TJ Spartak Vlasim
31
Bře

Uzavřený IM turnaj v Plzni

Od 4. do 11. 3. jsem se zúčastnil 1. ročníku IM turnaje v Plzni. Na turnaj jsem se vydal s kamarádem Petrem Součkem. Průměrné ELO bylo 2258, tudíž bylo potřeba na IM normu 7 bodů z 9 partií, což je v takhle vyrovnaném turnaji opravdu hodně. Hodinu před prvním kolem se losovalo, kdy a kdo s kým bude hrát. Dá se říct, že je asi jedno, jak to vyjde – výhoda je pouze vylosovat si 1. – 5., protože ti mají 5x bílé a pouze 4x černé (zbylí opačně). Vylosoval jsem si číslo 10., ale nějak jsem na mysli neklesal, bylo mi to předem úplně jedno, jestli budu mít víc bílé nebo černé. 

První kolo jsem hrál s mezinárodním mistrem Michálkem a partii jsem docela rychle vyhrál.

Druhé kolo mě čekal bílými IM Sebastian Plischki (nasazená trojka) – partie se mi velmi povedla a dosáhl jsem hladce vyhraného postavení. Jenže jsem nenašel výhru a nakonec jsem byl ještě rád za to, že soupeř se spokojil s věčným šachem.

Další kolo byl na řadě GM Petr Neuman (na úvod jsem měl docela tvrdý los, protože velmistr Neuman byl nasazený jako dvojka a hned další kolo mě čekal první nasazený). V partii jsem sice trpěl, ale nakonec jsem přece jenom dosáhl remízy, kterou jsem od začátku partie chtěl dosáhnout. Dopolední kolo při dvojkole (tedy čtvrté kolo) jsem hrál s Shagbazyanem Taronem (nejsilnější hráč turnaje) – nesehrál jsem úplně dobře zahájení a zkusil nabídnout remízu, abych šetřil sílu na odpoledne, a soupeř k mému překvapení velmi rychle přistoupil na výsledek. Odpoledne jsem hrál se spolubydlícím a kamarádem Petrem. Petr zvolil variantu, ve které mu bílými stačí dělba bodu a černý nemá moc na výběr. Po 5. kole jsem byl na děleném prvním místě, ale s jednoznačně nejlepším losem na závěr (na normu bylo třeba 4/4, což jsem v tuto chvíli považoval za vyloučené). Šesté kolo mi vyšla příprava na výbornou a málem z toho byl rychlý bod, jenže jsem nebyl schopen vyhrát věžovku +6 dříve než za 3 hodiny, a to ještě nakonec docela s klikou. 

Další kolo jsem hrál černými s průběžně posledním hráčem v tabulce Pavlem Flajšmanem a stále žila šance, že bych ty 3/3 nakonec nějak uhrát mohl. Partii jsem poměrně hladce zvládl a na závěr mě čekali dva elově nejslabší hráči turnaje (oba dva ročník 2010).

Předposlední kolo mě čekal hráč až z Jihoafrické republiky – Levitan Caleb Levi, který měl 3 nuly v řadě. Velmi hladce našel chybu v mém repertoáru a partie rychle skončila remízou, což mě docela mrzelo, protože v tuto chvíli ta norma zas tak daleko nebyla.

Poslední kolo jsem nabídnul rychle remízu, protože mi jistila první místo. 

1. místo na takovémto turnaji beru jako jeden z mých nejlepších výsledků. 

Děkuji moc Šachovému svazu ČR za příspěvek na turnaj, díky čemu bylo možné, abych ho hrál.

Výsledky

Stránky turnaje

(autor článku: Jakub Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist