TJ Spartak Vlasim
06
Lis

Výsledky 2. kola Regionální soutěže

Druhým kolem pokračovala v neděli nejnižší soutěž dospělých. Vlašimské céčko si vyšláplo na Postupice a na jeho půdě zvítězilo 3,5:1,5. Za zmínku zde stojí první vítězství Radka Vojty ve vážné partii. Naopak se nedařilo béčku Pravonína, které překvapivě prohrálo 3:2 ve Stříbrné Skalici. I díky tomu je tabulka po druhém kole pěkně vyrovnaná (chybí v ní ale jeden výsledek).

Další kolo je na programu 19. listopadu, kdy se naše céčko pokusí pomstít Stříbrné Skalici a Pravonín si zahraje se šachisty z Kostelce nad Černými lesy.

Stránky RS

4 reakcí na “Výsledky 2. kola Regionální soutěže”

 1. 1
  Maťa píše:

  Gratuluju céčku. Podle výsledkového zpravodaje se zápas Říčan s Kostelcem bude dohrávat až 26. listopadu.

 2. 2
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad – poslední věta článku):

  Nejdříve mi to bylo jen divné. Pak jsem si tím začal lámat hlavu a nakonec se radši zeptám: Čím tak závažným se provinilo družstvo Stříbrné Skalice C vůči pravonínsko-vlašimským šachistům, že je záhodno se jim pomstít?

 3. 3
  Tom píše:

  Neprovinilo se samozřejmě ničím. :-) Je to jen takový řečnický obrat ve smyslu – porazili jste nám jedno družstvo, tak vám to druhým vrátíme! :-D

 4. 4
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 2,3):
  Tak to se mi ulevilo, že se nestalo nic horšího, než prohra jednoho družstva. Mé pozastavení nad formulací v článku vzniklo pravděpodobně tím, že slovo „pomsta“ (či jeho odvozeniny o stejném slovním základu) vnímám jako výraz z kategorie nenávistných reakcí na nějaký impuls, něco jako násilné vykonání odvety.
  Ale třeba to mám v sobě nějak špatně nastavené. Hlavně, že se nestalo nic dramatického :bye: .

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist