TJ Spartak Vlasim
09
Zář

O víkendu proběhnou dvě MČR v rapidu

Tomáš Vojta

Hned na dvou frontách budeme moci fandit našim mladým borcům o nastávajícím víkendu. V Klatovech se hraje MČR mládeže do 14 let a v Havlíčkově Brodě pak MČR juniorů.

Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu

Vlašim budou reprezentovat v chlapeckých kategoriích H14 Robin Hrdina a Patrik Pýcha, v kategorii H12 úřadující mistr České republiky Jirka Rýdl a Vojtěch Filip. V dívčích kategoriích pak v D12 Nela Pýchová a v D10 Anežka Vlková. Hrát se bude na 9 kol tempem 2 x 20 minut + 5 vteřin za tah. Na internet by mělo být přenášeno online 6 šachovnic, tak snad na nich uvidíme někdy i naše zástupce.

Předběžné startovní listiny všech kategorií

Propozice turnaje

Stránky pořadatelů

Mistrovství České republiky juniorů v rapid šachu

Stejný časový model jako v Klatovech platí i pro MČR juniorů, jehož pořádání se zhostil Havlíčkův Brod. V předběžné startovní listině najdeme zatím 89 jmen, mezi nimiž nechybí vlašimští David Zvára a Lukáš Filip. V silné konkurenci to ale budou mít velmi těžké. K největším favoritům na titul patří Cyril Ponížil (elo 2394) a Jaroslav Bureš (elo 2363).

Předběžná startovní listina

Propozice turnaje

Stránky věnované MČR juniorů

Online prvních 4 šachovnic

23 reakcí na “O víkendu proběhnou dvě MČR v rapidu”

 1. 1
  Maťa píše:

  Poslední dva roky jsme z MČR v rapidu mládeže přivezli medaili (2008 Robin, 2009 Nela), tak třeba se to podaří i do třetice! :-) Jako první vyrazili do Klatov Kralovičtí (Pýchovi + Anežka), kteří plánují být na místě kolem 18. hodiny. Další část (Vojta, Robin a vedoucí Marie Filipová) vyjela před malou chvílí autobusem a do Klatov by měli dorazit lehce po 21. hodině. Jirku nám přivezou Hatašovi. Ti budou opět součástí výpravy, takže palce budeme držet i Míše! :-) Já se letos nezúčastním, mám celý víkend školení trenérů na Strahově. Ale určitě budu fandit na dálku do Klatov i Havlíčkova Brodu!

 2. 2
  Maťa píše:

  Ještě máme z této akce jednu už trochu vousatou medaili – Vojta Mejzlík byl v roce 1999 v H14 druhý za Davidem Navarou! :-)

 3. 3
  Robin píše:

  V pořádku jsem dorazili. Teď sedíme na večeři. :) :) :) :P

 4. 4
  Jarka Z. píše:

  David už je také v Havl. Brodě. Teď čekají na prezentaci.
  Držme palce do Brodu i do Klatov.

 5. 5
  Jirka Mejzlík píše:

  Z Havlíčkova brodu už je známo nalosování prvního kola:
  http://www.chess-results.com/tnr37969.aspx?art=2&rd=1&lan=1&m=-1&wi=1000

 6. 6
  Jarka Z. píše:

  David vyhrál.Jó, jen tak dál. Nyní byl soupeř slabý a teď půjde do tuhého.

 7. 7
  Jirka Mejzlík píše:

  Z obou akcí jsou vásledky ny chess-results průběžně zvěřejňovány, našim se zatím celkem vede, zvlášť holkám. Na lámání chleba ale teprve dojde.

 8. 8
  Maťa píše:

  Zdravím z Prahy! Po prvním dnu školení jsme se s Vítkem vydali hledat volný internet, a jak můžete vidět, nakonec úspěšně :-) . Zatím jsou turnaje rozjeté slušně (2 medaile by se nám hodily :-) ), ale rozhodovat se bude až zítra, tak brzy spát a budeme držet palce!

 9. 9
  Robin píše:

  Zdravíme z KLatov! Je to tu dobré. Výsledky zatim uspokojivé. :D

 10. 10
  Nela píše:

  Zdravím z Klatov výsledky zatím uspokojivé, hra neuspokojivé hraju prostě blbě. :D

 11. 11
  Jarda P. píše:

  Taky zdravim z Klatov,turnaj je zatím rozehraný opravdu nadějně,ale rozhodne se až zítra.Nely předchozí komentář bych nebral tak doslova,s bílýma se jí daří rozehrát zahájení,s černýma je to už horší,i když třeba v 6 kole byla blízko výhře,naopak v partii s Fuskovou měla štěstí ,když vyhrála díky aktivitě věží s figurou míň. Škoda prohry s Doležalovou,kdy už tak trochu klasicky spadla na čas skoro v začátku partie. Ostatní hrají taky dobře,dokonce i Anežka hraje docela rozvážně.V popředí se drží Jirka ,Vojta i Robin,spokojen je docela i Patrik,hlavně se „skalpem“ Tomáše Pavelka. Takže zítra držte palce !!!

 12. 12
  Jirka Mejzlík píše:

  Mistrovství v Klatovech vypadá dobře, v posledním kole se o mistrovské medaile poperou Jirka Rýdl, Vojta Filip a Nela Pýchová. Teoretickou šanci má ještě pořád i Robin. Doufám, že se naše medailová sbírka z téhleté akce rozšíří …

  Tak držíme palce :-) !!!

 13. 13
  Jirka Mejzlík píše:

  Obrovská gratulace Jirkovi a Vojtovi ke stříbru a bronzu !!!!!!!!!

 14. 14
  Jarda P. píše:

  Tak skončilo veleúspěšné mistrovství,3 medaile a jedno 4 místo a to ještě Nela dobrovolně vypustila možnost bojovat o zlato a spokojila se zbrklou remízou a 3.místem. Docela mě naštvala. Docela spokojený je i Patrik(4,5bodu),škoda zajímavé partie posledního kola s Kalužným.

 15. 15
  Vláďa píše:

  Gratuluji Jirkovi, Vojtovi a Nele k medailím. Super úspěch! :-)

 16. 16
  Patrik P. píše:

  Jsem se svým výsledkem vcelku spokojený, poslední partie byla zajímavá, ale krátký čas vykonal své.

 17. 17
  Jirka Mejzlík píše:

  Gratulace i Nele, výsledky její kategorie jsme při odjezdu na tenis do Kralovic ještě neznali.

  Tři medaile z jednoho mistrovství je absolutní bomba! A škoda, že se Nela nepokusila o zlato, když tam ta šance byla. Čtyři plichty v řadě jsou „podezřelé“.

 18. 18
  Jarda P. píše:

  Tak jsme doma z povedené akce , dá se říct ,že se všem dařilo .Škoda Anežky ,kterou jsem včera chválil za zpomalení hry,dneska už to neplatilo,u partie jsem jí skoro nezastihnul a sama se tak připravila o přední umístění. Škoda ,že včera bylo dost problémů s on-linama,naši se tam docela objevovali ,v 6 kole dokonce na třech šachovnicích.Jinak organizace byla výborná,hrací sál na rozdíl od loňska důstojný MČR a před kulturním domem byla připravena i zábava(např.chůdy a různé hry) pro děti ,které dohrály. Takže výborné mistrovství a když se k tomu přidaly takové výsledky , tak zbývá jen dodat : SUPER !!!

  Jirka:Nela by nakonec byla při výhře druhá o půl bodu plnýho bucholze. Co se týče těch čtyřech remíz,tak tady bych se jí přeci jen zastal. Vyčítal jsem jí jen tu v posledním kole kdy se o nic nepokusila v zablokovaný pozici . V 6 kole s Kaňákovou byla blízko výhře,ale pokazila to a dohráli to do pozice kůň proti pěšci. V partii s Kubošovou stála hodně mizerně s ještě s mizernějším časem. Tady bych jí spíš pochválil,protože dlouho hrála na 10 vteřinách a ze zapeklité situace se dokázala dostat. Se Suchomelovou se rozešla smírně v situaci kdy obě měly na hodinách 2 minuty a na šachovnici rovnou věžovku a ani jedné se asi nechtělo moc riskovat.

 19. 19
  Jarda P. píše:

  Jinak článek na vlastní žádost napíše Patrik .

 20. 20
  visvi píše:

  Gratulace medailistům, při včerejším bilancování jsme s Maťou tak optimističtí nebyli… A Nele bych tu remízu nevyčítal, medaile je medaile a navíc za to může právě Maťa, jak jsme se včera dozvěděli na přednášce pana Konopky. O takovýchto věcech by totiž měl rozhodovat trenér, potažmo sekundant a Maťa se na to vybod :-)

 21. 21
  Marie píše:

  Já už jsem se také do článku pustila, ale přenechám to Patrikovi a jen si napíšu pár vět na naše stránky, pak sem přidám do diskuze to, co v článku nebude.
  VELIKÉ, ALE OPRAVDU VELIKÉ, BLAHOPŘÁNÍ VŠEM ÚČASTNÍKŮM, NEBOŤ KONKURENCE BYLA VELIKÁ A „HVĚZDIČKOVOU“ POCHVALU MEDAILISTŮM!!! KLOBOUK DOLŮ PŘED JEJICH VÝKONY !!!
  Fotečky budou tak za hodinku, už se načítají na rajčeti.

 22. 22
  Maťa píše:

  Tři medaile, jedno čtvrté místo … to opravdu nebylo špatné mistrovství, sezona nám začíná docela dobře! :-) Gratuluju všem a těším se na článek s podrobnostmi! V Havl. Brodě to taková sláva nebyla, David dnes neuspěl v soubojích s děvčaty, jak koukám…

  Visvi: Myslím, že jsi špatně pochopil, kdo je to sekundant :-) .

 23. 23
  Maťa píše:

  Reportáž z pohledu otce a trenéra vítěze pro nás hodně úspěšné kategorie H12 najdete na http://hofirekjan.blog.idnes.cz/c/155077/Mistrovstvi-Ceske-republiky-v-sachu.html . Je v ní i stručný popis průběhu partií Benedikta Hofírka s Jirkou Rýdlem a Vojtou Filipem.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist