TJ Spartak Vlasim
07
Kvě

Stříbro pro Míšu Steina z KP v rapidu

V sobotu 6. května se v Milovicích konaly Krajské přebory mládeže v rapid šachu. V místním kulturním domě v pěkně připravených prostorách bojovalo 116 šachistů a šachistek o tituly v kategoriích do čtrnácti, dvanácti a deseti let. Ve společné výpravě Sedlčan, Vlašimi a Stamatu byli pouze Míša Stein a Jáchym Slánský, oba v nejstarší kategorii H14. Oběma se v minulém roce KP v rapidu nepodařil a letos při své poslední účasti na tomto turnaji to byli odhodláni napravit.

Jáchym mívá v rapidových turnajích velké problémy s časem. Tentokrát si na čas dal pozor a na výkonu i umístění to bylo hned znát. Ještě v poslední partii mohl bojovat o postup. Nakonec uhrál 4,5 bodu a skončil ve velké skupině hráčů půl bodu za postupem. Míša svoji nelehkou pozici favorita (druhý nasazený) zvládl. Postup na MČR v rapidu si zajistil už po šestém kole a tak v poslední partii bojoval „jen“ o barvu své medaile. Míša udržel horší pozici s Brunem Topenčíkem a protože do té doby vedoucí Patrik Kohm nezaváhal, znamenalo to pro Míšu samostatné druhé místo a zisk stříbrné medaile!

Také zbytek „mé“ výpravy se v Milovicích neztratil. Stamatník Míša Blahoš celý turnaj bojoval o první desítku, až po prohře v posledním kole se propadl do středu výsledkové listiny. Stejného výsledku dosáhl také Matěj Pejša ze Sedlčan. Trochu smůly měla v kategorii D12 sedlčanská Lenka Kváčová. Děvčata na 2. až 4. místě získala po čtyřech bodech, ale pomocné hodnocení přisoudilo Lence jen „bramboru“.

V Milovicích se nám všem líbilo a už se těšíme na další krajské přebory (tentokrát ve vážných partiích), které budou poslední červnový víkend ve Mšeně. A doufejme, že nás tam vyrazí víc!

Výsledky

Fotky

(autor článku: Petr Havelka)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist