TJ Spartak Vlasim
11
Bře

Startuje MČR mládeže

Vrchol sezony mají před sebou děti v kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let. Na Mistrovství České republiky se přes síto kvalifikací probojovalo pouze 24 nejlepších chlapců. Dívky mají účast volnou a právě zde budeme moct fandit jediné zástupkyni Vlašimi v mistrovských soutěžích – v kategorii D16 se představí Pepi Dudková. 


Dějiště MČR mládeže – hotel Panorama

Boje v Teplicích vypuknou dnes v 15,30h. a potrvají celý týden. Tempo je (pro kategorii Pepi) ligové: 90 minut na 40 tahů + 30 minut na dohrání s přídavkem 30s. od prvního tahu. V sázce jsou nejen tituly nejlepších hráčů České republiky, ale i postupy na Mistrovství světa a Evropy. Zajímavostí je zákaz nabízení remíz před třicátým tahem.

Zastoupení budeme mít i v doprovodných openech, kde se v áčku (pro hráče s elem nad 1850) představí Ondra Matějovský a Patrik Pýcha. Ve slabším béčku si pak zahraje Míša Stein. Zde je tempo 90 minut na 40 tahů s přídavkem 30s. od prvního tahu.

Držte dětem palce, ať si turnaj užijí!

Startovní listiny

Webové stránky (s odkazem na online přenos)

Naše účast na MČR mládeže v minulých letech: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009

 (autor článku: Tomáš Vojta)

69 reakcí na “Startuje MČR mládeže”

1 2 3
 1. 61
  Petra píše:

  Velika gratulace vsem :-)

 2. 62
  Tomáš Gergelits píše:

  Nazdar borci!
  (Pepi je taky borec :-) )
  Nechtěl jsem to včera přehnat nějakým přemrštěným fanouškovským příspěvkem o čtyřech medailích nadosah, abych vás před velkým finále neznervózněl. Ale když už jsou na podnose, tak si to dnes vynahradím.
  Především: Pepi skvěle zvládla rozhodující souboj a veze zasloužený bronz! Gratuluji!

  Velký turnaj sehrál Míša a vítězstvím v takovémto turnaji potvrdil skvělý výkonnostní růst. Moc gratuluji, a to nejen Míšovi, ale i Patrikovi za nemalý podíl!

  Maťa si výkonem zkušeného borce pohlídal třetí příčku, když při troše odvahy dokonce mohl v přímém souboji získat i bronz :-) .

  A nakonec jsem si nechal Patrika. Svůj triumf měl v kapse již včera, ale dnešní výhrou nejen potvrdil vítězství ve FIDE Openu o parník, ale potěšil i způsobem jejího dosažení (ačkoli „o nic už nešlo“). Z deklarovaného „Patrik už si jde jen tak zahrát“ – viz kom.č. 44) se vyklubal souboj na ostří nože. Odnesl to bohužel spoluhráč Prochyho z Gambitu Jihlava.

  Gratuluji úspěšné vlašimské výpravě k parádním výsledkům a pěkně prožitému týdnu v Teplicích.

 3. 63
  Tomáš Gergelits píše:

  ad 62):
  oprava:
  “ …. mohl v přímém souboji získat i stříbro“ :-) .

 4. 64
  Danka píše:

  Gratulace všem.

 5. 65
  Jarda P. píše:

  Zřejmě slušnej oddíl :-) .

 6. 66
  Blanka píše:

  Velká gratulace všem. Skvělý závěr turnaje!

 7. 67
  Patrik P. píše:

  Děkujeme za gratulace. Byl to super týden, navíc už to ani šachově skoro lépe dopadnout nemohlo. Ještě když má člověk radost nejen ze své hry, ale i z výkonů svých svěřenců. :)

  Jinak pořadatelům patří velký dík za velmi dobře zorganizované mistrovství. Kromě běžných věcí mi bylo velmi sympatické, že si dali práci i s takovými detaily, jako je určitý vizuální styl turnaje a jeho propagace nebo třeba originálně pojaté poháry pro mistrovské kategorie!

 8. 68
  AdolfR píše:

  dobre vy, vyborne! Blahoprani k tak naramnym vysledkum

 9. 69
  Patrik P. píše:

  Krátká zpráva se dvěma šachovými ukázkami na STAMATím webu: https://www.sachystamat.cz/?p=3996

1 2 3

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist