TJ Spartak Vlasim
19
Dub

O pohár starosty města Nymburk

V sobotu 15. dubna jsme si s Danem Houdkem, Tomášem Haškem a Kubou udělali výlet na 9. ročník Memoriálu Radima Masáka.  Stejný nápad mělo dalších 186 (!!!) hráčů a nijak mě to nepřekvapuje, protože rapid (15 min. + 3s. za tah) v Nymburku je opravdu moc pěkný. Prostorný hrací sál, ovocný bufet zdarma, skvělé ceny …

Velmi silný turnaj měl překvapivého vítěze, když se jím stal FM Pavel Jirásek. Další medaile brali GM Petr Neuman a ukrajinský mezinárodní mistr Alexey Maly.

Z naší výpravy si nejlépe vedl Kuba, který měl po 8 kolech na kontě 6,5 bodu. Bohužel se mu ale nepovedla závěrečná partie (kdyby IM Malyho porazil, byl by třetí on) a prohra znamenala propad na 14. místo.


V 8. kole Kuba porazil mezinárodního mistra Kulhánka.

Mně se povedla první polovina turnaje (4,5 z 5) a třeba takto hladce jsem porazil velmistra Golubka:

Pak ale přišly 2 prohry, a to se v takto početném turnaji již dohnat nedá. 6,5 bodu a 15. místo ale taky není žádná tragédie. :-)

Tomáš Hašek získal 5 bodů a obzvláště si cenil výhry nad první šachovnicí brodeckého áčka Jirkou Feierfeilem. :-) Dan Houdek pak vybojoval o bod méně. Před turnajem jsme stihli i krátkou procházku k místním hezky opraveným středověkým hradbám:

Děkuji pořadatelům za velmi dobře zorganizovanou akci a za příjemnou sobotu.

Výsledky

Fotky od pořadatelů

Stránky ŠO Nymburk

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “O pohár starosty města Nymburk”

 1. 1
  Maťa píše:

  190 účastníků, to je dobrá vizitka pořadatelů. Kdyby nebylo derby pražských S, tak bych o účasti také uvažoval, volno jsem měl. A Pavla Jiráska jsem v Jánkách porazil, tak bych ten Nymburk třeba vyhrál. :-) Nakonec jsem zvolil kombinaci dálkového pochodu (v šachové sestavě) s fotbalem, to stihnout šlo…

  Jinak napíšu třeba sem, že Nela s Davidem Zvolenským si minulý pátek zahráli jakýsi blicák v Kobylisích: https://chess-results.com/tnr754934.aspx?lan=5&art=1.

 2. 2
  Tom píše:

  Vzhledem k tvé flexibilitě by tě stejně nevzali. ;-) Nějakých 10 dnů před turnajem psali, že je plná kapacita. Kdybys měl chuť, můžeš se přidat příští sobotu do Písku, to je taky velmi pěkný turnaj.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist