TJ Spartak Vlasim
17
Zář

MČR juniorů v Havlíčkově Brodě

aneb já jako velký gentleman

David Zvára

Vlašimská výprava ve složení David Zvára, Lukáš Filip a Pepa Zvára se o víkendu 11. – 12. září vypravila na MČR juniorů v rapid šachu. Lukáš se na místo přesunul sám, již v pátek, rovnou ze školy a já s taťkou jsme vyrazili v sobotu ráno. Zemědělskou akademii, prostory, kde se hrálo a bylo zde i ubytování, jsme našli poměrně snadno a rychle. Kluci z Brna nám poradili, kde se nachází prezentace. Tam jsme vše bez problémů vyřídili a šli se ubytovat. V tu dobu jsme potkali i Lukáše, který v Havlíčkově Brodě strávil už jednu noc. Pokoje vypadaly dobře, byly tam dvě postele a sociální zařízení společné ještě s jedním pokojem.

První den pro mě po šachové stránce neskončil vůbec špatně. Večer jsem usínal s 3,5 body a těšil se, jak se bude dařit v neděli. Nejhorší partii jsem odehrál v sobotu s Michalem Šrejbrem, kde jsem si nechal dát mat na poslední řadu. Hodně mě mrzelo, jak jsem to zazdil. Lukáš asi spokojený po prvním dnu moc nebyl, protože sobota pro něj šachově moc šťastná nebyla, měl pouze 1,5 bodu.

Po prvním dnu měl David Zvára solidních 3,5/6 …

Zato v neděli. Tu jsem pojal jako velký „gentleman“. Hra se dvěma děvčaty a dvě prohry. To fakt není moc slavné. A ve druhém nedělním kole jsem uhrál pouhou remízu. Takže stručně řečeno, mistrovství se mi vůbec nevydařilo, hrál jsem opravdu špatně. A Lukáš, ten si asi myslí to samé co já.

A co do pořadatelství. Organizaci měli zmáklou dobře, všechno fungovalo perfektně. I průběžné výsledky se ihned objevovaly na internetu, online také fungovaly bez poruchy. Nejhorší na všem byly vrzající postele, na kterých se nešlo otočit, aniž by se člověk pokaždé nevzbudil. Lituji zdejší ubytované, ti musí hrozně trpět. A také by ode mě nedostali pochvalu za nedělní oběd. Svíčková opravdu zdařilá nebyla, ta má vypadat úplně jinak.

Takže po nevalném obědě jsme ani nečekali na vyhlášení a po poledni vyrazili k domovu. Lukáše jsme dovezli do Pravonína a i my jsme už v jednu hodinu byli doma.

Konečné výsledky

Fotky od Pepy Zváry

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist