TJ Spartak Vlasim
27
Bře

Obchodní akademie Vlašim vyhrála KP škol

V Neratovicích se minulé úterý odehrálo krajské kolo přeboru středních škol. Z regionálních kvalifikací se sem probojovaly i dvě vlašimské školy (složené převážně z hráčů našeho oddílu) – Gymnázium a Obchodní akademie. 4členná družstva hrála švýcarský systémem na 7 kol tempem 20 minut na partii s přídavkem 3 sekund za tah.

Hezkého výsledku dosáhla „Obchodka“, když se jí turnaj stejně jako loni podařilo vyhrát. Zasloužila se o to sestava Jakub Vojta, Petra Píšová, Štěpán Filip, Filip Kůra a David Vršťala.

Gymnáziu se příliš nedařilo a družstvo ve složení Kryštof Křížek, Filip Vopálka, Adam Slavík, Vojtěch Vopálka, Barbora Slavíková skončilo na místě sedmém.


Společné foto hráčů vlašimských škol

Obchodní akademie postoupila do republikového finále, které by se mělo hrát v červnu.

Výsledky

Fotky

2 reakcí na “Obchodní akademie Vlašim vyhrála KP škol”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ještě jednou vlašimské obchodce gratuluju k postupu do republikového finále! Gymplu se sice celkově tolik nedařilo, ale vyzdvihl bych 100% zisk Báry Slavíkové na poslední desce.

  Ještě bych lehce poupravil info z úvodního odstavce. Pro střední školy v našem kraji už pár let platí, co psal pořadatel: „Krajské kolo pro tuto kategorii je otevřené, přihlásit se tedy může jakékoliv škola ze Stč. kraje.“ Regionální kolo, kde vlašimské školy skončily v Benešově na prvních dvou místech, je tedy nepovinné. Platí jen pro střední školy, u kterých na kraji bývá nižší účast, v ostatních kategoriích se v regionech o postup hrálo.

 2. 2
  Maťa píše:

  Dnes se hrály v Neratovicích zbývající dvě kategorie. S radostí mohu oznámit, že na MČR pojede i Gymnázium Benešov, v jehož sestavě najdeme tři členy našeho oddílu (Pepi Dudkovou, Míšu Steina a Dana Zemana doplnil Viktor Fanfrlík ze Stamatu). Kategorii 6. – 9. třída vyhráli: http://chess-results.com/tnr750467.aspx?lan=5.

  Mezi žáky prvního stupně obsadila ZŠ Vorlina s dětmi z pravonínských kroužků v sestavě solidní 8. místo. ZŠ Jankov, kde učí a vede kroužek Lukáš Filip, se bohužel pro nemoc dětí nezúčastnila. http://chess-results.com/tnr750462.aspx?lan=5

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist