TJ Spartak Vlasim
01
Lis

Pravonín B – Vlašim C 4,5:0,5

Regionální soutěž „D“ odstartovala 15. října 2023. I pro tuto sezónu platí, že se hrají zápasy doma i venku (dvojkolově), aby se zvýšil počet kol.  V prvním kole se utkala rezervní družstva TJ Spartaku Vlašim. V této soutěži chceme dát prostor především dorostencům a mládeži.

Zápas se odehrál ve Spolkovém domě Pravonín v těchto sestavách (pro zajímavost domácí družstvo mělo průměrný věk 14,8 let :-) ): 


Pohled do hrací místnosti po zahájení

Dle předpokladů to vypadalo na pohodlnou výhru vlašimského celku, ale věřil jsem ve vyrovnané utkání. První bod pro domácí připisuje Adam Slavík, který si hravě poradil s Daliborem už v zahájení. Druhý končí Daniel Zeman, který nesehrál zahájení ideálně (podle Dana to byl plán :-) a patřičná oběť), ale ve střední hře vyrovnal materiál a využil slabin pana Ryšánka a otočil partii. Třetí a rozhodující bod připisuje při své premiéře Honza Babický. V zahájení to sice nebylo úplně ideální, ale v dalším průběhu měl navrch Michal. Zvrtat přišel v koncovce, kde Honza nachází zachraňující kombinaci (remízové vody). Michal ale špatně spočítal výměnu a Honza se dostává do vyhrané koncovky, kterou nepouští a vyhrává.


Partie na 5. šachovnici Jan Babický – Michal Blahoš


Partie na 2. šachovnici Jáchym Slánský – Radek Vojta

Čtvrtý bod pro domácí připisuje Jáchym Slánský, který poráží Radka Vojtu – nováčka ve vážném šachu. Poslední partie se hraje na první šachovnici, kde Honza Veselý odolává nátlaku zkušeného Tomáše Haška. Partie končí remízou – opakování tahů. Takto vysokou výhru jsem opravdu nečekal. Ještě chci zmínit, že na utkání se přišli podívat 2 diváci. :-)

Tabulka po prvním kole:

Příští kolo čeká Pravonín „B“ zápas ve Stříbrné Skalici a Vlašim „C“ se vydá do Postupic.

Stránky RS 

(autor článku: Lukáš Filip)

2 reakcí na “Pravonín B – Vlašim C 4,5:0,5”

  1. 1
    Lukáš F. píše:

    Pravonín “B” na domácí půdě poráží Kostelec n. ČL “C” 4:1. Vyhrál já, Zeman D., Babický J. a dvě remízy připsal Slánský J. a Veselý J.

  2. 2
    Maťa píše:

    Gratulace Pravonínu. Céčko Vlašimi dnes nehrálo, soupeři se nesešli v dostatečném počtu.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist