TJ Spartak Vlasim
27
Dub

Poslední zápas nevydařené sezony

Ondřej Vykouk       

V neděli 11. 4. jsme doma, netradičně v salónku na Blaníku, usedli k závěrečnému zápasu sezony. Našimi soupeři byli hráči Jiskra Zruč n.Sáz. Z posledního místa jsme se už dostat nemohli, tak jsme si chtěli alespoň dobře zahrát. Ve stejné místnosti s námi hrálo Áčko, které naopak hrálo o postup do ligy, a jak to dopadlo, již víte. K šachovnicím jsme zasedli v těchto sestavách:

Spartak Vlašim C   Jiskra Zruč n.Sáz.
Vykouk Ondřej 1670     1705 Marhan František
Krejčiříková Martina 1569     1605 Světlík Milan
Zvára Filip 1460     1636 Bečvář Vladimír
Bašta Jan 1803     0 Ing. Netolický Miloš
Voldán Jiří 0     0 Netolický Tomáš
    :  

Jak je vidět, chyběl nám nejaktivnější hráč naší sestavy (odehrál 8/10), Jarda Pazdera. Ten měl jistě příjemnější povinnosti, neboť se mu o víkendu narodil syn Pavel. Tímto mu jménem oddílu gratulujeme a synovi přejeme pevné zdraví a mnoho šachových úspěchů.       

Aktivitu v posledním kole naopak přisli vylepšit a ke svému třetímu zápasu v sezoně nastoupili Honza Bašta a pan Voldán.       

2. – 5. šachovnice

1. deska: K partii jsem přistoupil zbytečně pasivně, ač nebylo co ztratit. Hráli jsme výměnnou francouzskou, a když jsem se iniciativy nechopil já, brzy to udělal soupeř. Pozice na ostatních šachovnicích mi v tu chvíli moc povzbuzení nedodávaly. Někde jsem však v sobě našel chuť bojovat a povedlo se mi snažení pana Marhana komplikovat natolik, že jsme přešli do věžovky, kde jsem měl pěšce méně. Zároveň se mi dařilo hlídat si čas, což byl letos můj velký problém. V koncovce jsem pokračoval v úporné obraně a čekal na chybu. Ta nakonec přišla a přinesla vyrovnání materiálu, po kterém jsme se domluvili na dělbě bodu.
2. deska: Martina potvrdila výbornou formu, kterou si držela celou sezonu (5/6 a perf. 1841,což je 3. nejvyšší v celé soutěži). V závěru vyrovnané partie využila soupeřovy chyby a zařídila tak polovinu našich bodů v tomto zápase.
3. deska:
Filip jako papírový outsider skoro o 200 ELO bodů to měl v tomto zápase těžké. Hrál sice bílými, ale již brzy po zahájení se aktivity chopil soupeř a otěže již Filipovi nepůjčil.
4. deska: Podle papírových předpokladů by se zdálo, že zde je o vítězi v podstatě rozhodnuto, jenže rozhoduje se na šachovnici. A za ní strávil Honzův soupeř o dost více času, nevynechal ani jeden zápas a celý bod si nechal vzít jen dvakrát. Honza se přes rok věnuje raději floorballu, šachy naštěstí úplně hrát nezapomněl, a tak partie skončila remízou.
5. deska: Zde se hráli 4 jezdci stejně jako na 3. šachovnici. Pan Voldán zahájil aktivně, ovšem v 9.  tahu se pustil do kombinace, která skončila ztrátou pěšce. Navíc jeho koně se dostali poměrně daleko na soupeřovu polovinu, ale byli tam spíše lapeni a moc problémů černému nenadělali. Nakonec se je povedlo alespoň vyměnit za věž. Jenže 2V proti V a dvojce střelců se hraje těžko, navíc přisla  ještě další chyba a partie byla rozhodnutá.   

Spartak Vlašim C   Jiskra Zruč n.Sáz.
Vykouk Ondřej 1670 ½ ½ 1705 Marhan František
Krejčiříková Martina 1569 1 0 1605 Světlík Milan
Zvára Filip 1460 0 1 1636 Bečvář Vladimír
Bašta Jan 1803 ½ ½ 0 Netolický Miloš
Voldán Jiří 0 0 1 0 Netolický Tomáš
  2 : 3  

Závěrečná zpráva Regionální soutěže a statistiky       

Závěrem bych rád poděkoval Pepovi Zvárovi za to, že na každý zápas obvolával a sháněl hráče. Všem hráčům děkuji za účast, věřím, že jsme si i přes nevalný konečný výsledek dobře zahráli a příští rok to náležitě napravíme.       

Úplně nakonec se můžeme zapojit do vymýšlení vtipného komentáře k fotce ze zápasu:       

 

7 reakcí na “Poslední zápas nevydařené sezony”

 1. 1
  Tom píše:

  K fotce mě napadá řada komentářů, co třeba: Že jsem si nedal v sobotu večer o dvě pivka míň … :-D

  Gratuluji Jardovi k narození syna a vítám ho mezi námi tatíky :-)

  A co se týče této sezony, nemyslím si, že by byla pro céčko až tak nevydařená. Už v záři se debatovalo, zdali céčko vůbec do soutěže stavět – vypadalo to, že nebudou lidi a ani nikdo, kdo je ochoten dělat kapitána a o družstvo se starat. Nakonec se toho na výbornou jako nehrající kapitán chopil Pepa Zvára a až na jedno utkání, kdy se hrálo ve 4, se vždy 5 lidí dalo dohromady. Z tohoto pohledu je to myslím sezóna úspěšná. Výsledky už byly slabší, ale to se nedá nic dělat. Částečně na tom nesu vinu i já. Prosadil jsem si, aby v áčku byli napsáni jako náhradníci Dan Houdek a Tomáš Hašek, což se ukázalo jako zbytečné. Kdybych tušil, že to nebude potřeba, mohli být napsáni v céčku a nějaký ten zápas odehrát a určitě by výsledky byly hned lepší.

 2. 2
  Jirka Mejzlík píše:

  Díky Ondrovi za zpravodajství ze zápasů céčka i zuávětŕečné shrnutí. I já dlužím závěrečný článek, snad příští týden. Že by se jmenoval „Poslední zápas vydařené sezóny“ :-D ?

  Co se týká Tomova sypání popela na hlavu ohledně vyblokování Dana a Tomáše Haška – letos by to šlo, příští rok bude nejspíš problém s celkovým počtem volných hráčů v rámci oddílu.

 3. 3
  Maťa píše:

  Tomáš Hašek v sestavě céčka určitě měl být, především proto, že tam chtěl hrát. Říkal, že všechny jeho nešachové akce lezly do těch víkendů, kdy hrálo béčko, takže by nakonec za céčko hrál možná i všechno… U Dana si nejsem jistý, jestli měl chuť hrát RS, mám ale pocit, že spíš ne.

  Jinak i já děkuju Pepovi, že si vzal céčko na starost (ač sám už šachy nehraje vůbec). Byla by škoda, kdyby si někteří hráči loňská družstva nezahráli… Výsledkově se nedařilo, nicméně třeba remíza se silným Neveklovem měla v konečném účtování pro náš oddíl velkou hodnotu :-) . Ještě bych také rád poděkoval Kingovi za pravidelné pěkné články!

  Jardovi už jsem k narození Pavlíka pogratuloval, tak mu teď pro změnu popřeju vše nejlepší k dnešnímu svátku … stejně jako dalším Jaroslavům, napadá mě třeba Pýcha – tak hodně zdraví atd.! :-)

 4. 4
  Tom píše:

  King psal velmi hezké články po celou sezónu, za což mu určitě patří velké dík. Mimochodem, na tento jeho článek opět odkazuje skvělý server 63+1: http://www.63plus1.cz/

 5. 5
  Ondřej Vykouk píše:

  Mam radost z pochval, ktere tu zaznely na me clanky, diky. Urcite me to motivuje do budoucna a pokud bude prilezitost, tak zase neco napisu.

  Jeste neni pulnoc, tak se pridavam s gratulaci vsem Jardum, Jaroslavum, Jarouskum apod.:-)

  Vubec jsem netusil, ze tu byla moznost, ze by za cecko hrali Tomas a Dan, kazdopadne jsem rad, ze jsme si mohli vubec zahrat, o ty vysledky az tolik nejde.

 6. 6
  Baštík píše:

  Musím přiznat, že nerozehranost na mě byla ve všech zápasech dost znát, šachy rozhodně nejsou u mě na předních místech… ale snad ziskem 2bodů ve 3 zápasech jsem úplně nezklamal…
  Podle mě je škoda zápasu s Postupicemi, ke kterému jsme nastoupili pouze ve čtyřech, tam se vyhrát určitě mohlo!
  jinak momentka se opravdu vydařila :-) bohužel jsem zavíral oči nad pozicemi na okolních dvou šachovnicích… ;-)

 7. 7
  Ondřej Vykouk píše:

  2/3 je dobry, jen me mrzi, ze u obou remiz by pripadna vyhra rozhodovala o bodech druzstva. Toho zapasu s Postupicemi je skoda, to jo.
  Ad foto: jo taak, ja myslel, ze zaviras oci nad svoji pozici. Neco jako, „Sakra, ze ja jsem sem vubec lezl, takhle prece kun netahne“ :-D

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist