímavý. Figury se vyvinuly do otevřené hry. Hned na počátku střední hry hráči vyměnili všechny lehké figury a o chvíli později i těžké figury. V pěšcovce udělal soupeř několik závažných chyb a vyvrcholilo to přetáhnutím volného pěšce. Z něj si náš hráč udělal dámu a soupeř se vzdal.

ŠK KDJS Sedlčany B Dolní Kralovice B
Kutil Pavel 1450 0 1 1714 Vávra Stanislav
Mandovec Jiří 0 0 1 1524 Mejzlík Jiří
Sadil Pavel 1374 0 1 1501 Snížek Jaromír
Sadil Jan 1326 0 1 1490 Müller Petr
Červenka David 1323 0 1 1307 Pikal David
0 : 5

Tolik tedy partiové postřehy Petra Müllera. Pro úplnost ještě uvedu stručný průběh zápasu. Petrův masakr Honzy Sadila trval jenom něco málo přes hodinu, Honza se v taktických hrozbách Evanse nebyl schopný zorientovat. V té chvíli jsme na ostatních šachovnicích ale nestáli nejlíp a zápas mohl ještě skončit jakkoliv. Druhý dohrál David Pikal. Jeho soupeř, rovněž David (Červenka), držel až do pěšcovky naprostou rovinu. Pak to najednou vypadalo, že spěchá na rande, a partii během pár tahů našemu hráči doslova odevzdal. Naši výhru pojistil Jaromír, když Pavla Sadila překombinoval v časovce soupeře. Jako čtvrtý dotáhl věžovku Standa, výhru jsem pečetil já. Takže 5:0 a kanár zpívá vítězné trylky.

A ještě k nadpisu článku. Béčko zapsalo druhého kanára v řadě (minule si jeho zpěv poslechli Benešovští), v mezidobí áčko se Standou v sestavě vypráskalo 8:0 příbramskou omladinu v RP. Takže třetí kanár v řadě, to už je slušný velkochov.

Tabulka po 3. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. Dolní Kralovice B 3 0 0 9 13 13.5
2. ŠK Medvědi Zvole B 2 1 0 7 10 11.0
3. Sokol Postupice 2 1 0 7 8 10.0
4. ŠK KDJS Sedlčany A 2 0 1 6 8 10.5
5. Spartak Vlašim C 2 0 1 6 7 9.5
6. ŠK Pravonín 1 2 0 5 6 8.0
7. Jiskra Zruč n.Sáz. 1 0 2 3 3 6.5
8. Jawa Brodce C 0 0 3 0 1 4.0
9. Sokol Benešov B 0 0 3 0 1 2.0
10. ŠK KDJS Sedlčany B 0 0 3 0 0 0.0

8 reakcí na “Dolnokralovický velkochov kanárů”

 1. 1
  Vojta M. píše:

  snad přibude čtvrtý :-)

 2. 2
  Jiří Mejzlík píše:

  Maťa: dík za to velké „B“, já si to pořád pletu.

 3. 3
  Maťa píše:

  Není zač :-) .

 4. 4
  Jarda P. píše:

  Já bych radši zůstával při zemi a s těma kanárama se tolik neoháněl :-) .

 5. 5
  Maťa píše:

  Chceš tím, Jardo, říct, že by kralovickým šéfům slušela trocha pokory? :-)

 6. 6
  Jarda P. píše:

  Myslím, že těžší zkoušky Kralovice teprve čekají, samozřejmě jsem rád, že to zatím takhle šlape, hlavně, aby nepřišel při prvním nezdaru problém. Já jsem hlavně rád, že si mládež může zahrát se silnými soupeři a co bude navíc bude jedině dobře, i když kanár je samozřejmě příjemný a dodá sebevědomí :-) . Tak hurá na ně !

 7. 7
  Jiří Mejzlík píše:

  Co se týká kanárů, myslím, že už jich moc být nemůže. V osmi se to uhrává hodně, hodně těžko. Přece jen aby si ani jeden z osmičky nevybral slabší chvilku musí být souhrou štěstí.

  A béčko už má ty slabší soupeře obehrané, žádný další adept už nás nepotká. Vždyť jsme až osmí nasazení z deseti!

 8. 8
  Vojta M. píše:

  Sám jsem taky spokojený jak se zatím daří a doufám, že slabší chvilka se v teamu objeví co nejpozději, ideálně kdyby vůbec, ale to se za celou sezenu málokdy stane. Já celkově mám velkou radost z dvou věcí. první je to, jak se kralovickým daří a jak dopadají dobře všechny zápasy, ale druhá věc, která mě těší ještě víc je pozitivní týmový duch a dobré rozpoložení. A věřím, že z tohohle silného teamového ducha by se dalo čerpat i kdyby se ne tak moc dařilo. Opakuji to co jsem tu už jednou psal. Pro mne to je za posledních minimálně 10 let nejlepší družstvo, v kterém jsem kdy hrál.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist