TJ Spartak Vlasim
10
Lis

Okresní přebor škol 2010

Marie Filipová

NAPĚTÍ  AŽ  DO  SAMÉHO  KONCE  TURNAJE, tak je možné zhodnotit dnešní (9.11.) vydařený Okresní přebor šachových čtyřčlenných družstev základních a středních škol.Tento pořádal Dům dětí a mládeže Benešov, jenž zastupovala a obětavě organizovala Ivana Růžičková.

Celkem dramaticky vypadalo zajištění řídícího a hlavního rozhodčího turnaje. Trochu více organizačního šumu, onemocnění řídícího minulých ročníků, tak nějak to vypadalo den před konáním přeboru. Vše doslova zachránil Jiří Mejzlík z TJ Spartak Vlašim, který se ujal losování. Trochu jsme mu pomohli i my z doprovodu dětí a nakonec z toho byl velice poklidný, důstojný a i dramatický turnaj.


Rozhodčí turnaje Jirka Mejzlík

Musela jsem konstatovat, že nebýt dětí především z Vlašimi a přilehlých kroužků, tak by neměl zcela určitě takovou úroveň. Děti z vlašimské líhně soutěžily nejen v mladších žácích, ale i starších žácích a i ve středních školách. Za vše mluví i umístění! ZŠ Dolní Kralovice: první místa jak v mladších, tak i ve starších žácích. Gymnázium Vlašim: 1. místo ve středních školách. Tito všichni postupují na Krajský přebor, který se uskuteční v prosinci 2010 v Neratovicích. V letošním roce se blýskla i ZŠ Sázava, která obsadila v mladších i starších žácích druhá místa (pan Brhlík měl velikou radost). Ve středních školách postupuje na „Kraj“ i Obchodní akademie Vlašim. Šachisté ze ZŠ Načeradec (loni první) obsadili 3. místo a dovezli do školy pohár a diplom. I toto je pěkné umístění, neboť po odchodu deváťáků družstvo tvořili jen dva šachisté, jeden začínající šachista a pak nešachisté. Je těžké při olympijském hodnocení uhrát konkurence schopný výsledek ve dvou hráčích. Doufáme, že vzhledem k účasti šachistů z Načeradce na republikovém přeboru v minulém školním roce bude mít tato škola přímý postup na krajské a možná i republikové kolo. Nebude-li tomu tak, nevadí, budeme fandit Dolnokralovickým, jsou to přece naši kamarádi.


V akci ZŠ Načeradec

Zažili jsme i některá překvapení: Vojta Filip remizoval s Radkem Bumbálkem (GY Benešov), Patrik Studnička byl přehrán Fandou Helebrandem (GY Benešov), Radek Bumbálek uštědřil porážku Patriku Pýchovi. Pokud jsem stačila zaznamenat, tak bez jediné „ztráty kytičky“ zůstal ve starších žácích jen David Pikal (Dolní Kralovice).

Turnaj se konal v sále divadla MKS – hotelu Pošta Benešov, tedy ve velice pěkném prostředí. Na základě zkušeností s pořádáním šachových turnajů jsme si dokázali zabezpečit klid a pořádek, a tak měl i svoji důstojnost.

Dům dětí a mládeže Benešov zabezpečil pěkné poháry pro všechna tři vítězná družstva ve všech kategoriích, pro první i psací soupravy a pro všechny účastníky sladkosti. Cenový fond zadotovalo Město Benešov.


Poháry pro vítěze

Dík všem, kdož přiložili ruku k dílu, hlavně Jiřímu Mejzlíkovi, který vše zvládl s přehledem! 

Výsledková listina

Fotky

93 reakcí na “Okresní přebor škol 2010”

1 2 3 4
 1. 91
  Maťa píše:

  Jinak se nikde nepsalo, v jakých sestavách naše úspěšné školy hrály. Podle informací, které mám, a také podle fotek se na vítězství podíleli tito hráči a hráčky:

  SŠ: Gymnázium Vlašim – David Zvára, Lukáš Jelínek, Michal Sibal, Kateřina Krejčiříková

  2. stupeň: ZŠ Dolní Kralovice – Patrik Pýcha, Nela Pýchová, David Pikal, Anežka Vlková

  1. stupeň: ZŠ Dolní Kralovice – Petr Laňka, Matěj David, Pavel Laňka, Pavel Roháč, Petr Lebeda

  Krajské kolo by si měl v sestavě benešovského gymplu zahrát i Franta Helebrand.

 2. 92
  Bolek píše:

  Na Praze východ v kategorii 1. stupeň jasně první ZŠ Stříbrná Skalice, 2. pořádající Brandýs nad Labem. Na druhém stupni, když jsme odjížděli bojovali o prvenství Open gate Babice s Brandýsem, Gymnázium Říčany vypadaly velmi špatně. Na středních školách pouze účast Brandýsa.

 3. 93
  Tom píše:

  Co se týče přeboru škol na našem okrese, tak o něm napsala paní Filipová pěkný článek – zveřejněn bude někdy v týdnu.

1 2 3 4

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist