TJ Spartak Vlasim
20
Bře

Pravonín B vyhrál Regionální soutěž

V neděli 5. března 2023 se hrálo poslední desáté kolo regionální soutěže C. A naše družstvo ho zvládlo velmi dobře, když si poměrem 3,5:1,5 poradilo s týmem Kostelce nad Černými lesy C.  Kostelec nepřijel v úplně nejsilnější sestavě, ale ani my jsme nebyli nejsilnější.


Zahájení posledního zápasu

Jako první skončil partii Jakub Mlýnek. Jakub začal s bílými figurami dámským gambitem. Soupeř ho zahrál špatně a Jakub se dostal do dobré pozice. Když už se soupeř začal trochu vymaňovat z tlaku, udělal chybu. Jakub mohl dostat kvalitu, ale chtěl dát soupeři mat. Soupeř si toho nevšimnul, uhnul věží a mat dostal.


Kuba Mlýnek – Keder Igor

Štěpán Filip se bránil Skandinávskou obranou. Ve střední hře ztratil soupeř pěšce. Štěpán toto zahájení dobře zná a za chvíli vzal dalšího pěšce. Soupeř si navíc nevšiml, že mu Štěpán míří dámou na věž a po ztrátě věže se vzdal.

Mirek Horálek hrál svoje oblíbené zahájení. Soupeř ho ničím nepřekvapil a celkem klidná partie dospěla do koncovky. Mirek donutil soupeře vyměnit dámy. Pak napadl koněm střelce a rozjel se pěšcem pro dámu. Soupeř musel vyměnit střelce za pěšce a zároveň se vzdal.

Adam Slavík hrál vyrovnanou partii se svým soupeřem. Soupeř začal dámským gambitem, ale Adam to ustál celkem dobře. Soupeři si neustále brali figury, až jim toho moc nezbylo a nakonec  se dohodli na remíze.


Adam Slavík – Stanislav Švec

Honza Veselý hrál vyrovnanou partii s Milanem Peštou. Bohužel Honza přišel o pěšce, a to v závěru rozhodlo. Navíc si ještě nechal vytlačit krále z výhodné obranné pozice a soupeř si tam dal svého krále a jel nezadržitelně pěšcem pro dámu. Honza musel vzít pěšce věží a soupeř mu dal nakonec věží a králem mat.

(autor popisu utkání: Miroslav Horálek)

Shrnutí sezóny 2022/2023

Pro letošní ročník RSC jsme se rozhodli postavit 5členné družstvo s cílem zapojit více mládežníků do „dospělého šachu“. Mělo to však nějaká ALE.

Hlavním problémem bylo sehnat schopného kapitána a vytvořit tým. Do role kapitána se mi podařilo sehnat mého bývalého kolegu Miroslava Horálka, který se v šachách našel. A mládežníky jsem nemusel přemlouvat.

Domácí utkání mělo jasné schéma – jeden dospělý a 4 mládežníci, popřípadě dorostenci. Venkovní utkání byla „horší“, tam jsem figuroval já jako podpora začínajícího kapitána. Do sezóny nastoupilo hned 12 šachistů a z toho 10 mládežníků nebo dorostenců.

Pravonín „B“ nebyl ani jednou poražen a připsal si 9 vítězství a 1 remízu. Remízu urvali šachisté z Postupic. Soutěž jsme vyhráli o 9 bodů. Pro tuto sezónu byl zvolen systém každý s každým doma i venku.

Nejvytíženějším hráčem byl Míra Horálek, který odehrál všech 10 zápasů a připsal si 8,5 bodů. Na záda mu dýchal Honza Veselý, který měl jen o jednu partii méně a uhrál 6 bodů.

Tým se může pyšnit i čtyřmi stoprocentními šachisty: Lukáš Filip 5/5, Míša Stein 3/3, Vojta Břesky 3/3 a Jáchym Slánský 2/2.

Tímto bych chtěl poděkovat a pogratulovat kapitánovi a všem šachistům, kteří nastoupili do všech utkání. Po celou sezónu panovala dobrá nálada a myslím si, že cíl týmu jsme splnili na jedničku.

(sezonu shrnul Lukáš Filip)

Stránky RS

1 reakce na “Pravonín B vyhrál Regionální soutěž”

  1. 1
    Maťa píše:

    Ještě jednou gratuluju béčku Pravonína k 1. místu! Je dobře, že Lukáš tento tým sestavil a že si díky tomu hodně dětí zahrálo vážné partie. A také jsem rád za „objevení“ pana Horálka – sice jsme se ještě nepotkali, ale talent je tam nesporný, když v premiérové sezoně ve 48 letech uhrál na první desce tolik bodů (bez porážky!) …

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist