TJ Spartak Vlasim
29
Bře

Vlašim se vrací do 1. ligy!

Úspěšnou tečku za skvělou sezonou sice vlašimské áčko neudělalo, ale i tak naprosto suverénně ovládlo 2. ligu. Poslední kolo jsme si zpestřili sobotním 17 km dlouhým pěším výletem v okolí Klatov a večerní oslavou (kterou někteří protáhli až do rána) a podle toho taky vypadal nedělní výkon. :-)

K zápasu jsme díky kolizi s Extraligou a dalším omluvenkám nastoupili v nejslabší sestavě v sezoně a na domácí jsme nestačili. Víc bych se v tom nepitval. :-) Jako ukázku z partií jsem vybral efektní výhru Standy Vávry:

Příjemnější než neděle byla určitě sobota. Sraz jsme si dali v 10h. u zámku Lužany a při jarním počasí se hezky provětrali. Svědčí o tom i následující fotografie:


Zámek Příchovice s nějakými chlupatými potvorami.

Cílem našeho výletu byla rozsáhlá zřícenina hradu Skála:

Vyšplhali jsme i na skály v PP Loupensko:

Večer jsme poseděli v klatovských putykách, které nám doporučil domácí Karel Nováček (v jedné z nich se k nám i přidal). Dobře jsme se bavili i při hraní karetních her.

Byl to prima víkend a nic na něm nemění ani nedělní prohra. Konečná tabulka i tak vypadá skvěle:

2. ligu jsme dokázali v historii našeho oddílu vyhrát potřetí (v odkazech si můžete připomenout i předchozí slavné postupy v sezonách 13/14 a 18/19) a tentokrát to bylo nejpřesvědčivěji. Tahouny týmu byla šestice Ondřej Mejzlík, David Zvolenský, Vojtěch Dudek, Tomáš Vojta, Nela Pýchová a Ondřej Matějovský. Dařilo se ale i všem ostatním, což je vidět z následující statistiky:

Sezona 2022/2023 je za námi a zapíše se do dějin vlašimského oddílu jako jedna z nejúspěšnějších. Na závěr patří poděkování všem hráčům za výborné výkony a příjemnou atmosféru, které při našich zápasech panuje. Zvláštní poděkování pak patří kapitánu Ondrovi Matějovskému, který tým dává dohromady a stmeluje.

Zápas v Klatovech pohledem soupeře

Stránky 2. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

9 reakcí na “Vlašim se vrací do 1. ligy!”

 1. 1
  Tomáš Gergelits píše:

  … jede jak po másle
  … šlape jak hodinky
  … běží jak dobře namazaný stroj

  Asi by se dalo najít více přirovnání k fungování vlašimského mančaftu.
  Tak gratuluji k zaslouženému návratu do 1. ligy!

 2. 2
  Maťa píše:

  Rád jsem tomuto družstvu dělal kapitána! Pěkné zápasy, fajn dvoudenní výjezdy, super výsledky… V příští sezoně bych se té funkce rád zbavil, protože na 1. ligu nemám (2. ligu zatím ještě hrát na zadních stolech můžu, se ukázalo) a vzhledem k pravděpodobné termínové kolizi s béčkem ani nebudu přítomen zápasům áčka jako nehrající. Každopádně toto je čas vyřešit, nejdřív zkusím po návratu z Británie naplánovat oslavu. :-)

  Ještě bych zmínil, co mi říkal Tomáš a co jsem i napsal do Zpravodaje Vlašimi: František Innemann se ve svých 75 letech stal nejstarším hráčem, který kdy nastoupil za Vlašim v lize! O více než rok překonal našeho hosta Mílu Vanku.

 3. 3
  Franta Innemann píše:

  Ani se není čím chlubit.V posledním utkání v Klatovech to byl závod s časem,neboť jsem jel na zimní čas…. a to i na šachovnici. :-|

 4. 4
  Tom píše:

  Včera byly v Pardubicích rozlosovány ligové soutěže pro sezonu 2023/24. Vlašimské áčko začíná 29. 10. doma proti Bohemce:
  https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2023/07/Losovani2023-07-25.pdf

 5. 5
  Tomáš Gergelits píše:

  Zvídavý dotaz: za které družstvo bude hrát v úvodním prvoligovém zápase Vlašim – Bohemians Jarda Voříšek :-) ?

 6. 6
  Blanka píše:

  Tome, jestli bude Jarda v úvodním zápase hrát, tak určitě za Bohemku :-). Jako kapitán úspěšně s družstvem postoupil z 2. ligy.

 7. 7
  Maťa píše:

  Jarda je Bohemce věrný už od žákovských let a za nás si párkrát zahostoval, když jsme hráli jinou soutěž než klokani (za áčko a také kdysi v KP za céčko).

 8. 8
  Tomáš Gergelits píše:

  Ad 5,6,7):
  Díky za odpovědi na zvídavý dotaz. Měl jsem Jardu v povědomí na vlašimské soupisce, tuším z předminulé sezóny; tak to bylo zřejmě to hostování :-).

  Jinak v Čerčanech bude moci hrát za kohokoli, tedy i třeba jen za sebe :-).
  Záleží, kolik nás na ty Molkky po prázdninách bude :-).

 9. 9
  Tom píše:

  Sestavy 1. ligy pro sezonu 23/24:
  https://chess-results.com/tnr797682.aspx?lan=5&art=8

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist