TJ Spartak Vlasim
23
Říj

Mládež míří do Harrachova

Ondřej Matějovský

V Harrachově dnes odpoledne začíná Mistrovství Čech mládeže do 16 let, kterého se jako každoročně zúčastní početná vlašimská výprava. Celkem bude barvy našeho oddílu hájit 11 hráčů – 9 v mistrovských kategoriích a 2 v doprovodných openech. Součástí naší skupiny, jež se stejně jako vloni ubytovala v penzionu Ferda, jsou i naši kamarádi ze Sedlčan, Úholiček, Brodců a Českého Brodu. Všichni se těšíme na vynikající kuchyni šéfkuchařky Marie Filipové! :-)

Nejpočetnější zastoupení máme – vzhledem k výsledkům KP trochu nečekaně – v nejstarší kategorii U 16. Kromě krajského přeborníka Robina Hrdiny se totiž do mistrovského turnaje dostali i naši náhradníci Lukáš Jelínek, Filip Zvára a Miroslav Vyterna. Postupové ambice má ale asi jen Robin, pro ostatní by bylo úspěchem umístění v první polovině. I když kdo ví, před rokem se Lukáš Jelínek dlouho o postupové pozice pral…

V U 14 hrají dva naši chlapci, u obou ovšem předpokládáme, že by se mohli o postup na MČR ucházet. Vojtěch Filip je dokonce nasazenou trojkou (samozřejmě tuto skutečnost nesmíme přecenit), Patrik Pýcha zase před 2 roky získal ve stejné konkurenci bronzovou medaili v H 12 a má tak na co navazovat.  

V U 12 budou startovat dvě naše děvčata. Zatímco u Nely Pýchové bychom se rádi dočkali obhajoby zlata v D 12, u Anežky Vlkové bude rozhodovat, jestli zvládne hrát aspoň trochu pomalu. To samé se dát říct i o jediném našem chlapci v této kategorii Františku Helebrandovi, který také mívá se zbrklou hrou problémy, v poslední době to už ale bylo lepší, tak uvidíme.

V Openu A budeme držet palce Davidu Zvárovi, v Openu B pak pro změnu Peteru Helebrandovi.

Hraje se tradičně na 9 kol, tempem 90 minut na celou partii + 30 sekund za každý tah. Z každé mistrovské kategorie postupuje na březnové Mistrovství České republiky v Koutech nad Desnou 8 chlapců, dívky mají i ve finále účast otevřenou a v Harrachově bojují „jen“ o medaile.

Tak nám držte palce! :-)

Průběžné výsledky

436 komentářů na “Mládež míří do Harrachova”

1 13 14 15
 1. 1
  visvi píše:

  Paní Filipové už jsem děkoval, ale učiním tak ještě jednou za celou „brodskou“ část výpravy – všichni si ten servis pochvalovali, nikdo se nemusel o nic starat a když dohrál, tak hned měl něco k jídlu na stole :-) Děkujeme!

 2. 2
  Maťa píše:

  Visvi: Ještě sem, prosím, pro úplnost napiš výsledky pátečního bowlingu, ať Jirka vidí, že tentokrát se mu někteří více přiblížili (viz komentář 315) :-) .

 3. 3
  visvi píše:

  Bowling z pátku:

  1.David Zvára 145 (131)
  2.Pavel Sadil 123 (106)
  3.Honza Sadil 118 (91)
  4.Mirek Vyterna 98 (94)
  5.Anežka Vlková 88 (71)
  6.Vítek Moravec 87 (67)
  7.Patrik Pýcha 85 (80)
  8.Martin Horák 77 (62)
  9.Radek Bumbálek 50
  10.Martin Homola 49 (36)

  Jak lze vyčíst z výsledků, hotová pohroma favoritů :-)

 4. 4
  Tom píše:

  Dnes začíná v Harrachově MČech mládeže do 16 let. Vlašim do Krkonoš posílá velikou výpravu. Z místa konání se určitě úvodním článkem přihlásí Ondra Matějovský. Základní informace /včetně odkazu na online/ o mistrovství najdete zatím v článku na NŠS:
  http://www.nss.cz/?modul=zpravodajstvi&akce=aktual&orderby=4635&strankovani=0&zobrazeni=ano

 5. 5
  Maťa píše:

  Zdravím z Harrachova! Naše celá 23členná výprava dorazila podle plánu, zahájeno bylo s mírným zpožděním krátce po 14. hodině. Za tak krátkou dobu již stihl prohrát Filip Zvára, který se v podstatě nedostal ze zahájení…

 6. 6
  Maťa píše:

  Úvodní článek snad nějak časem…

 7. 7
  Maťa píše:

  Robin vyhrál na mobil, Dan remizoval.

 8. 8
  Maťa píše:

  Anežka v prestižním souboji (Vlašim – Polabiny) porazila Vilmu Hofmanovou.

 9. 9
  Fanda píše:

  Fanda vyhrál

 10. 10
  Robin píše:

  OPRAVA: Fanda plichta, Martinové H. vyhrali.

 11. 11
  Robin píše:

  Nela prohrála.

 12. 12
  Maťa píše:

  David a Patrik vyhráli.

 13. 13
  Jirka Mejzlík píše:

  Koukám, že pro Fandu je remíza totéž co výhra :D (kom. 429 a 430). Jinak se držte, fandíme aspoň na dálku!

 14. 14
  Maťa píše:

  Z výpravy hraje už jen Jirka Rýdl, kterého můžete sledovat živě na http://www.chessfm.cz/sites/default/files/images/online/MCech11/online/tfd.htm .

 15. 15
  Jarda P. píše:

  Na on-linech dneska Patrik a Robin, hlavně Patrik to bude mít hodně těžké. http://www.chessfm.cz/sites/default/files/images/online/MCech11/online/tfd.htm
  Všem držíme moc palce !!!

 16. 16
  Maťa píše:

  Zdravím z Harrachova, 2. kolo zahájeno ve 14 hodin, na onlinu dnes můžete sledovat Robina a Patrika. Teď zkusím napsat stručný článek, aby se pod něj přesunula aktuální diskuze…

1 13 14 15

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist