TJ Spartak Vlasim
26
Zář

V sobotu začíná Open Tatry

Tomáš Vojta

Na trasu dlouhou 550 km vyrazí v sobotu brzy ráno čtveřice našich hráčů (Tomáš Hašek, Ondřej Staněk, Lukáš Vonderka, Tomáš Vojta), aby se zúčastnila 54. ročníku turnaje o Tatranský pohár, hraného pod názvem Open Tatry 2008. 

Tento největší turnaj Slovenska se hraje klasicky švýcarským systémem na 9 kol, tempem 1,5h na 30 tahů + hodina na dohrávku.  V předběžné startovní listině najdeme zatím 204 jmen, z nichž jako největší favorité vyčnívají  Poláci Moranda (elo 2533) a Antoniewski (2503) a své k boji o čelní místa určitě budou chtít říct i velmistři Markosian (2501) a Ivanov (2489) či řada dalších mezinárodních mistrů. Naše výprava má mnohem skromnější cíle. Já se budu snažit čeřit vodu někde v popředí, ale v silné konkurenci bude uhrát dobrý výsledek velmi těžké. Ostatní kluci jsou nasazeni až na konci startovního pole (nejlépe Tomáš Hašek jako 159.), a tak půjde spíše o to, pokusit se o nějaký individuální cenný skalp. Ondra Staněk bude mít možnost uhrát si elo FIDE a v případě dobrého výsledku tak výrazně zvednout svůj osobní koeficient.

Předběžnou startovní listinu si můžete prohlédnout na stránkách Slovanu Bratislava.

Turnaj se hraje od 27. 9. do 4. 10. 2008 v krásném prostředí hotelu Tatranské Zruby (cca 1km od Starého Smokovce).

Hotel Tatranské Zruby se nachází přímo pod Slavkovským štítem /2452 m.n.m./

Jednotlivá kola jsou naplánovaná vždy až na 18. hodinu (s výjimkou posledního kola a dvoukola v pondělí) a pořadatelé tak vycházející vstříc hráčům turistům, kteří tak mají možnost celodenních túr  do nádherných končin nejmenších velehor světa. Loni bylo prvních 12 šachovnic online přenášeno na internet.  Nevím, jak to bude letos, na stránkách pořadatelů není o této možnosti ani zmínka, ale předpokládám, že partie budou opět živě přenášeny.

Pomocí fotek bych rád zavzpomínal i na minulé ročníky. Turnaj Open Tatry je totiž mezi hráči našeho oddílu velmi oblíben a letos na něj vyrážíme již popáté v řadě! 

Tradici jezdit do Tater jsme v roce 2004 načali společně s Martinou. Počasí nebylo ideální, ale ani to nás od výšlapů, mimo jiné na Kriváň (2494 m.n.m.), neodradilo.  Mám obavy, že podobné počasí nás čeká i letos. Umístění v turnaji: 16. Vojta T. , 244. Krejčiříková M. 

V roce 2005 jsme vyrazili společně s Tomášem Haškem a Ondrou Matějovským. Na túře v Roháčích se nám poprvé a naposledy podařilo vidět kamzíky (medvěda jsme ještě neviděli :-) ). Umístění v turnaji:  45. Vojta T.  , 117. Matějovský O. , 175. Hašek T.

V roce 2006 se k nám ještě přidali Vašek Gergelits a Standa Pecháček. Fotka z nezapomenutelného výletu na Lomnický štít (2632 m.n.m). Umístění v turnaji: 3. Vojta T., 57. Pecháček S., 75. Matějovský O., 104. Gergelits V., 164. Hašek T.

A konečně rok 2007, kdy jsme s Ondrou Matějovským za nádherného počasí zdolali nejvyšší vrchol, kam se dá v Tatrách bez horského vůdce vyjít, Rysy (2499 m.n.m.). Umístění v turnaji: 7. Vojta T., 90. Matějovský O.

Loňský ročník si můžete připomenout i z několik článků Ondry Matějovského, které publikoval na našem webu v říjnu 2007:

Klasický turnaj

Bleskovka

Fotky

Fotky II

Veškeré informace k turnaji najdete na stránkách pořádajícího oddílu.

A kdybyste měli chuť mrknout na některé mé partie z minulých let, tak je najdete v sekci „ke stažení“: Partie Tatry 2007  a  Partie Tatry 2006.

193 reakcí na “V sobotu začíná Open Tatry”

1 5 6 7
 1. 181
  Jirka píše:

  Mně se zobrazila i partie, závěrečná pozice je nehezká – král uvízlý v centru asi k prohře směřoval.

 2. 182
  Jirka píše:

  Tomáš v závěrečném účtování 14. (6b), Ondra Staněk 98. (4,5b) a vítězství v kat. do 1850 !!! :-D :-) :-D . Lukáš 122. (4b) a Tomáš Hašek 167. (3b).

  Ondra uhrál perfo 2047, asi to bude i jeho FIDE-elo.

 3. 183
  Maťa píše:

  Gratulace Stanici! :-) I Tomáš nakonec aspoň ten litřík ve slovenskejch vyhrál.

 4. 184
  Vojta M. píše:

  Ten Ondrův výkon je příjemnej. Nakonec bude mít vlašimské áčko opravdu velmi široký kádr na divizi (nemám rád ty nové názvy co se mi pletou) a i o soutěž níže je soupiska jak koukám docela silná..

  Uvidíme jestli za rok budu doma a možná se upíšu i k B družstvu :-)

 5. 185
  Jirka píše:

  Ondra Staněk potvrdil důvěru, kterou mu 15 hlasujících dalo v anketě. To se to pak hraje s takovou psychickou podporou :-) .

 6. 186
  Maťa píše:

  Vojta M.: Na úvodní oddílové schůzi jsme se v září shodli, že bychom „uživili“ i dvojitý postup (A+B).
  Kdyby bylo áčko v lize, za béčko by v KP (mně nový název nevadí :-) ) hráli 3 silní volní hráči a sestava by byla zralá na udržení, zvlášť když se zlepšují mladí včetně 22letého Staňka :-) . Uvidíme, jak to půjde…

  Jinak „tatranští vlci“ už jsou pár minut doma, Stanice přivezl velký pohár!

 7. 187
  Stanice píše:

  Tak konečně sem si přečetl všechny komentáře! Turnaj se opravdu povedl jen škoda počasí jedna turka na Kriváň je opravdu málo :( Snad v pondělí nebo v úterý něco napíšem i s pár diagramy….

 8. 188
  Maťa píše:

  Slyšel jsem, Stanice, jakej jsi fanda do turistiky, to bych do tebe ani neřek! :-) Snad příští rok pojedu a dáme Gerlachovský štít, tam se chystám už dlouho. Na články i diagramy se těším!

  Dnes mi Tomáš Vojta na lize dorostu předal obálku s částkou 5.660 Sk za pobytové náklady a startovné – aspoň nějaká „výhoda“ mé neúčasti. Nejede někdo do konce roku na Slovensko? :-)

 9. 189
  Stanice píše:

  No turistika to je moje! Jinak na Gerlach bych ani nešel spíš bych zkusil Satana a Rysy…
  Jinakt mi taky zbylo asi 2000Sk má někdo zájem? :)

 10. 190
  Maťa píše:

  Máš něco proti Gerlachu? :-) Rysy samozřejmě nemaj chybu a je to dobrá volba!

  Ty peníze dám Jirkovi Prokopovi, ať mi to převede na účet v Kč. Tak jestli chceš, přines mi i ty tvoje.

 11. 191
  Tom píše:

  Ahoj zase po týdnu. Během následujících dnů mám v plánu napsat hned 3 článečky o turnaji v Tatrách /o šachovém turnaji, okomentovat partii Ondry Staňka a něco malého s fotkami o doprovodném programu/ , uvidím ale jak budu stíhat.

 12. 192
  Maťa píše:

  O doprovodném programu by mohli samostatné články napsat i Tomáš a Luky. Tomášův by měl nadpis „Amatérský golf na Slovensku“, ten Lukášův zase „Všude dobře, na hotelu nejlíp!“ … :-)

 13. 193
  Tom píše:

  Tak článek o Tatrách je hotov, na webu by mohl být někdy odpoledne. Skoro už mám okomentovanou i hezkou útočnou partii Ondry Staňka, tu ale zveřejníme asi až zítra, aby těch novinek nebylo moc :-)

1 5 6 7

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist