TJ Spartak Vlasim
24
Zář

Regionální žákovská liga 23/24 zahájena

První kolo se hrálo tradičně v Sedlčanech. Sjelo se 66 šachistů, kteří byli rozděleni do tří turnajů (A,B,C). V turnaji A hrálo nejlepších 16 TOP šachistů, my měli v tomto turnaji také zástupce, a to Vojtu Břeského. Hrála se čtyři kola švýcarským systémem na 2 x 30 minut + 10s./tah. Výsledky turnaje A jsou započítávána na rapid ELO. Turnaj vyhrál Artamonov Mikhail z Říčan, uhrál 3,5 bodu, resp. 12 bodů. Druhé místo obsadil Milan Pešta ze Sázavy a uhrál 3, resp. 11 bodů a 3. místo obsadil Jáchym Slánský z Vlašimi se stejným počtem bodů jako druhý v pořadí, jen měl horší pomocné hodnocení. Náš Vojta Břeský obsadil 10. místo a uhrál 2 body a do celkového pořadí regionální tabulky si zaznamená 9 bodů. V tomto turnaji A hrál z Vlašimi i Daniel Zeman, který obsadil 6. místo a měl stejné bodové hodnocení jako náš Vojta, ale měl lepší pomocné hodnocení.

     V turnaji B hrálo 24 šachistů. Hrálo se švýcarským systémem 7 kol, kdy 1. a 2. se hrálo 2 x 20 minut, 3. až 7. kolo 2 x 25 minut. Měli jsme zde 5 šachistů z našich šachových kroužků. Turnaj vyhrál Kozbert Filip a uhrál 6,5 bodů, resp. 8,5 bodu, 2. místo obsadil náš Jan Babický s 5, resp. 7 body a 3. místo obsadil Petr Hroník z Říčan se stejným bodovým ziskem. Další z našich se seřadili ve výsledkové listině takto:

15. Štanderová Natálie 3 body, resp. 5 bodů, z dívek byla druhá v tomto turnaji.

20. Čáp Jakub 2,5 bodu, resp. 4,5 bodu, Jakub se k šachu vrátil po delší odmlce, věříme, že příští výsledek bude lepší.

23. Žížala Matěj uhrál 1,5, resp 3,5 bodu

24. Šťastná Lenka uhrál 1, resp. 3 body

V tomto turnaji startoval z Vlašimi i Tomáš Zeman, který se umístil na 22 příčce a uhrál 2, resp. 4 body.

     V turnaji C hrálo 26 šachistů a naše kroužky reprezentovali čtyři šachisté. Hrálo se stejným systémem jako v turnaji B. Vítězem se stal Adam Pejřimovský  s 6,5 body, 2. místo obsadil Ota Jindrák se 6 body a 3. místo obsadil Michal Podzimek s 5,5 bodem. Všichni ze Sedlčan. Z našich byl nejlepší Vladimír Michálek, který obsadil 7. místo a uhrál 4,5 bodu, na 16. místě skončil Ondřej Vilímek se 3 body, 19. místo obsadila Eliška Břeská se 2,5 body a 21. místo získala Barbora Břeská také se 2,5 body.

     Za své výkony obdrželi první v turnajích poháry, všichni tři diplomy a všichni šachisté drobné ceny. Celkem nás reprezentovalo 10 šachistů, a to ještě nehráli všichni, kdož by na soutěž jet mohli. Děkuji rodičům za dopravu a Lukášovi a všem dospělým přítomným za dozor.

Výsledková listina

(autorka článku: Marie Filipová)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist