TJ Spartak Vlasim
08
Dub

O smažák Franty Innemanna

aneb Pochod za povidlovým koláčem

Emil Macků

Přemýšlel jsem, zdali tento článek vůbec umístit na šachový server, ale jak podotkl Ondra Matějovský, řadu hodin jsme o šachu mluvili, spoustu milovníků této královské hry zdrbli, a proto sem pár slov o naší bláznivé výpravě patří. Vše vyhecovala šachová celebrita jménem Jan Starec, myšlenka byla jednoduchá: při tradičním benešovském Pochodu za povidlovým koláčem si naložit nejdelší trasu (parametry 50 km v noci + 50 ve dne – Praha-Prčice je tak proti tomu jako výlet pro maminky s kočárkem, celkový časový limit 27 hodin), sáhnout si na dno svých sil a pokusit se přežít. Motivace spočívala ovšem nejen v nevšedním zážitku a povidlovém koláči k zakousnutí na konci, ale mimořádně i v sebevědomém prohlášení Franty Innemanna, něco ve smyslu: „Když to dojdete, máte u mě smažák.“ Nápad se setkal s určitým vlažným ohlasem a v pátek před osmou hodinou večerní se sešlo 5 nadšenců (kromě organizátora ještě Ondra Matějovský, Ivan Kratzer, Jakub Klimus a Honza Vrbata – prvního jmenovaného jeho pověst předchází, ostatní jsou naši spolužáci z gymnázia). Já jsem vzhledem k bouřce a větrné smršti couvl a radši v pohodlí sledoval jakýsi přiblblý seriál v televizi.

Skupina na startu – Emil zatím u televize váhá… :-)

Když skončil, tak jsem vykoukl ven, bouřka pryč a červíček ve mně přece jen začal hlodat, sbalen už jsem stejně v podstatě byl, takže po krátkém váhání jsem vyrazil. S sebou trochu :-) jídla, lahev vody, náplasti, nůž a rezervní ponožky. Výběr obuvi byla alchymie, nakonec jsem se vzhledem k tomu, že hlavně noční trasa vede po tvrdém povrchu, rozhodl nikoli pro těžké armádní drtiče, ale pro lehounké odpružené běžecké botičky.

21:00: Odcházím z vyhřátého domova vstříc neznámu.

21:10: Navštěvuji domovský bar Semafor, exuji jedno pivo a se všemi se loučím, kdybychom se už náhodou neviděli. :-)

21:30, Benešov: Jsem na startu v jídelně Jiráskovy školy a svištím směr Týnec. Mám asi 80 minut ztrátu na zmíněnou pětici, volím ostřejší tempo, abych ji trochu stáhl.

22:00, 4 km, Chlistov: Bráním se silnému větru, který mě téměř strhává ze silnice, a snažím se překonat horizont do závětří.

22:40, 9 km, Týnec nad Sázavou: Jde se dobře, přemýšlím, jestli se nestavit v některém z podniků, kde touto dobou obvykle trénují brodečtí šachisté, ale nakonec jen zakousnu tatranku a frčím dál.

0:30, 19 km, Kamenný přívoz: V hospodě si nechávám dát razítko, pivo mi však mrzutý hospodský odepřel.

1:40, 26 km, Netvořice: Jsem za půlkou noční trasy, ale dostavuje se únava a docházejí síly. Vidím, že zbytek už nedoženu.

2:50, 33 km, Borovka: Nevyspání je znát, totálně vyřízený ulehám na lavičku v autobusové zastávce, když za chviličku slyším pravidelné pleskavé zvuky – připravuji se do bojového postoje (nebo spíše polehu :-) ), ale nejedná se o žádnou noční příšeru, stejným směrem jako já totiž míří osamělý noční běžec. Jak mi později sdělili ostatní, jde o šílence, zdolávajícího 100 km za čas blížící se sedmi hodinám. Nechápavě kroutím hlavou a vyrážím. Nějakých 15 minut odpočinku rozhodně pomohlo.

3:40, 37 km, Neveklov: Nezastavuji, nepřibržďuji a nezadržitelně valím dál.

Na rozdíl od Emila ostatní v Neveklově zařadili krátký odpočinek. Borce na snímku určitě nemusíme představovat :-) .

6:20, 50 km, Benešov: Pár posledních kilometrů už bylo celkem přes únavu, ale bez problémů je polovina za mnou. Na startu ovšem není nikdo z našich, tak si jen vyměňuji ponožky, lehce snídám, ale v okamžiku, kdy chci pokračovat ve stíhací jízdě, se objevil Ondra Matějovský s informací, že ostatní ještě vychrupují na konci jídelny. Takže nikam nespěchám, vyměňujeme si dojmy, doplňujeme kalorie a čekáme, až se zbytek vzbudí.

8:30: Konečně jsme vyrazili, poté co se i ti invalidnější rozešli, cesta v partě byla mnohem veselejší a i vlažným tempem nám rychle ubíhala.

Do denní padesátky už odstartovala skupina kompletní – tedy i s autorem článku. Zleva: Jan Starec, Emil Macků, Ondřej Matějovský, Ivan Kratzer, Jakub Klimus a Jan Vrbata.

10:30, 59 km, Bystřice: Na chvilku jsme se rozdělili na 2 party: já, Ondra a Honza Starec jsme vyrazili ochutnat výbornou točenou zmrzlinu od Hlaváčků, zbytek šel přímou trasou na Líšno. Zmrzlina nebyla, poslali jsme tam tedy pouze polévku a svištěli dál s vidinou brzkého oběda v Pičíně. Nepřesným značením kontrol jsme si kilometřík či dva zašli, ale jinak je třeba organizátory pochválit: na každém rohu jsme dostávali vodu a sušenku, takže boj se stovkou byl daleko jednodušší.

12:00, 65 km, kopec Žebrák: Celkem brutální výstup jsme všichni přežili, pouze Ivanovi jsme obalili puchýřovité nohy izolačkou a užívali si postupné klesání malebnými lukami Pičínska.

Chvíle odpočinku po náročném stoupání…

14:30, 75 km, Pičín: Jak už název napovídá, je tato obec poněkud stranou civilizace. Navíc tady doslova „chcípl pes.“ Jediná hospoda na celou vesnici by nebyl takový problém, kdyby nebyla zavřená, hlad tedy zůstal neukojen. Tady už se parta začala trhat podle stupně opotřebení.

Zklamání ze zavřené hospody dobrou náladu pochodníkům nesebralo. Vždyť do Postupic už to bylo jen necelých 15 kilometrů :-) .

15:00, 79 km, Bedřichovice: Zde měla být kontrola, po bezvýsledné prohlídce obce a telefonátu organizátorům jsme zjistili, že kontrolor zkolaboval a byl odvezen záchrankou, což Ondra komentoval s cynismem sobě vlastním: „Škoda, přišli jsme každý o sušenku!“ Jelikož už jsme asi 30 kilometrů plánovali oběd, vyrazili jsme svižným tempem do Postupic.

17:30, 88 km, Postupice: Do hospody U Šplíchalů jsme dorazili opět pohromadě. Posledních pár kilometrů mě pěkně bolel nárt, celkovou únavu jsem přebil kombinací tvarohového a jablečného štrůdlu se spoustou šlehačky a vychlazeným pivem.

18:00, start z Postupic: Čekal nás mohutný výšlap na Pozov, v půli kopce se zatáhlo a přišla doslova průtrž. Co nebylo voděvzdorné, prolilo hned, zbytek o chvíli později.

18:30, 91 km, Pozov: Na konci vsi se cesta rozdělila, jedna varianta mířila po silnici, my jsme se ovšem rozhodli vyrazit po turistické značce lesem, což se záhy neukázalo jako ideální varianta. Zazvonil mi totiž telefon: „Nejsou lidi na zítřejší zápas, jsem v metru, někoho sežeň, čau.“ Argumenty, že u sebe nemám soupisku, jsem ani nestačil použít, tak jsem naslepo obtelefonovával hráče, kteří by na ní mohli být. Bohužel už jsem během toho neudržoval tempo se zbytkem, který mi utekl, aby stihl 24hodinový limit. To by nebyl problém, jenže za chvíli padla tma. V temném hvozdě, kam nedosvítil měsíc, tak přestalo být vidět jakékoli značení, snažil jsem se proto držet nejširší cesty, která se ale stáčela mně naprosto nepochopitelným směrem. Šťavnatě jsem si zanadával a opatrně postupoval vpřed.

19:20, 95 km, hranice louky a lesa: Najednou vidím světlo!! Sestoupil jsem z kopců na silnici na trase Struhařov – Líšno, podle mapy zhruba odhadl, kudy nejblíže do Benešova, a šlapal dál. Cestou už se nic zvláštního nestalo, snad kromě nepříjemně útočícího psiska v jedné osadě, který se mě ale očividně lekl a raději nic nezkoušel.

20:30, 100 km, Benešov: Úspěšně dorážím jako poslední účastník, dojídám zbylé povidlové koláče, loučím se s partou a svištím domů.

A jsme v cíli! Honza Starec alias Stárek si dal závazek, že pokud dojde, od září se vrátí za šachovnici, takže Jawa Brodce bude zase o něco silnější… :-)

Závěr: Pochod byl příjemný, díky dobré obuvi nebyly ani puchýře, ale samozřejmě nevyspání bylo hodně znát. Druhý den se mi naštěstí ranní šachy podařilo vyhrát za necelou hodinu a mohl jsem trochu dospat, ale při večerním fotbale jsem určitě nepodával stoprocentní výkon. Každopádně podobná akce nebyla určitě poslední a možná si ji příští rok rádi zopakujeme – 32. ročník Pochodu za povidlovým koláčem alias 2. ročník Pochodu za chotýšanským smažákem!

114 reakcí na “O smažák Franty Innemanna”

1 2 3 4
 1. 91
  Maťa píše:

  Včera proběhl další ročník našeho putování do Českého Šternberka (viz třeba komentář 82). Kvůli EET byl letos zrušen Bolkův krámek s kameny, a tak se šlo pod trochu jiným názvem (raději nebudu zveřejňovat :-) ), tentokrát jen za účasti frekventantů, vedoucích a praktikantů z Růžené 2017. Bylo nás 11 a procházka byla příjemná, po obědě pod hradem pak většina odjela vlakem na 5. kolo Openu Říčany (hrát či zevlovat :-) ). Opět padl rekord v případě nejstaršího účastníka, když Petra Havelku (51) překonal Petr Havelka (52) :-) . Skupinové foto před zrušenou Jeskyňkou možná neuvidí všichni (Patrikovy FB stránky): https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1686429151401804&set=a.209873442390723.59752.100001042064707&type=3&theater.

 2. 92
  Maťa píše:

  Rozhodl jsem se zkusit v červnu do třetice Krakonošovu stovku. Jde do toho někdo se mnou (Richarde?)? Už je jen pár volných míst… http://www.sportchallenge.cz/cz/k100/startovka

 3. 93
  Maťa píše:

  Včera jsme v čistě „šachové“ skupince absolvovali nejmasovější pochod v ČR Praha-Prčice. V sestavě (podle aktuálního ela :-) ) Ondřej Matějovský, Anežka Vlková, Vojtěch Dudek, Ondřej Hlaváček, Karel Jukl, Kryštof Křížek jsme tentokrát zvolili trasu z Benešova (44 km) a do cíle jsme dorazili všichni. Pochod byl masový až moc, prý se zúčastnilo necelých 25 tisíc lidí, což je nejvíc od roku 1983 – podle pořadatelů se o to zasloužilo pěkné počasí a absence českých hokejistů v semifinále MS. Předpokládám, že je to myšleno tak, že šlo hodně těch, co by se „normálně“ dívali v televizi na hokej, že Plekanec a spol. do Prčice nešli :-) . Na prčickém náměstí a hlavně ve frontě na busy na vlak do Heřmaniček to byl docela masakr – že jsme v davu čekali na odvoz „jen“ 45 minut, je zásluha dobré organizace pořadatelů, bez jejich zkušeností by pravděpodobně došlo k dopravnímu kolapsu. To samé platí i o vlaku, kde jsme zásluhou posílené dopravy našli dokonce volné kupé… Abychom k akci přidali i šachy, strávili jsme s Anežkou v Benešově dvouhodinové čekání na vlak do Vlašimi blickami v restauraci U Ferdinanda. Tam vám půjčí i šachy, kdybyste tam někdy zavítali, a pokud budete mít štěstí, bude vás obsluhovat hráč Neveklova a Postupic Pepa Chomický (včera tam nebyl) :-) . Jinak skóre jsme nepočítali, ale tuším, že těsně vyhrála Anežka, drtila mě o něco míň než v Jánkách :-) . Reklama: http://uferdinanda-bn.cz/ .

  Do Prčice šli i další šachisté – předseda ŠŠ STAMAT Honza Starec s manželkou a sestrou zvolili nejkratší trasu ze Sedlčan (30 km), legendární Jiří Černý dal samozřejmě nejdelší trať z Prahy. A tu šel pekelně rychle: https://api.sports-tracker.com/workout/jirka%C4%8Dern%C3%BD3707/5b006ed5f1757219fb8bbe5b.

 4. 94
  Maťa píše:

  Ještě jedna informace, jež se váže k sobotnímu pochodu. Na jeho konci jsme s Karlem Juklem podepsali přestup talentovaného Vojty Dudka z Brodců do Vlašimi a již dnes nám to sekretářka ŠSČR potvrdila. Vojta se tak v barvách Vlašimi představí už na Zaječicích.

 5. 95
  Jarda P. píše:

  To bude sestava konečně na zlato :-) .

 6. 96
  Maťa píše:

  Ad 92: Letos nakonec K100 nepůjdu – slíbil jsem, že v případě postupu Stamatu na MČR družstev mladších žáků pojedu s nimi, v dlouhodobé péči mám (ve větší či menší míře) 5 hráčů ze 7… Termín se kryje a dnes jsem úspěšně své místo na pochodu prodal. Tak až za rok, Richarde! :-)

 7. 97
  Jarda P. píše:

  Tak to je snad jasný, že pojedeš na MČR, to by jsi si snad nenechal uniknout. Vždyť jde o historickou událost pro Stamat :-) .

 8. 98
  Maťa píše:

  Je pravda, že se tam chystá i předseda :-) .

 9. 99
  Maťa píše:

  Ad 94: Ještě jeden přestup se dnes podařilo dotáhnout do konce – ze Stamatu přestoupila do Vlašimi Kamila Steinová. Protože áčku na Zaječice chyběla dívka, katapultuje ji přestup rovnou do bojů o medaile (doufám :-) ).

 10. 100
  Maťa píše:

  Protože ne všichni jsou na FB a občas čelím dotazům na dané téma, tak to napíšu i sem. V pátek 31. 8. se koná již šestý ročník Putování za Bolkem, ač už to bude – vinou zákona o EET – podruhé bez Bolkova krámku se suvenýry…

  Sraz ve Vlašimi v 9 hodin na parkovišti u Billy. Cesta do Českého Šternberka je po turistické značce dlouhá 14 km (podle značení, ve skutečnosti mi to přijde o 2-3 km delší) a na místě je v plánu víceméně jen oběd, těsně před cílem pak návštěva hladomorny s vyhlídkovou věží. Většina účastníků se pak vydá vlakem (Posázavským pacifikem s krásnými výhledy) do Čerčan a odtud pak na Open Říčany (hrát či fandit). Možné je samozřejmě vrátit se do Vlašimi přímým busem. Akce je primárně určena pro bývalé i současné účastníky táborů v Růžené (proto se doporučuje libovolné táborové tričko), ale ani naše fanoušky nevyhazujeme :-) .

 11. 101
  Maťa píše:

  Můj komentář se už ztratil mimo hlavní stránku, tak pro jistotu připomenu, že zítra se jde Bolek – info v komentáři výše. Samozřejmě půjdeme za každého počasí.

  Protože akce už je tradiční, udělal jsem malou statistiku účastí:

  1. ročník: 20. 8. 2013 – 6 účastníků
  2. ročník: 20. 8. 2014 – 9 účastníků + 2 na kole
  3. ročník: 15. 8. 2015 – 5 účastníků
  4. ročník: 30. 8. 2016 – 21 účastníků + Fanda Jelínek náhodně na místě :-)
  5. ročník: 29. 8. 2017 – 11 účastníků
  6. ročník: 31. 8. 2018 – ???

 12. 102
  Maťa píše:

  Včerejšího Putování za Bolkem se zúčastnilo stejně jako před rokem 11 lidí, konkrétně sourozenci Pýchovi, sourozenci Dudkovi, sourozenci Zvolenští, Anežka Vlková, Roman Šimák, Ondra Hlaváček, Kryštof Křížek a já. Desetiletá Pepi Dudková se stala nejmladší účastnicí v historii, když překonala Kubu Vojtu (šel před 2 roky) přibližně o půl roku :-) . Nejstarším účastníkem jsem byl při neúčasti Petra Havelka či Karla Jukla já, a to dost výrazně – druhý nejstarší šel Patrik :-) . Akce proběhla v tradiční pohodě, po dobrém obědě pod hradem jsme se všichni přesunuli do Říčan. Nechybí ani skupinové foto před zrušenou Jeskyňkou: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2132686240109424&set=a.1028726230505436&type=3&theater.

 13. 103
  Maťa píše:

  Tradice by se měly dodržovat, tak tu i letos máme další ročník „Putování za Bolkem“, byť kvůli Babišovi to bude už potřetí bez Bolka (a dokonce už ani ten nápis Jeskyňka letos neuvidíme).

  Jako termín jsem vybral pátek 30. 8. a sraz dávám tradičně na 9. hodinu ve Vlašimi u Billy. V plánu je jako vždy procházka do Šternberka (14,5 km – podle časů na Bolkovi jsem si vždy myslel, že je to víc, ale nedávno jsem to šel sám cca 2,5 hodiny, tak to bude sedět :-) ) s návštěvou hladomorny a obědem.

  Účastníci Openu Říčany (včetně čumilů) pojedou Posázavským Pacifikem ve 14.46 s přestupem v Čerčanech a příjezdem do Říčan v 16.24. Přímo do Vlašimi pak jede bus v 15.28 (příjezd v 16.08).

 14. 104
  Maťa píše:

  Den před Bolkem doplním statistiky účastí, mám totiž už víc než rok v peněžence papír se seznamem pochodníků, tak ať ho můžu vyhodit a je to někde zaznamenáno :-)

  1. ročník (20. 8. 2013) 6+1: Ondřej Matějovský, Patrik Pýcha, Nela Pýchová, Karel Jukl, Robin Hrdina, Filip Zvára + BOLEK;

  2. ročník (20. 8. 2014) 9+2+1: Ondřej Matějovský, Patrik Pýcha, Nela Pýchová, Filip Zvára, David Zvára, Vít Moravec, Sandra Jirušková, Anežka Vlková, Jana Vlková + Jan a Hynek Čermákovi + BOLEK;

  3. ročník (15. 8. 2015) 5+1: Ondřej Matějovský, Patrik Pýcha, Nela Pýchová, Robin Hrdina, Karel Jukl + BOLEK;

  4. ročník (30. 8. 2016) 21+1+1: Ondřej Matějovský, Patrik Pýcha, Nela Pýchová, Blanka Voříšková, Pavel Kutil, Roman Šimák, Ondřej Hlaváček, Petr Havelka, Tomáš Vojta, Jakub Vojta, Filip Vopálka, Ondřej Máslo, Jiří Žádník, Kateřina Žádníková, Jan Sadil, Jan Černý, Kryštof Křížek, Anežka Vlková, Jan Vlková, Iva Křížková, Jaroslava Kuthanová + náhodně na místě František Jelínek + BOLEK;

  5. ročník (29. 8. 2017) 11 – poprvé bez Bolka: Ondřej Matějovský, Patrik Pýcha, Nela Pýchová, Ondřej Hlaváček, Roman Šimák, Ondřej Máslo, Kateřina Žádníková, Petr Havelka, Anežka Vlková, David Zvolenský, Václav Zvolenský;

  6. ročník (31. 8. 2018) 11: Ondřej Matějovský, Patrik Pýcha, Nela Pýchová, Ondřej Hlaváček, Roman Šimák, Kryštof Křížek, Vojtěch Dudek, Josefína Dudková, David Zvolenský, Václav Zvolenský, Anežka Vlková;

  7. ročník (30. 8. 2019): ???

 15. 105
  Patrik P. píše:

  Fotky z Putování za Bolkem: https://patrickpride.rajce.idnes.cz/Putovani_za_Bolkem_2019

 16. 106
  Maťa píše:

  Včerejšího Putování za Bolkem se nás zúčastnilo pět: jako vždy já a sourozenci Pýchovi, dále pak David Zvolenský a Blanka Voříšková. Mělo nás být víc, ale přihlášení Petr Havelka a Roman Šimák se nedostavili, Ríša Mládek se pro změnu ve čtvrtek večer omluvil z důvodu nadějně rozehraného turnaje v Říčanech (že se pro jistotu pořádně vyspí a připraví). Akce byla jako vždy pohodová, kromě běžných témat jsme během debat detailně probrali i některé české literáty z 19. století.

 17. 107
  Vojta M. píše:

  A já si včera střihnul jizerskou padesátku pěšmo a zavzpomínal na Víťanův vynikající článek a účast na věhlasné zimní verzi. Článek jsem četl znova a koukám, že tam psal že to za rok zkusí znova. Ví někdo, jestli to znovu prubnul a pokud se dostal do cíle, tak za kolik?

 18. 108
  Inspektor Koňak píše:

  O tom zkoušení znova to bylo tehdy jen na stránkách závodu z marketingových důvodů, v originále se o tom nepíše. Alespoň co mi Vítek říkal…

 19. 109
  Maťa píše:

  Tuto sobotu proběhne už 8. ročník Putování za Bolkem. Kopíruji info ze stránky pochodu:

  „Po roce tu máme další ročník tradičního Putování za Bolkem. Letos půjdeme už poosmé, bohužel počtvrté bez cílového bodu v podobě krámku Bolka Studzinského. Ale ani hospůdka Pod Hradem není špatný cíl :-) .

  Termín jsme stanovili na sobotu 22. 8., sraz dáme tradičně v 9 hodin před vlašimskou Billou. Odchod bude o pár minut později, aby to v pohodě stihli ti, co přijedou vlakem od Benešova (odjezd z Bene v 8.14, příjezd do Vla v 8.50). Cesta z nádraží k Bille trvá cca 10 minut … kdo si chce ušetřit kroky, může přijet busem (Praha 7.10 – Benešov 7.50 – Vlašim 8.32) a vystoupit na zastávce U Kozla, která je od Billy kousíček.

  Akce proběhne jako obvykle. Po pohodové procházce (14,5 km) se pokocháme výhledem z hladomorny, poté dalším výhledem od hradu a zlatým hřebem bude oběd dole ve Šternberku :-) . Ve 14.47 pak odjedeme Posázavským pacifikem do Čerčan (příjezd v 15.38), zájemci pak mohou pokračovat v nepovinné části výletu a navštívit úvodní kolo Openu Říčany (vlak Čerčany 16.00 – Říčany 16.24).

  Protože akce je určena především pro účastníky táborů v Růžené, je doporučeným oděvním doplňkem pro pochod libovolné táborové tričko (už jich máme devět, tak je výběr :-) ).“

 20. 111
  Maťa píše:

  Akce Bolek se vydařila, do Šternberka jsme došli v počtu 9 lidí (Patrik a Nela Pýchovi, Kačka Žádníková, Ondra Máslo, Kuba Vojta, Kryštof Křížek, Filip Vopálka, David Zvolenský a já). U hladomorny na nás čekali Bolek Studzinski se synem Davidem, takže po 4 letech šlo o skutečné „Putování za Bolkem“ :-) . Autem na místo dorazil Petr Havelka, takže na společný oběd nás šlo 12. Všichni jsme se posléze přesunuli (vlakem či auty) do Říčan na 1. kolo tamního openu. Pohodový den.

 21. 112
  Maťa píše:

  Zítra se uskuteční už deváté Putování za Bolkem. Pro případ, že by se k nám chtěl přidat někdo, kdo není ve facebookové skupině, kopíruji info k akci:

  „Termín jsme stanovili na úterý 31. 8., sraz tradičně v 9 hodin před vlašimskou Billou. Odchod bude o pár minut později, aby to v pohodě stihli ti, co přijedou vlakem od Benešova (odjezd z Bene v 8.14, příjezd do Vla v 8.50). Cesta z nádraží k Bille trvá cca 10 minut … kdo si chce ušetřit kroky, může přijet busem (Benešov 8.20 – Vlašim 8.53) a vystoupit na zastávce U Kozla, která je od Billy kousíček.
  Akce proběhne jako obvykle. Po pohodové procházce (14,5 km) se pokocháme výhledem z hladomorny, poté dalším výhledem od hradu a zlatým hřebem bude oběd dole ve Šternberku . Bohužel už popáté nemůžeme kvůli Babišově EET navštívit Bolkův krámek, tak to asi bude „Putování za Bolkem“ bez Bolka (zkusím ho pozvat aspoň do hospody jako loni, ale myslím, že bude v práci).
  Protože letos není akce vázána na Open Říčany, můžeme se ve Šternberku zdržet i déle. Přímý bus do Vlašimi jede v 15.28, možný je samozřejmě i vlak a třeba i pak posedět někde v Čerčanech, než se rozjedeme do různých světových stran…
  Protože akce je určena především pro účastníky táborů v Růžené, je doporučeným oděvním doplňkem pro pochod libovolné táborové tričko (už jich máme deset, tak je výběr ).“

 22. 113
  Patrik P. píše:

  Mobilové fotky z dnešního pochodu: https://patrickpride.rajce.idnes.cz/Putovani_za_Bolkem_2021/

 23. 114
  Maťa píše:

  Jak pozorný čtenář mohl vydedukovat z fotek (třeba Ríša Mládek mě v trafice překvapil téměř bezchybným vyjmenováním všech účastníků), včerejšího Putování za Bolkem se zúčastnilo sedm lidí (já, sourozenci Pýchovi, sourozenci Dudkovi, Anežka Vlková a Blanka Voříšková – poprvé v historii šlo víc dívek než chlapců :-) ). Na hradě nás pak doplnili Petr Havelka s Romanem Šimákem, kteří dorazili ze Sedlčan na oběd autem. Z Vlašimi do Českého Šternberka se šlo příjemně – obavy ze špatného počasí se naštěstí nenaplnily, teplota vzduchu byla sice na srpen chladnější, což je ale při pochodu spíš výhoda – hlavní bylo, že navzdory předpovědím nepršelo, pokud nebudu počítat pár kapek, co spadlo někde u dálnice. Posezení v Čerčanech nebylo, jeli jsme přímo do Vlašimi busem, někteří pak s Petrem autem do Benešova. Z „Bolka“ už je pěkná tradice, za rok už proběhne jubilejní 10. ročník!

1 2 3 4

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist