TJ Spartak Vlasim
09
Bře

Říčany C – Vlašim B 5:3

Ani vypsaná prémie z Českého Brodu (bojují s Říčany o postup do 2. ligy) nepomohla v 9. kole Krajského přeboru vlašimskému béčku k zisku bodů. Papírově vyrovnané utkání i dlouho vyrovnané bylo, ale nakonec se miska vah převrátila na stranu domácích.

Z našeho týmu se hezkou výhrou blýskl Fanda Helebrand, a i když šachy už moc nehraje, tak ukázal, že je rozhodně nezapomněl.  Na následujícím digramu je rozhodující moment partie a sami zkuste najít, jak byste pokračovali (řešení je na konci článku):

Helebrand F. – Kurek P. – bílý na tahu:

Smutným hrdinou zápasu se bohužel stal Roman Šimák:


Dle fotky na pozápasovém obědě příliš veselo nebylo …

I přes pátou prohru v sezoně je náš tým stále v první polovině tabulky, ale s pouhým bodem náskoku na sestupové příčky (padat budou pravděpodobně 4 družstva). V 10. kole (19. března) přivítáme na domácích stolech předposlední Nymburk a další zaváhání by si béčko již nemělo dovolit.

Řešení diagramu: 17.Sxc5! a je hotovo. Černý přišel nejen o pěšce, ale díky hrozbě Jf6 ztrácí ještě i figuru.

Stránky KP

(autor článku: Tomáš Vojta)

14 reakcí na “Říčany C – Vlašim B 5:3”

 1. 1
  Maťa píše:

  Zápas v jednu chvíli vypadal hodně dobře. Když dával David remízu, tak byl přesvědčen, že vyhrajeme (a nejen on, já to taky tak viděl). Zápas byl 2:2 a špatně stál jen Kryštof. Roman byl úplně vyhranej (viz ukázka), Patrik soupeře masíroval a já zrovna získával čistého pěšce. Bohužel jsme z toho udělali 1:3, to je pak těžký. Já jsem si zbytečně nalezl do časovky a tam to úplně pokazil, nedokázal jsem využít toho, že soupeř dorazil k partii o 32 minut později (zapomněl, že se na přání Říčan hrálo už od 9.30).

  Sestupovat budou tři nebo čtyři družstva, záleží na tom, jak Neratovice B zvládnou přímý souboj s Jičínem o udržení ve 2. lize C.

 2. 2
  Vlada píše:

  Vlašim B – Nymburk A
  Souper mi nabídl registrace, taxem ji vzal :-)

 3. 3
  Tom píše:

  Proti Nymburku vedeme 3-1 a bez potíží vyhrajeme.

 4. 4
  Vlsda píše:

  … remis …

 5. 5
  Vlada píše:

  Tak to jsem rad, ze ta moje remíza ten zápas nedokázala :-D

 6. 6
  Tom píše:

  Vedeme 4,5:1,5 a obě zbývající partie hrajeme na výhru.

 7. 7
  Maťa píše:

  Vedeme 4,5:1,5. Zlatou půlku jsem dodal já. :)

 8. 8
  Maťa píše:

  Vyhráli Tomáš, Robin a Roman. Remizoval ještě Standa.

 9. 9
  Maťa píše:

  Pan Innemann zvyšuje na 5,5:1,5. Dohrává Nela.

 10. 10
  Maťa píše:

  Nela též 1.

 11. 11
  Jarda P. píše:

  OK ;-) .

 12. 12
  Kryštof píše:

  Gratulace! :-)

 13. 14
  Patrik P. píše:

  Gratulace týmu k dnešnímu vítězství!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist