TJ Spartak Vlasim
21
Říj

Dolní Kralovice B – Vlašim C 3,5:1,5

Standa Vávra

Po vydařeném vstupu dolnokralovického áčka do regionálního přeboru se dočkalo své první příležitosti o soutěž níž i naše béčko. Hned na úvod nás čekalo derby s Vlašimí C, která byla podle papírových předpokladů o něco silnější než my. Vlašimští neponechali nic náhodě a přijeli rovnou v šesti, zatímco domácí dorazili jen čtyři s tím, že zbývající člen dorazí v průběhu zápasu.

K šachovnicím jsme zasedli něco po deváté hodině v následujícím složení:

Vávra S          –       Vonderka L

Mejzlík J        –       Vykouk O

Snížek J         –       Pazdera J

Müller P        –       Zvára F      (Petr ale ještě chyběl)

Pikal D           –       Voldán V

Pepa Zvára se ujal funkce obsluhy varné konvice a hra mohla začít. Záhy po zahájení zápasu úspěšně dorazil náš poslední hráč Petr Müller a byli jsme konečně kompletní.

Na deskách se poměrně brzy začaly dít věci. Jiří Mejzlík na druhé šachovnici už po několika tazích přehlédl jednoduchý taktický obrat a ztratil kvalitu, Petr Müller také nestál právě pohodlně, na ostatních šachovnicích zatím relativní klid. Na první desce stála vyrovnaná pozice, Jaromír Snížek na třetí se pomalu začal přibližovat k soupeřovu králi, poslední šachovnici jsem bohužel zpočátku příliš pozornosti nevěnoval.

Při další obhlídce partií byla situace následující: U mne se stále nic zvláštního nedělo, u ostatních už to bylo zajímavější. Jirka Mejzlík využil toho, že soupeř zvolil riskantnější pokračování, a zahájil protiútok na dámském křídle. Na třetí šachovnici si útočící Jaromír Snížek ve snaze získat kvalitu nevšiml jezdcové vidličky a ztratil střelce. Petr Müller se nacházel v nejasné pozici a na páté šachovnici se pro nás rýsoval první bod. David Pikal měl kvalitu navíc a spojenými volnými pěšci na centrálních sloupcích se hrnul dopředu.

David si pěšci došel až na konec šachovnice, kde si soupeř po ztrátě jezdce a poté ještě věže nechal dát mat (1:0). P. Müller mezitím přešel do útoku na královském křídle, na druhé a třetí šachovnici jsme byli v materiální nevýhodě, na první desce zhruba vyrovnaná pozice.

Petr nakonec Filipa přetlačil a ten před nevyhnutelnou ztrátou věže kapituloval (2:0). Potom došlo k nečekanému zvratu na druhé šachovnici. Jiřímu Mejzlíkovi se podařilo zcela zatlačit Ondru do defensivy a po otevření b-sloupce napadl bílého monarchu, zatímco se ostatní bránící figury krčily za hradbou vlastních pěšců. V pozici, která již byla za bílého horší, udělal O. Vykouk hrubku, ustoupil králem na špatné políčko a nabídnutý dvoutažec si Jirka Mejzlík nenechal ujít (3:0).

Ve stejnou chvíli jsem nabídl L. Vonderkovi remízu, kterou nejspíš i vzhledem k již rozhodnutému zápasu přijal (3,5:0,5). Jako poslední se tedy dohrávala partie na třetí šachovnici. Jarda Pazdera si už převahu figury nenechal proklouznout mezi prsty a J. Snížka přinutil přejít do pasivní obrany. V beznadějné pozici přišel náš hráč ještě o dámu a partii vzdal, konečný výsledek tak upravil na (3,5:1,5).

Dolní Kralovice B Spartak Vlašim C
Vávra Stanislav 1714 ½ ½ 1796 Vonderka Lukáš
Mejzlík Jiří 1524 1 0 1653 Vykouk Ondřej
Snížek Jaromír 1501 0 1 1638 Pazdera Jaroslav
Müller Petr 1490 1 0 1511 Zvára Filip
Pikal David 1307 1 0 0 Voldán Václav
:

10 komentářů na “Dolní Kralovice B – Vlašim C 3,5:1,5”

 1. 1
  Jiří Mejzlík píše:

  Hodnocení kapitána:

  Sezónu jsme začali úspěšně, i když dost se štěstím. Ale to k šachové hře patří. Největším klikařem z dolnokralovických týmů jsem zatím já, ze dvou prohraných partií (vč. té s Pepínem) jsem vydoloval 1,5 bodu. Holt na úrovni slabších dvojek má smysl zdechlou partii tahat až do úplného konce :D .

  Za týden se v domácí tvrzi představí poprvé áčko, doufejme, že stejně úspěšně jako rezerva. Měli bychom hrát téměř v základu a být tedy favorité utkání.

 2. 2
  Jiří Mejzlík píše:

  Samozřejmě děkuji Standovi za hezký a věrný popis průběhu zápasu.

  A ještě poděkování Davidu Pikalovi. Byl to jeho první zápas za dospělé. Proti svému daleko zkušenějšímu soupeři hrál pomalu, rozvážně a bez chyb. Hráčská základna se nám utěšeně rozšiřuje.

 3. 3
  Maťa píše:

  Vida, máme nového autora – a s výbornou češtinou, pokud mohu posoudit … jen tak dál! :-) Céčko sice přijelo do Stříteže v šesti, ale důvodem bylo 4místné auto Lukáše Vonderky a také to, že Filip Zvára měl od 13 hodin fotbal. Řidič druhého auta Pepa Zvára není ani na soupisce, je už neaktivním členem… Lukáš Vonderka říkal, že všichni tři poražení „céčkaři“ stáli na výhru, zřejmě tedy Vašek o svou výhodu přišel tak rychle, že si toho málokdo všiml :-) . Jinak včera večer jsem se díval do konceptů a o tomto zápase je tam už téměř připravená reportáž z klávesnice kapitána céčka Ondry Vykouka – budeme tedy mít pohled z obou stran.

 4. 4
  Tom píše:

  Luky, co sis pořídil za auto, že je jen 4místné? Nějakého sporťáka? :-D

 5. 5
  Stanice píše:

  Tom: Luky má krásného Mini coopra s dvěma pruhy jako závoďák! Ale na tohle je už moc starej takovýhle auta patřej k mladším ročníkům :D

 6. 6
  Jirka Mejzlík píše:

  Jakej starej? Já bych ho bral hned!!!

 7. 7
  Maťa píše:

  Tak Luky měl vždycky blízko k silným motorům … nebo to bylo k notorům? :-D

 8. 8
  Tom píše:

  Přesně tak Jirko! Jakej starej?! Luky pro nás zůstane vždycky mlád(ě). :-D

 9. 9
  Honza S. píše:

  Nenechte se zmást, to jenom Stanice jemně naznačuje že by si to auto vzal ;-)

 10. 10
  Stanice píše:

  Honza S.: Přesně tak Luky je už vybouřenej tak tohle opravdu už nepotřebuje – to si to radši měl schovat na důchod :)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist