TJ Spartak Vlasim
16
Dub

Hezké výsledky v Táboře

Čtyři turnaje odstupňované podle výkonnosti uspořádali o Velikonocích šachisté Šachklubu Tábor. Zúčastnilo se jich i 5 hráčů našeho oddílu a ve výsledkových listinách se neztratili.

V déčku určeného pro hráče s elem do 1300 obsadil pěkné 4. místo Dan Zeman (5 bodů ze 7). Špatně si nevedla ani Blanka Voříšková (3 ze 6, první kolo nehrála).  V céčku (elo 1300-1599) náš oddíl reprezentoval Jáchym Slánský, ale příliš se mu nevedlo (2,5 ze 7). Naopak velmi pěkným 6. místem se blýskl v béčku (elo 1600-1899) Míša Stein (5 ze 7).


Dan Zeman


Míša Stein


Dan na „rozšířeném“ podiu při vyhlášení turnaje D.

Smečku dětí (nejen z našeho oddílu) měl v Táboře na starost Petr Havelka (pomáhal Roman Šimák) a oběma patří poděkování, že se jim věnovali.

V elitním turnaji A (pro hráče s elem nad 1900) zvítězil Filip Nový. Ten několik let nesehrál žádnou partii, ale v Táboře soupeře drtil, jak kdyby byl o třídu lepší. O bod zpět skončil druhý Kuba Vojta, na rozdíl od vítěze ale měly jeho partie k dokonalosti daleko. Přeci jen si Kuba asi představuje jiné výkony než z prohraných postavení otáčet každou druhou partii. Celkový výsledek v kvalitním turnaji je to ale pěkný a pěkná byla i výhra v posledním kole:

Jeden netradiční diagram z partie Kuby na procvičení (z 3. kola). Pozice bílého vypadá beznadějně (druhou dámu si nelze postavil pro odpověď Dh1), přesto se může zachránit. Najdete správný tah (řešení je na konci článku)?

Polák M. – Vojta J. – bílý na tahu: 

Na třetí místo se podařilo po vybojované výhře v posledním kole probojovat mně. Hra se mi docela dařila a jen škoda partie z 6. kola, kterou jsem mohl (a měl) vyhrát:

Turnaj se hrál 4 dny (6. – 9. dubna) v příjemných prostorách Střední průmyslové školy a tempo bylo rychlejší než obvykle (hodina na partii s přídavkem 30s. ta tah). Pořadatelé z Šachklubu Tábor vše zvládli na jedničku a patří jim poděkování za příjemné dny v jejich městě. Na youtube jsem našel pěkné video s fotkami (bylo promítáno i na plátno v kinosále při vyhlášení), tak kdo chcete, můžete si ho pustit:

Řešení diagramu: 42.Je1!! Krásný tah (v partii se stalo 42.Kg3? f4 0-1)! Po sebrání jezdce přijde Dxb6 a černý král se nedostane z věčného šachu. 42…Dxd4 I jakékoli jiné tahy vedou jen k rovné pozici. Černý nemá jak zabránit bílému v postavení druhé dámy. 43.h8D Df4+ 44.Kh3! Dg4+ = 

Výsledky na chess-results

Fotky pořadatelů (použity v článku)

Odkaz na online přenos

Stránky Šachklubu Tábor 

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “Hezké výsledky v Táboře”

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist