TJ Spartak Vlasim
13
Říj

SK Pyrit Příbram „C“ – Vlašim „B“ 1:7

Tomáš Hašek

Tak se sešel rok s rokem a naše béčko zahájilo nový ročník Regionálního přeboru. K úvodnímu kolu jsme zajeli do Příbrami a v utkání jsme byli jasnými favority.

V naší letošní sestavě nedošlo k výrazným změnám, jen Ondru Matějovského nahradil Pavel Vojta a do sestavy se po roce vrátila tradiční posila – Petr Havelka.

Přesun do Příbrami jsme zvládli perfektně, i když problémy s tím, kdo bude řidičem druhého auta, se řešily na poslední chvíli. Nakonec se jím stal Ondra Vykouk a své role se zhostil na výbornou. V rozmezí několika vteřin jsme se potkali u pumpy v Příbrami a společně pak přijeli k hrací místnosti (Ondra jel přímo z Vlašimi a já jel přes Benešov pro Robina Hrdinu a do Sedlčan pro Petra Havelku).

V hrací místnosti nás překvapil poněkud vyšší počet hráčů soupeře, asi nechtěli ponechat nic náhodě a na zápas prostě pozvali více hráčů. Nakonec po delším dohadování dva hráči základní sestavy přenechali svá místa místním šachovým nadějím se slovy, že s Vlašimí to stejně nemá cenu, a utkání mohlo být zahájeno.

Naši vítěznou šňůru jsem načal osobně, když můj soupeř ke svému zděšení přehlédnul při braní mé figury mat na f7 a já si mohl do deníčku mých partií zapsat mat v 8. tahu! Další body na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejdříve Lukáš Vonderka a po něm i Ondra Vykouk svoji převahu vyjádřili i bodově, vedeme 3:0. O trochu více práce měl Robin Hrdina, ale netrvalo dlouho a převaha figury i u něj znamenala vítězství – 4:0.

Petr Havelka a David Zvára museli bojovat o něco déle. Petr postupně trpělivě získal dva pěšce a rozhodující výhodu a David uplatňoval pouze poziční výhodu při rovném materiálu. Nakonec byli oba úspěšní a zvýšili naše vedení na 6:0. V té době už ale bylo první auto zpět ve Vlašimi a užívali jsme si poslední sluníčkové neděle.

Ne však Pavel Vojta jako favorit na první desce s pěšcem méně a Ondra Staněk ve stejné roli s nejasnou pozicí proti bývalé spoluhráčce z extraligy dorostu. A protože konec těchto partií znám jen z doslechu, uvedu jen, že obě skončily i za přispění domácího kapitána smírem.

Vítězství 7:1 je sice příjemné, ale mnoho neznamená, síla mužstva se ukáže až v zápasech se silnějšími soupeři. Vloni  jsme zahájli sezonu stejným výsledkem a  nakonec skončili až na 4. místě…

SK Pyrit Příbam C   TJ Spartak Vlašim B
Žbánek Jan 1706 ½ ½ 2164 Vojta Pavel
Bodický Michal 1731 0 1 2059 Hrdina Robin
Hochman Jan 1655 0 1 1983 Zvára David
Saxlová Markéta 1609 ½ ½ 2005 Staněk Ondřej
Valter Karel 1548 0 1 1914 Havelka Petr
Hájek Lukáš 1420 0 1 1804 Hašek Tomáš
Balek Filip 1250 0 1 1796 Vonderka Lukáš
Soukup Jiří 1100 0 1 1653 Vykouk Ondřej
  1 : 7

Partie k přehrání

15 komentářů na “SK Pyrit Příbram „C“ – Vlašim „B“ 1:7”

 1. 1
  Jirka Mejzlík píše:

  Gratulace našemu oddílovému souputníkovi k vítězství. Jasně, vítězství v Příbrami jste měli povinné stejně jako naši kopálisté v Lichtenštejnsku. Už příště se kvalita týmu prokáže proti snad papírově největšímu konkurentovi v boji o postup – áčku ze Zvole.

 2. 2
  Maťa píše:

  V Příbrami to byla hra kočky s myší, přestože béčku chyběli ze základní sestavy hned 4 hráči (Horák, Innemann, Prokop, Houdek). Je vidět, že máme silnou lavičku náhradníků :-) . Jak píše Jirka, Zvole naši rezervu prověří 31. října víc, to samé asi můžeme napsat i o Kralovicích, které přivítají silné Zdice. Mládežníci budou nejspíš trochu unavení po týdenním Mistrovství Čech v Harrachově (23. – 30. 10.), tak uvidíme – aspoň že oba celky budou hrát doma… Jinak hlavní postavou v Příbrami byl podle ohlasů rozhodčí a nehrající kapitán domácích, pan Štufka. Např.: „Jste kompletní?“ „Ne.“ „Dobrý, tak to máme šanci uhrát půlku. Myslím jako 0,5:7,5…“ :-)

 3. 3
  Jirka Mejzlík píše:

  Tak podle nasazení jsou Řevnice v naší skupině 5., takže my (D.K.) máme už jednoho soupeře z horní poloviny za sebou, I když ten střed je hodně vyrovnaný a dost záleží, v jaké sestavě soupeř nastoupí.

 4. 4
  Pavel Vojta píše:

  Doufám, že naše zápasy budou pokračovat ve stejném duchu (alespoň výsledkově :-) ).Jinak druhé auto jsme s Ondrou řešili už od pátku, takže to bylo s dostatečným předstihem vyřešeno :-) .
  Mě se partie moc nepovedla – nic jsem nevymyslel (až na jeden špek, na který mi domácí hráč neskočil)a soupeř chybu neudělal (alespoň jsem žádnou neviděl), takže partie po doporučení domácího rozhodčího skončila remízou :-) .

 5. 5
  Tom píše:

  Ta hláška s 0,5:7,5 je dobrá :-D Ale naše béčko je tak silné, že většina jeho zápasů bude určitě vypadat stejně jako tento. Rozhodnou 2,3 zápasy se silnějšími týmy, tak doufejme, že to nedopadne jako loni ;-)

 6. 6
  Maťa píše:

  Vloni se ale našly i zápasy, kde byl favoritem soupeř, k tomu asi letos nedojde, pokud budeme mít dobrou docházku. Naproti tomu na rozdíl od loňska postupuje do KS jen vítěz, to je vždy trochu zrádné … naštěstí tam máme dva týmy, kdyby se jednomu třeba nedařilo… :-)

 7. 7
  Jirka Mejzlík píše:

  Maťa, kom 6: jasně, základem je, aby s každým z cizích silných soupeřů jeden z našich týmů vyhrál a druhý nejhůř remizoval. A pak nebude co řešit :) . Navíc on zájem o postup do KS zase tak velký nebyl.

 8. 8
  Maťa píše:

  Během sobotní šichty jsem naťukal do počítače partie z neděle. Trochu líto mi bylo Lukáše – jet až do Příbrami a tam pak hrát se soupeřem, který nastavuje jednu figurku za druhou, to by se mi asi moc nechtělo… Kapitán si za miniaturku může sám – jestli si chce zahrát, tak nesmí hrozit šustrákem, protože pak je vždy nebezpečí, že si ho soupeř nechá dát :-) .

 9. 9
  Tom píše:

  Na konec článku byly doplněny partie ze zápasu Příbram C – Vlašim B.

  Případně tady je přímo odkaz na přehrávač:
  http://www.sachyvlasim.cz/viewer/PribramC_VlasimB_2010.htm

 10. 10
  Maťa píše:

  Tři týdny utekly jako voda a máme tu druhé kolo RP. Právě teď začínají zápasy Vlašim B – Zvole a Dolní Kralovice – Zdice. Béčko by podle nominačních mailů mělo nastoupit v sestavě:
  1. Vojta Pavel
  2. Hrdina Robin
  3. Zvára David
  4. Horák Vladimír
  5. Staněk Ondřej
  6. Innemann František
  7. Houdek Daniel
  8. Hašek Tomáš
  Z nejsilnější možné sestavy chybí jen pracovně zaneprázdněný Jirka Prokop, tak snad se proti silné Zvoli (papírově 2. tým soutěže) zadaří! Kralovice asi budou bez obou silných hostů (Kastner, Makeš), ale i tak jim věřím na 3 body.

 11. 11
  Maťa píše:

  Ve Vlašimi už je rozhodnuto – je to 5:2 a dohrává Robin s Ondrou Strakou, prý to asi skončí remízou. Zvolští dorazili v oslabené sestavě a nekompletní (David vyhrál kontumačně). Kralovice vedou 3:0 a Vojta Mejzlík odhaduje konečné skóre na 5:3.

 12. 12
  Maťa píše:

  Vlašim B – Zvole 5,5:2,5 – Vojta, Hašek a kontumačně Zvára 1, ostatní remízy.

 13. 13
  Petr H. píše:

  Pěkný výsledek! Šlo to i bez mojí pomoci :-)

 14. 14
  Jirka Mejzlík píše:

  A to tě, Petře, jistě mrzí, takových remízek, co? To ve Stříteži jsme plichtu neviděli ani jednu.

 15. 15
  Vojta M. píše:

  A nebylo to 5:3 ale 6:2. 5 bodíků jsem viděl jasně proto hlášeno minimálně 5:3 ale všici zahráli jak měli a Míra Lalouček horší pozici otočil v lepší a ještě navíc vyhrál na čas. Njn, nechávat si na 9. tahů 9 sekund není dobrý nápad. V tu dobu už to vypadalo nadějně :D

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist