TJ Spartak Vlasim
13
Čvc

Do Pardubic přihlášeno 109 družstev!

Tomáš Vojta

Jen 4 dny po návratu z turnajů v Klatovech a Náchodě (reportáže z turnajů budou zveřejněny během příštího týdne) vyráží vlašimská výprava na další akci. Do otevřeného Mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev, které se uskuteční v Pardubicích v rámci šachového festivalu Czech Open, stavíme stejně jako loni 2 družstva.


Turnaj se hraje na ploše hokejové haly mistrovských Pardubic.

A stejné jako loni bude i složení Vlašimi “A“: 1. Vojta P., 2. Moravec V., 3. Matějovský O., 4. Procházka P. Za béčko pak budou hrát Tomáš Hašek, Dan Houdek a sourozenci Filipovi (přesná sestava béčka ještě není stanovena). Ambice v takto silném turnaji nemohou být příliš vysoké, a tak by bylo dobré, kdyby áčko skončilo někde kolem 40. místa a béčko pak neskončilo ve druhé stovce.  :-)   Přihlášeno je totiž neuvěřitelných 109 družstev, což si myslím, že je rekord tohoto turnaje. 

Předběžná startovní listina


Po výborném výkoně v Náchodě se od Petra Procházky očekává i pořádný přísun bodů v Pardubicích. Ostatně největší oporou Vlašimi byl již na turnaji loni …  :-)  

Hraje se tempem 1,5h na partii s přídavkem 30s za každý provedený tah. A o 1. cenu ve výši 10 000 Kč se určitě poperou hlavně ruská a ukrajinská družstva, z nichž některá mají průměrné elo základní sestavy i přes 2500 … K širšímu okruhu favoritů bude patřit i „moje“ Zikuda Turnov v čele s několikanásobným přeborníkem Československa velmistrem Ftáčníkem. Já nastoupím pravděpodobně na čtvrté šachovnici, tak kromě Vlašimi držte palce i Turnovu.  :-)  

Časový rozvrh:

čtvrtek 15.7. 09.00 – 15.30 prezentace
čtvrtek 15.7. 17.00 1. kolo
pátek 16.7. 10.00 2. kolo
pátek 16.7. 17.00 3. kolo
sobota 17.7. 10.00 4. kolo
sobota 17.7. 17.00 5. kolo
neděle 18.7. 08.00 6. kolo
neděle 18.7. 14.00 7. kolo
neděle 18.7. 19.00 vyhlášení výsledků

Stránky věnované Czech Openu 2010

Loňskou účast na turnaji si můžete připomenout ze 2 článku publikovaných na našem webu:

Mistrovství České republiky 4členných družstev 2009

Jedna dramatická partie z Pardubek

46 reakcí na “Do Pardubic přihlášeno 109 družstev!”

1 2
 1. 1
  Maťa píše:

  Jinak k těm koncovkám uděláme malou anketu… :-)

 2. 2
  Pavel Vojta píše:

  Maťa: Tak to jsem viděl poprvé a je to super :-) . Bohužel jsem měl v partii černé figury.

 3. 3
  Maťa píše:

  Naše druhá deska Vítek Moravec pokračuje v účasti na festivalu Czech Open a právě teď se svými kamarády z Českého Brodu Honzou Fialou a Michaelem Jiráskem hraje bleskový maraton. Do turnaje se zapsalo „jen“ 89 hráčů, to bude zas Vítek zklamán, že se nebude hrát celých 24 hodin jako před 2 roky :-) . Jinak předčasné finále Kononěnko – Moravec proběhne v 58. kole :-) . Průběžné výsledky zatím nejsou, jen rozpis kol: http://www.chess-results.com/tnr36134.aspx?art=9&lan=5&fed=CZE&flag=30&m=-1&wi=1000&snr=88 .

 4. 4
  Tom píše:

  Koukám, že Vítek začal jak z partesu 6,5 ze 7, to se Kononěnko určitě třásl :-) Ale před malou chviličkou v 58.kole Kononěnko-Moravec 1:0 a to už asi Vítek nedožehe. Ztrácí něco přes 20 bodů … :-D

 5. 5
  Maťa píše:

  Famózní blicař Kononěnko ještě nemá nic jistého – se ziskem 58,5/60 má „jen“ dvoubodový náskok a s druhým GM Maximovem teprve bude hrát. Ono je to letos o dost silnější než v minulých letech, alespoň mi to tak připadá…

 6. 6
  Maťa píše:

  Nicméně o vítězi turnaje stejně nepochybuju… :-)

 7. 7
  visvi píše:

  Tak letos mě maraton dost zklamal, organizačně docela chaos, spoustu lidí odstupovalo a to i silných, takže tím je turnaj poměrně dost ovlivněn… Ještě k tomu se organizátoři rozhodli po základních 89 kolech přidat finále TOP 36 hráčů každý s každým, do něhož jsem se sice těsně dostal, ale jednak by na mě museli ostatní čekat s jízdenkou a jednak už jsem po tom všem ani neměl moc chuť hrát, tak jsme se sbalili a jeli domů. Kdybych to měl napsat kulantně, tak nápad hrát ještě nějaký finále z toho udělal pěknou bramboračku…

  Kononěnko mě vyprášil celkem rychle a tak jsem ho chvíli pozoroval po partii, kdy nasadil takový rychlý mikrospánek a hned jak se vedle dohrálo, tak se soustředěn přesunul k jinému soupeři. Je to prostě fantom :-)

 8. 8
  visvi píše:

  A taky koukám, že mám u dvou partií chybný výsledek – k mé smůle dvakrát místo výhry prohru…

 9. 9
  Tom píše:

  Článek o družstvech v Pardubicích bude zveřejněn dnes večer nebo během zítřka. V poště mám i 2.díl Žába žije ve vodě, ale to nechám asi až na pondělí :-)

 10. 10
  petr laušman píše:

  Zdravím z Pardubic. Jako jeden ze spoluorganizátorů CZECH OPEN si dovolím reagovat na připomínky Visviho.Problém odstupování hráčů z průběhu turnaje nás samozřejmě také trápí a mrzí, je pravda, že letos jich bylo víc než v minulosti. Důvody odstoupení jsou různé -nesplněné ambice některých hráčů na finanční ceny, přecenění vlatních možností, sobeckost atd. Nepřijmout ale např. juniora, o kterém si myslíte, že turnaj nedohraje a upozorníte ho na potřebu odehrát celý turnaj prostě nejde. Na příští rok proto uvažujeme o zavedení ještě vratného vkladu (např. 100 nebo 200Kč), který by se po korektním odehrání celého maratonu každému hráči vrátil. Snad by mohla finanční motivace pomoci. Co se týká finálové skupiny. Maraton by měl trvat cca 24 hodin a při účasti cca 90 osob (účast v minulých letech se pohybovala mezi 70 až 110 účastníky) a systému pouze každý s každým by byla délka turnaje výrazně kratší (několikrát v minulosti jsme tento systém použili a řada přímých aktérů krizovala právě to, že si zahrála málo…). Právě na základě těchto informací jsme se letos rozhodli umožnit hráčům odehrát co největčí množství partií. Co člověk to názor, nicméně bych velmi ocenil názory a náměty tak, aby tato specifická akce (maratónů se v ČR příliš nehraje) vyhovovala svým systémem a organizací co největšímu počtu hráčů. Věřte mi nebo ne, ale o to se opravdu snažíme :).

 11. 11
  Tom píše:

  S tím vratným vkladem to asi není špatný nápad. Když už se hráči do maratónu přihlásí, tak by ho měli i dohrát. A že to bude náročné, tak s tím přeci musí počítat.

  Mimochodem, visvi by si nemě moc stěžovat. Jestli jsem to pochopil správně, tak z turnaje rovněž odstoupil … :-)

 12. 12
  visvi píše:

  Petr Laušman: Ideální systém turnaje, který by vyhovoval všem, samozřejmě asi není, letos jste se rozhodli pro Finále, mně to nepřijde nejlepší, ale o tom se nemá cenu bavit. Jak jste napsal – Co člověk, to názor :-)

  Hlavní problém byl ale v celkovém průběhu. Mnohdy za to organizátoři ani nemohou a předem říkám, že nevím, jak tyto nedostatky odstranit :-) Předčasné odstupování by mohl vyřešit vratný vklad, to zní rozumně. Ale hned několikrát jsem se během turnaje setkal s tím, že hráči si prostě napsali bod, když se soupeř dlouho nedostavoval, ačkoliv ten zrovna dohrával nějakou svou jinou partii jinde. A viděl jsem toto jednání i u hráčů, kteří se v celkovém pořadí umístili velmi vysoko, jmenovat nebudu. A přitom by se mělo jednat o MČR… Je to škoda, přitom v minulých dvou ročnících k podobným zmatkům nedocházelo. Také chyby ve výsledcích by mohli někomu vadit, já jsem hrál bez větších ambicí, takže k soudu to nepoženu :-)

  Tom: Já odstoupil až po základní části, každý se mnou partii odehrál, tudíž jsem nic neovlivnil.

 13. 13
  Maťa píše:

  Za hlavní nevýhodu takového finále, jako bylo letos, považuju skutečnost, že se nadstavbová část netýkala všech účastníků. Chápu Vítka, že nechtěl, aby na něj kolegové s hromadnou jízdenkou čekali víc než 6 hodin, stejný problém mohli mít hráči, kteří přijeli jedním autem atd. …

 14. 14
  Petr Laušman píše:

  Děkuji za názory. ad Maťa: Kromě finále A se samozřejmě hrálo i finále B, kde hráli ostatní hráči. ad Visvi: Co se týká chybných výsledků, lidský faktor se vyloučit nedá (maraton je náročný nejen pro hráče,ale i na bdělost rozhodčích :), ale po každých 10 kolech se vyvěšovalo průběžné pořadí, čímž si to každý mohl zkontrolovat a nahlásit nedostatky, tak aby se mohly v průběhu turnaje opravit. V turnaji se mohou vyskytnout hráči, kteří jsou na štíru s etikou a na soupeře např. nepočkají, výsledky se však proto podepisují a bez podpisu soupeře je to co si do kartičky napíše sám hráč celkem nepodstatné. Možná to chce na takovéto hráče upozornit rozhodčího, aby mohl zasáhnout.

 15. 15
  Maťa píše:

  Petr Laušman: Tak to se omlouvám, o existenci finále B jsem nevěděl – na chess-results nebylo (nebo jsem jen špatně hledal). V tom případě proti nadstavbové části nic nemám a Vítek měl podle mě využít příležitosti zahrát si podruhé s blicařským monstrem Kononěnkem :-) . I když já teda žádnej odborník na maratony nejsem, mně přijde i 30 kol hodně… :-) Ale některou „normální“ blicku si příští týden nejspíš na Czech Open zahrát přijedu.

 16. 16
  visvi píše:

  Petr Laušman: Jasný, není snadné organizovat takový turnaj, navíc pořadatelé neovlivní přihlášené lidi. Letos to z mého pohledu prostě vyšlo hůře než v minulých letech, za rok to zase může být lepší :-)

  Jinak k tomu Finále B – na chess-results jsem taky nic nenašel, navíc přímo na místě jsem zaslechl pochyby o konání této skupiny. Ale asi se teda konalo :-)

1 2

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist