TJ Spartak Vlasim
13
Bře

Memoriál Janise Pataridise

Včera jsem si udělal výlet do Prahy na 2. ročník Memoriálu Janise Pataridise.  Turnaj se hrál na památku muže, který do Československa přišel ještě jako kluk při občanské válce v Řecku (jeho otec padl a matku popravili). Bližší podrobnosti o osudech Janise si lze přečíst na stránkách Paměť národa.

Turnaj proběhl v klubovně Oazy a organizovaly ho hned tři šachové oddíly: Šachový spolek Kostelec nad Černými lesy, SK OAZA a Sokol Vršovice.  Sešlo se celkem 47 hráčů, kteří si zahráli švýcarem na 7 kol tempem 12+3. Zajímavostí bylo, že finanční ceny získalo nejen 5 nejlepších hráčů, ale i 5 nejlepších z druhé poloviny výsledkové listiny. 300 Kč si tak za 24. místo třeba odvezl brodecký Jirka Feierfeil. :-) Milé bylo, že rodina pana Pataradise připravila pro hráče občerstvení (obložené housky, ovoce, pití), které bylo po celou dobu turnaje k dispozici zcela zdarma. Vtipné byly i diplomy:

Já jsem byl ve startovní listině celkem jasný favorit, ale potvrdit tuto roli snadné nebývá. Navíc rapid elo zejména u mladých hráčů docela zkresluje, například už ve 2. kole jsem hrál se soupeřem, který má normální elo 2113. A dvojice Španělů, se kterými jsem se utkal v klíčových závěrečných kolech, pak zase 2194 a 2123.  Na druhou stranu po zhlédnutí následující partie si člověk asi pomyslí, že ve Španělsku mají elo poněkud nadhodnocené (jinak hrál hoch ale dobře a obsadil celkové 3. místo): :-)  

Na oslavu jsem si dal dobrý oběd a 2 pivka a vydal se směr Vlašim. :-)   Děkuji pořadatelům za hezkou akci a příjemný den.

Výsledky na chess-results

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist