TJ Spartak Vlasim
01
Bře

Říčany J – Pravonín B 0,5:4,5

V neděli 19. února hrál Pravonín B proti Říčanům J. Tentokrát jsme měli silnou sestavu a naopak soupeř měl sestavu hodně oslabenou. Jako první skončila partie mezi Honzou Veselým a Vojtěchem Štochlem. Honza hned na úvod vzal soupeři pěšce. Následovaly výměny figur a Honza navíc získal další 3 pěšce. Když si jel v koncovce  s pěšci pro dámu, tak se soupeř raději vzdal. Michael Stein zvítězil jako Honza hodně rychle. Hrál od začátku hodně aktivně, po zahájení získal pěšce, více prostoru a možností útoku. Soupeř nemohl najít žádný plán, takže Michael započal s útokem na krále, který byl velmi silný a soupeř na něj neměl žádnou obranu.

Vojta Břesky hrál se soupeřem ze začátku vyrovnaně, dokud soupeř nevyměnil střelce za 2 pěšce. Po výměně dam bylo v podstatě hotovo. Soupeř se ještě snažil vzít pěšce, ale nevšimnul si vazby a poté se vzdal. Kamila Steinová měla výborně rozehranou partii, kdy vedla o věž, bohužel dostala věčný šach a partie skončila remízou. Doslova Kamilu cituji: ,,Nad mojí partií se prohnalo tornádo. Ze zahájení, u kterého by se nudil i tygr z Medvídka Pú, jsem vyšla výborně, soupeře jsem zahnala stejně kvalitně, jako Sam zahnal Odulu, ovšem ve střední hře se na mě sneslo stádo skřetů. Bojovala jsem, bojovala, až jsem se probojovala do pozice, kde jsem za pěšce získala věž. Už jsem se jako malý a nenasytný harant radovala, že vyhraju, ale soupeř měl na mě účinnou zbraň – věčný šach. Partie tedy skončila remízou.“

Jako poslední skončila partie mezi Mirkem Horálkem a Lubošem Hosnedlem. Mirek si udělal malou rošádu, soupeř si naopak udělal velkou rošádu. Oba začali útočit pěšci proti králi. Mirek vzal soupeři pěšce a tím zcela ochromil soupeřův útok. Po výměně dam se soupeř snažil vzít pěšce na sloupci A a dojet si s pěšci pro dámu. Po výměně věží si to Mirek králem pohlídal a přešel do protiútoku, na který už soupeř neměl obranu.

Tabulka po 9. kole:

V posledním kole (5. března) přivítá Pravonín B v domácím prostředí Kostelec C.

Stránky RS 

(autor článku: Miroslav Horálek)

8 reakcí na “Říčany J – Pravonín B 0,5:4,5”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ještě jednou gratuluju pravonínskému béčku k 1. místu. Obdiv si také zaslouží říčanští veteráni – pan Křížek je ročník 1932 a pan Turek 1933!

 2. 2
  Lukáš F. píše:

  V Pravoníně je rozehráno poslední kolo RS. Proti Kostelci nad Černými lesy “C”.

  1. Horálek M. (0) – Bug J. (1574)
  2. Filip Š. (1507) – Pecák Ivan (1552)
  3. Veselý J. (1515) – Pešta M. (1558)
  4. Slavík A. (1149) – Švec J. (1383)
  5. Mlýnek J. (1295) – Keder I. (1546)

 3. 3
  Lukáš F. píše:

  První bod zápasu připisuje Kuba Mlýnek. Vedeme 1-0.

 4. 4
  Lukáš F. píše:

  Štěpán Filip vyhrává a zvyšuje na 2:0 pro domácí.

 5. 5
  Lukáš F. píše:

  Míra Horálek vyhrál. Vedeme 3:0.

 6. 6
  Maťa píše:

  Tak už mohu gratulovat k dalšímu vítězství! Papírově je to vyrovnaný zápas, ale béčko Pravonína je letos mašina. :-) Pikantní souboj se odehrává na třetí desce – Milan Pešta v Pravoníně tentokrát v pozici soupeře. :-)

 7. 7
  Lukáš F. píše:

  Konečný výsledek 3,5-1,5. Adam remíza a Honza pikantní zápas prohrál.

 8. 8
  Maťa píše:

  Milanovi zjevně pravonínská půda svědčí, doporučuji včas angažovat na příští sezonu. :-) Jinak gratulace Pravonínu nejen k dnešní výhře, ale k celé sezoně!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist