TJ Spartak Vlasim
21
Lis

Pravonín – Zvole „B“ 2,5:2,5

Tomáš Hašek

Tak ani na druhý pokus se družstvu Pravonína nepovedlo na domácích stolech zvítězit … je to velká škoda, ale takové šachy jsou a ne vždy získá body papírově silnější strana.

Na všech šachovnicích jsme totiž byli favority, ale hosté bojovali a nakonec si odvezli zasloužený bod. A jak zápas probíhal?

Jako první skončila pátá šachovnice, kde Patrik Studnička trpělivě zvyšoval svoji materiální převahu a poměrně brzo zvítězil. Vedeme 1:0 a nic nenasvědčuje tomu, že budeme bojovat o celkovou remízu.

Špatně se to píše, ale o vyrovnání na 1:1 jsem se přičinil více , nežli soupeř. Kam si ten můj kůň ve 32. tahu odskočil, to ví snad jen on sám…

Že budeme díky Mirkovi Laloučkovi prohrávat 1:2 by mne už nenapadlo vůbec. Když jsem šel naposledy kolem jeho partie, tak to vypadalo, že bude mít dámu a dvě věže a nepohodlně postaveného krále proti dvěma věžím a střelci. Soupeř se v koncovce zorientoval lépe a Mirek rezignoval.

Na druhé šachovnici se Vojta Filip utkal se starým známým z mládežnických soutěží a s černými figurami a výborným časem žel žádnou průkaznou výhodu nezískal. A i když s výrazným rozdílem v časech obou hráčů se divákům zdálo, že ve věžové koncovce je výhoda na straně Vojty, ten říkal, že vyhrát nemohl, a partie skončila s holými králi necelou minutu před vypršením soupeřova časového limitu. Prohráváme 1,5:2,5.

Poslední partii dohrává Lukáš Filip. V průběhu partie si postěžoval na to, že popletl varianty v zahájení a přišel o pika. Pak však zabojoval, získal kvalitu, ale vypadalo to stále na remízu a naši prohru v zápase. Lukáš však i nadále usiloval o vítězství a s pomocí špatného času soupeře jej donutil k chybám a nakonec zvítězil, a tím zachránil alespoň zápasovou remízu 2,5:2,5!

Pohostinná paní Filipová byla tedy opět skvělá při organizaci zápasu, ale zklamaná výsledkem. Tak snad jí uděláme radost při třetím domácím utkání. Příští kolo hrajeme malé derby v Kralovicích, tak doufejme, že  to dopadne lépe než dnes a stejně jako v Sedlčanech, venku zvítězíme!

ŠK Pravonín   ŠK Medvědi Zvole B
Hašek Tomáš 1804 0 1 1510 Boček Lukáš
Filip Vojtěch 1858 ½ ½ 1612 Česánek Jaroslav
Filip Lukáš 1665 1 0 1583 Chaloupka Bedřich
Lalouček Miroslav 1650 0 1 1411 Jungmann Martin
Studnička Patrik 1554 1 0 1457 Máslo Robert
  :

Tabulka po 3. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Partie Skóre
1. Dolní Kralovice B 3 0 0 9 13 13.5
2. ŠK Medvědi Zvole B 2 1 0 7 10 11.0
3. Sokol Postupice 2 1 0 7 8 10.0
4. ŠK KDJS Sedlčany A 2 0 1 6 8 10.5
5. Spartak Vlašim C 2 0 1 6 7 9.5
6. ŠK Pravonín 1 2 0 5 6 8.0
7. Jiskra Zruč n.Sáz. 1 0 2 3 3 6.5
8. Jawa Brodce C 0 0 3 0 1 4.0
9. Sokol Benešov B 0 0 3 0 1 2.0
10. ŠK KDJS Sedlčany B 0 0 3 0 0 0.0

Stránka soutěže

Partie k přehrání

38 reakcí na “Pravonín – Zvole „B“ 2,5:2,5”

1 2
 1. 1
  Maťa píše:

  To je sebevědomí, naplánovat si výhru ve střítežském pekle! :-) Ale je pravda, že zaváhání se Zvolí je třeba napravit. Ovšem Jura Mejzlík a jeho banda určitě udělají vše pro svůj úspěch, takže se dá očekávat napínavý zápas!

  Tomáš dnes bohužel potvrdil, že se mu proti dětem a opilcům hraje špatně. (Pro neinformované dodávám, že Lukáš Boček je ročník 1998, aby bylo jasné, do které skupiny ho zařadit :-) . )

 2. 2
  Maťa píše:

  V tabulce mě teď zaujala dosavadní bilance Sedlčan B, to se jen tak nevidí…

 3. 3
  Vojta M. píše:

  Už se pomalu začíná roztápět pod kotlem :)
  A poslední tři zápasy kralovických družstev zpíval kanárek :-))
  Ale je pravda, že zrovna za kralovické áčko hráli vaši 3 hráči a podíleli se na příbramském masakru. :-)
  Takže je otázka, kdo bude příští zápas víc favoritem a ke komu bude peklo nakloněno .-)

 4. 4
  Maťa píše:

  To je vlastně pravda, Filipovi i Míra budou na velké teplotní změny (z 15°C na 30°C, jak psal někde Jirka) v hracím sále zvyklí :-) .

 5. 5
  Jiří Mejzlík píše:

  Za dva týdny, v sobotu 4.12., bude ve Stříteži mikulášská taneční zábava, takže v hrací místnosti se pravděpodobně budou ráno válet silně podnapilí andělé a čerti. Je tedy možné, že zápas odehrajeme v Dolních Kralovicích. Ještě dám vědět.

 6. 6
  Tomáš Hašek píše:

  No, a už se nám začíná rýsovat první výhoda….

 7. 7
  Tom píše:

  Do článku byl doplněn odkaz na partie ze zápasu Pravonín – Zvole“B“. Dík patří Lukáši Filipovi, který je bleskově zpracoval již včera.

  Odkaz na přehrávač:
  http://www.sachyvlasim.cz/viewer/Pravonin_Zvole_2010.htm

 8. 8
  Maťa píše:

  Jirka M. (kom. 5): Jen jestli se nebojíš, že Pravonín kouzlo hrací místnosti ve Stříteži odčaruje… :-) Co se opilých čertů týče, tak v duchu mého komentáře č. 1 by bylo ze strany domácích taktické, kdyby jeden takový nastoupil na první desce – tímto dávám cennou radu Standovi Vávrovi, jak má vypadat jeho příprava na Pravonín :-) .

 9. 9
  Jiří Mejzlík píše:

  Maťa: S Pravonínem to tak neberu, vždyť s výjimkou Tomáše budou komplet všichni ostatní účastníci zápasu rovněž z týmu D.Kralovice A :D . Ještě aby se jim pak tady nedařilo. Spíš to ale vidím stejně na ty Kralovice.

  Standu si ožralého představit neumím, to by se spíš společně zhulákali pod obraz Mirek Dušín s Vinetuem :) !

 10. 10
  Maťa píše:

  A Tomáš Hašek zase v sezoně 2004/2005 Dolní Kralovice dokonce kapitánoval: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=129 .

 11. 11
  Jiří Mejzlík píše:

  To jsou věci! Osm jmen na tehdejší a dnešní soupisce je stejných :) !!! Na té tehdejší mě zaujal třeba Petr Klika :D .

 12. 12
  Maťa píše:

  A i tehdy se hrálo velké derby Kralovice – Vlašim B, ve 2. kole to skončilo 5:3. Tři stejné dvojice by proti sobě mohly usednout i letos: zatímco souboj D. Zvára – Snížek by znamenal velké oslabení Dolních Kralovic a je téměř vyloučen :-D , partii Vonderka – Vávra si představit dovedu (už také spolu hráli letos v RS). Pikantní by bylo, kdyby na sebe po 6,5 letech narazili Bašta s Houdkem, protože tenkrát hráli za opačné týmy :-) .

 13. 13
  Jiří Mejzlík píše:

  Jo, ale to se netýká nejbližsího zápasu v RS, ale až velkého finále RP v 10. kole :D .

 14. 14
  Maťa píše:

  Velmi stručný pohled na utkání Pravonín – Zvole B na stránkách hostů: http://sachy.skzvole.cz/sachy.php?Page=Clanek&id=290 . Je tam znát jistý repekt a spokojenost s remízou…

 15. 15
  Maťa píše:

  Včera jsme v Pravoníně rozebírali partie Patrika a Vojty. Zatímco ta Patrikova nic moc zajímavého nepřinesla, protože mu ji soupeř úplně odevzdal (již v úvodu ztratil dvě figury najednou), Vojtův souboj s Járou Česánkem asi rozhodoval zápas. V první části partie Vojta soupeře přehrával, jednou ale zaskřípala taktika a náš hráč mohl být rázem blízko prohře (Jarda asi neviděl vůbec, Vojta prý hned po svém tahu…). Poté Vojta postupně dosáhl přivyhrané koncovky (V+S proti V+J – na rozdíl od soupeře aktivní figury, především věž a král), bohužel ale místo stupňování výhody zahlédl možnost chytat koně – a ta možnost měla díru. Rázem bylo po aktivitě a vzniklá věžovka byla lepší spíš za zvolského hráče, který ale v koncovce hodně tápal (měl prý málo času, v závěru pod minutu na dohrávku), a nakonec mohl přece jen vyhrát Vojta, a to ještě tři tahy předtím, než se na desce objevili holí králové. Kdyby vás to zajímalo, tak Vojta měl místo 71…Kd2? zahrát 71…Kd1 a vynuceně by vznikla pozoruhodná pozice, kde by každá strana měla věž a dámu a nic jiného (bez pěšců). Protože by byl Vojta na tahu a soupeř měl krále větráka, zdálo se nám, že to vždy jde až do matu, což mi před chvílí potvrdil i počítačový motor (k tomu všemu přičtěme pár sekund na soupeřových hodinách) – škoda! Ale určitě hodně poučná partie…

 16. 16
  Maťa píše:

  Kapitánka týmu, hlavně ale zakladatelka celého šachového klubu v Pravoníně Marie Filipová dnes slaví narozeniny! U žen je prý nezdvořilé uvádět věk, tak jen napovím, že za rok to bude velký… :-) Asi zde nemusím uvádět, kolik toho paní Marie dělá pro šachy, především pak pro děti – vedení kroužku, cestování po turnajích, shánění sponzorů, psaní článků, vedení kroniky, rozhodování zápasů, dokonce i vaření na turnajích atd, atd. … Myslím, že za vše hovoří fakta – Pravonín teď zná snad každý šachista v regionu, kroužek byl přitom založen teprve před necelými třemi roky – prostě úžasný nástup a za tím vším je (hlavně) nezištná práce Marie Filipové. Myslím, že mohu paní Marii za všechny popřát hodně zdraví a štěstí – a ať jí elán a nadšení vydrží! :-)

 17. 17
  Jarda P. píše:

  My z Kralovic se samozřejmě k přání připojujeme !

 18. 18
  Pavel Vojta píše:

  I já se přidávám s přáním všeho nejlepšího a přeji hlavně pevné zdraví a mnoho životní pohody do dalších let :-) .

 19. 19
  Jiří Mejzlík píše:

  Tak Maruško všechno nejlepší a ať Ti vnukové i ostatní Pravoňáci dělají pořád jen radost!

 20. 20
  Marie F. píše:

  Děkuji pěkně za přání k narozeninám ode všech zde, i těch, kteří mi poslali sms. Já si na to moc nepotrpím, tak jsem se úplně zapýřila, když jsem zjistila, že mám přání na tak navštěvovaném vebu. Některé zásluhy, o kterých Ondra píše mi nepřísluší až tak stoprocentně (např. na založení ŠK v Pravoníně má lví podíl Lukáš F). Už jsem to někde napsala, že jsem velice ráda za to, že mě v poslední třetině života potkalo štěstí a já ji mohu strávit mezi dětmi. Práce s nimi mě nauvěřitelně naplňuje a nabíjí a co se týká toho dalšího, to vše dělám ráda a není to pro mne žádná obtíž, ale to už jste jistě zjistili.
  PS: Budu-li živa a zdráva, tak za rok něco vymyslím…

 21. 21
  Robin píše:

  Také přeju všechno nejlepší !!! Někde to musíme zapít!! ;) :D

 22. 22
  Petr H. píše:

  Připojuji se k velké řadě gratulantů a také Ti přeji vše nejlepší a hlavně hodně zdraví! To vše jménem svým i dalších sedlčanských.

 23. 23
  Tomas píše:

  I já přeji vše nej a hodně zdraví a pohody, a slibuji, že v dalším domácím zápase už neprohraji :-)

 24. 24
  Vláďa píše:

  I když trochu opožděně i já s manželkou se připojujeme k řadě gratulantů a přejeme vše nejlepší, hodně štěstí, spokojenosti a hlavně hodně zdraví.

 25. 25
  Dan píše:

  Přidávám se do dlouhé řady gratulantů. Přeji hlavně hodně zdraví a životní síly. Ostatní už půjde samo :-)

 26. 26
  AdolfR píše:

  Vsechno pekne a klid v dusi a spoustu sachu prejeme take my pani Filipove. A Jirka se uz ptal, kdy prej budou zase provoninske dvojice

 27. 27
  Hatašáci píše:

  Marie, přejeme Ti všechno nejlepší! :-)

 28. 28
  Emil píše:

  Všechno nejlepší přejeme až z dalekého okresního města. :-)

 29. 29
  Tom píše:

  I já přeji paní Filipové jen to nej a hlavně aby jí vydrželo šachové nadšení :-)

  Pro Adolfa a Jirku: propozice na dvojičky jsou již na stránkách Pravonína:
  http://files.sachypravonin.webnode.cz/200000125-3e30f3f2af/Pozv%C3%A1nka%20na%203.%20ro%C4%8Dn%C3%ADk%20Zimn%C3%AD%20turnaj%202011.doc

 30. 30
  AdolfR píše:

  tak uz to mam napsany v kalendari a diky (pani Filipove i Tomasovi)

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist