TJ Spartak Vlasim
17
Říj

ŠK Pravonín – Sokol Postupice 2,5:2,5

Tomáš Hašek

Dnešní nedělí byla zahájena Regionální soutěž družstev, kde ve skupině E má Vlašim 3 zástupce – Vlašim C, Dolní Kralovice B a Pravonín. V letošním roce jsem doplnil mužstvo Pravonína a slíbil jsem, že napíšu pár postřehů z dnešního zápasu.

V prvním kole do Pravonína zavítalo mužstvo z Postupic, v letošní sezoně posílené o dva hráče Vlašimi, Frantu Innemanna a Míťu Vyhnala. Čekal se tedy tuhý boj a průběh zápasu očekávání potvrdil. Paní Filipová nás v hrací místnosti přivítala velmi pohostinně, tak jak je v Pravoníně už obvyklé. V příjemném prostředí tedy k utkání zasedly následující sestavy:

ŠK Pravonín   Sokol Postupice
Hašek Tomáš 1804 0 1 1879 Innemann František
Filip Vojtěch 1858 1 0 1619 Vyhnal Miroslav
Filip Lukáš 1665 1 0 1671 Vykouk Pavel
Lalouček Miroslav 1650 ½ ½ 1445 Blahout Karel
Vopěnka Jan 1480 0 1 1385 Roubíček Milan
  :  

Celý zápas byl trochu poznamenán pracovním a zájmovým, leč mimošachovým zaneprázdněním Mirka Laloučka. K zápasu se dostavil později, v horší pozici nabízel remízu, kterou soupeř logicky nepřijal, a když se  propracoval k výhodě, tak nabídku remízy opakoval a soupeř ji, tentokrát rád, přijal. Škoda, tahle ztracená půlka nám v konečném účtování chyběla.

Jinak jako první svoji partii dohrál Lukáš Filip, který svého soupeře hezky přehrál a po zisku materiálu získal první bodík pro Pravonín – 1:0.

Dobře měl svoji partii rozehranou i Honza Vopěnka. Bohužel, podcenil soupeřův výpad na královském křídle a svého monarchu bránil jen díky materiálním ztrátám, až  nakonec kapituloval – 1:1.

Nepovedenou partii jsme předvedl bohužel i . V dobře rozehraném zahájení jsem si dvakrát nevzal nabízeného pěšce. Poprvé snad oprávněně, podruhé už mé rozhodnutí bylo chybou, a stálo mě výhodu. Přesto byla pozice nadále vyrovnaná, a kdybych svůj záměr na dámské křídle dotáhl do konce, spěla by partie nejspíše k remíze. To se však nestalo, já svoji pozici zhoršil a soupeř snadno vyhrál – 1,5:2,5.

A nyní to bylo velmi napínavé. O remíze v zápase a kýženém bodu pro náš tým se bojovalo na druhé šachovnici v souboji generací. Výchozí pozice koncovky P+V+S proti P+V+J nakonec dospěla do situace, kdy oba hráči měli své pěšce před polem proměny. S touto napjatou situací se lépe vypořádal o dvě generace mladší Vojta Filip a asi i díky lepšímu hospodaření s časem dokázal nakonec zvítězit – 2,5:2,5. Vojtovi tímto skládám velkou pochvalu, a rozhodnutí o tom, zda byla koncovka vyhraná či remizová, nechám na někom povolanějším.

Závěrem děkuji naší kapitánce paní Filipové za vynikající prostředí, občerstvení i dárečky! K dalšímu zápasu zajíždíme do Sedlčan, kde se pokusíme uhrát lepší výsledek než dnes.

Fotky ze zápasu

Partie k přehrání

6 komentářů na “ŠK Pravonín – Sokol Postupice 2,5:2,5”

 1. 1
  Maťa píše:

  Vidím, že to byl pěkný a dramatický zápas, ve kterém se střetly dva přední týmy soutěže, o tom jsem přesvědčen. Pravonín má silnou soupisku, a až skončí fotbaly, bude ještě silnější o Patrika Studničku, Postupice zase hodně posílily zmiňovaným příchodem dvojice Innemann, Vyhnal… Je škoda, že Míra chvátal, na druhou stranu ale asi zaslouží pochvalu za to, že nastoupil, když se mu to nehodilo. Ráno jsem u Benziny, kde jsme měli sraz na ligu stejně jako „postupičtí Vlašimáci“, panu Innemannovi jízlivě předpověděl porážku, nakonec ale Tomáše přehrál. Remíza 2,5:2,5 byla asi spravedlivá, pokud mohu takto na dálku soudit…

 2. 2
  Marie píše:

  Na našich stránkách je pár foteček: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/1.kolo_RS_Pravonin_x_Postupice_18.10.2010/. Pořízené partie poslali kluci Tomáši H. Mohou se zveřejnit k přehrání, zajímá mě názor na tu Vojtovu partii. Zítra ji máme v plánu k rozboru na schůzce s panem Horákem.

 3. 3
  Jirka Mejzlík píše:

  Ano, mám pocit, že letošní RS bude hodně silná a asi i dost vyrovnaná. Letos v ní chybí tradiční tým ze Sázavy, který byl zařazen do skupiny D.

  O postup do vyšší soutěže stojí Zruč (dle vyjádření loni), o návrat se budou snažit Sedlčany. Ostatním asi o postup nejde, vyšší tým ve vyšší soutěži mají (BN, Zvole, Vlašim/Kralovice/Pravonín), nebo by dávali 8 kvalitních hráčů těžko dohromady (Postupice, Brodce C)

 4. 4
  Tom píše:

  Do článku byl doplněn odkaz na fotky a na přehrávač, kde můžete mrknout na partie ze zápasu Pravonín – Postupice.

 5. 5
  Marie F. píše:

  Sedlčany x Pravonín: 2 : 3.
  Havelka 1/2 : 1/2 Hašek
  Mandlovec 1/2 : 1/2 Filip V.
  Maroušek 1 : 0 Filip L.
  Hruška 0 : 1 Lalouček
  Hončík 0 : 1 Studnička
  Děkuji šachistům z Pravonína za hezký výsledek, článeček sepíše Tomáš Hašek.

 6. 6
  Maťa píše:

  Po delší době se zase rozjíždí šachové zpravodajství pana Sládka v regionálním tisku. V internetové verzi Benešovského deníku se objevil výsledkový souhrn i s momentkou z utkání Pravonín – Postupice: http://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/sachy20101109.html . Předpokládám, že článek vyjde i v tištěné verzi – zítra nebo v sobotu. Také plánuji napsat něco o posledních úspěších, jen najít chvilku času…

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2019 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist