TJ Spartak Vlasim
22
Úno

V sobotu aktivně, v neděli Líně

Prima víkend má za sebou vlašimské áčko. 9. kolo 2. ligy si okořenilo sobotním výletem v okolí zámku Kozel a hradu Radyně a pak v neděli bez jediné prohrané partie porazilo silný tým Líní.

V rámci stmelení kolektivu čas od času takovéto výjezdy podnikáme a vždy jsou to vydařené akce. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Sraz jsme si dali v 10h. na parkovišti u zámku a pohodovou 9kilometrovou procházkou prozkoumali zdejší okolí.


Kromě zámku Kozel je místním lákadlem zřícenina hradu Lopata. Z hradu moc nezbylo, ale lopata se dochovala. :-)

Počasí nám přálo, a tak jsme se přemístili ještě o kousek dál a prošli si i skalní stezku v okolí hradu Radyně. Ta byla fyzicky náročnější (na cedulích bylo uvedeno, že 3,3 km trvá 2-2,5 hodiny), ale nejsme žádné bábovky a zvládli jsme to.


Maťa rozvíjí teorii, jak by bylo skvělé někoho shodit ze skály.


To David by klidně skočil sám …


Skalní vyhlídka na hrad Radyně

Na noc jsme hlavu složili v Barokním špejcharu v Tlučné. Podle zdejší bohaté výzdoby chodeb a některých pokojů se vkrádala myšlenka, zdali tento penzion neposkytuje i doplňkové služby. :-)

Po nedělním přejezdu do Líní nás pobavilo, že jsme hned potkali Ádu a Jirku Rýdlovi (Jirka za nás hrát neměl :-) ). Netušili jsme totiž, že společně s naším zápasem se bude hrát i extraligový mač Unichess – Líně A. O tom, že se to v hrací místnosti bude velmistry jen hemžit, svědčilo i auto Petera Michalíka: 

Samotný zápas jsme zvládli velmi dobře. Stejně jako minule proti Písku jsme neprohráli jedinou partii a silného protivníka přesvědčivě porazili.

Důležité bylo, že dvojice Ondrů udržela poslední 2 desky, tam přeci jen byli domácí favorité. U Mati to byla krátká remíza, u Stanice vybojovaná (náš hráč tahal za kratší konec, soupeř ale výbornou pozici s pěšcem více pokazil). Body se dělily i na třetí a šesté desce. Kuba sice dokázal dostat partii do nadějné věžovky, tu ale nezvládl. V analýze mu polský velmistr Kacper Piorun (elo 2609) ukázal, že měl dobré šance na výhru. Svůj den neměl David. Opakovaně přehlížel triviální údery, po kterých ztrácel pěšce, soupeř ale jako by nechtěl vyhrát. A i u poslední remízy nebyli domácí daleko k celému bodu. Ondru Mejzlíka soupeř pořádně mačkal v dámské koncovce:

Zatímco u některých plichet jsme měli trochu toho štěstí, výhry byly přesvědčivé. Velmi hladce vyhrál Vojta, kterému soupeř bod v podstatě bez odporu věnoval. Přehrát soupeře se povedlo i mně. Sice uplatňování převahy dvou pěšců ve věžovce bylo poněkud kostrbaté, ale nakonec jsem to ušmudlal. Nejlepší partii z našeho týmu sehrál Martin. Silného soupeře přesvědčivě přehrál, a i když mu dal jednu šanci se zachránit, tak podal velmi dobrý výkon. Onu možnou záchranu jsem níže okomentoval, zaujalo mě, jak krásnou spolupráci věže a koně černý v pozici měl:

Výhra nám již na 99 % zaručuje postup do 1. ligy! 6bodový náskok (+ skvělé skóre) snad už neprohospodaříme, navíc když příště (5. března) hrajeme doma s posledními Českými Budějovicemi B.

Byl to skvělý víkend, který, předpokládám, zopakujeme i v posledním kole při výjezdu do Klatov. Za organizaci patří poděkováni Maťovi a Blance pak za zajištění příspěvku na ubytování. Poděkovat bych chtěl i Davidu Navarovi, který pro můj článek vymyslel trefný a vtipný nadpis. :-)

Stránky 2. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

16 reakcí na “V sobotu aktivně, v neděli Líně”

 1. 1
  Černá královna píše:

  Davide, neskákej, máš pro co žít! Byla by to tragická ztráta jak pro TJ Spartak Vlašim, tak pro srdce tvých královen!

 2. 2
  Tomáš Gergelits píše:

  Pěkný, pěkný, pěkné, pěkný, pěkné, pěkný.
  (Přeložím: nadpis, článek, fotky, výsledek, ukázky, víkend).
  Blahopřeji všem zúčastněným a do posledních dvou kol přeji vychutnávku p o s t u p u z p ě t do 1. ligy. Patříte tam!

 3. 3
  Maťa píše:

  Akci hodnotím jako vydařenou, k čemuž rozhodně přispěl i výlet a večerní posezení v restauraci penzionu, tu správnou zápasovou náladu pak dodala společná snídaně. Blance patří poděkování nejen za zajištění příspěvku na ubytování, ale i za tip na místo, kde složíme hlavy – penzion s restaurací jen 4 km od Líní byl určitě správnou volbou. Tomášovi pak děkuji za naplánování výletu, obě místa jsou hezká a do té doby jsem tam nikdy nebyl. A ještě bych rád poděkoval Ondrovi Staňkovi za ochotu vyrazit v neděli ráno sólo autem a nabrat v Praze Martina, který hrál v sobotu extraligu za Unichess. Stanice sám sebe označil jako obětního beránka na 8., nakonec ale vybojovanou půlkou výrazně přispěl ke klidnému závěru zápasu (místo 2:2 jsme vedli 2,5:1,5). V příštím kole nám stačí k postupovému razítku remíza, ale s posledním týmem tabulky samozřejmě chceme vyhrát. :-)

 4. 4
  Maťa píše:

  V článku byl zmíněn start Jirky Rýdla v extraligovém zápase, tak mě napadlo udělat malý souhrn, jak se o víkendu v nejvyšší soutěži vedlo všem našim nedávným členům:

  Nejlepší výsledky zaznamenal Ríša Mládek v sestavě Kroměříže, když po sobotní remíze s Martinem Červeným (2397) v neděli porazil velmistra Jana Votavu (2479)! Kuba Vojta za Pardubice v sobotu remizoval s Josefem Obšivačem (2280), o den později pak podlehl Gustavu Brejníkovi (2251). Martin Horák (Unichess)v sobotu remizoval s Davidem Výprachtickým (2313), v neděli pak úspěšně hrál 2. ligu. :-) Nachlazený Jirka Rýdl z Unichessu pro změnu vynechal sobotní zápas, v neděli pak podle plánu rychle remizoval s velmistrem Petrem Neumanem (2403) a jel se domů vyležet.

 5. 5
  Maťa píše:

  Dnes od 10 hodin hrajeme ve Sporthotelu proti Českým Budějovicím B. Jak už bylo zmíněno, s posledním týmem tabulky nám k razítku na návrat do 1. ligy stačí i remíza, ale sestavu jsem postavil silnou, tak počítám s pohodovými 3 body (zatím jména neprozradím, aby soupeři nemohli v autech ladit přípravy :-) ). Navíc z dobře informovaných zdrojů pronikla zpráva, že Budějovice dorazí jen v 7 lidech. Držte palce a přijďte se podívat!

 6. 6
  Maťa píše:

  Vlašim – České Budějovice B

  1. Mejzlík O. (2340) – Placer S. (1967)
  2. Horák M. (2238) – Chval Z. ml. (1983)
  3. Zvolenský D. (2245) – Punčochář J. (2013)
  4. Dudek V. (2243) – Smola D. (1777)
  5. Vojta T. (2336) – Chval Z. st. (2008)
  6. Voříšek J. (2141) – Havlíček J. (1821)
  7. Pýchová N. (2064) – Gregor A. (1577)
  8. Matějovský O. (1931) – Prázdná židle (0) 1:0

  Původně měl hrát místo mě Kryštof Křížek, ale kapitán soupeřů mi dnes v 8.20 zavolal (oceňuji), že vyjeli jen v sedmi, tak jsem se s Kryštofem domluvil, že nepojede zbytečně do Vlašimi a sezobnout kontumační bod dojde někdo místní. Stanice i Ivošejkin jsou na horách, tak to zbylo na mě – na chvíli jsem zavřel trafiku a doběhl se ukázat rozhodčímu. :-) Teď už jsem v práci, takže průběžné info zatím nebude.

  Budějovice přivezly hodně mladíků, asi nejhorší „los“ má Nela. Soupeř s malým elem, ročník 2010 a suverénně nejúspěšnější hráč hostů: https://chess-results.com/tnr662446.aspx?lan=5&art=9&snr=166. Ale na desce byla nějaká Anglie, tak snad ho Nela vysuší. :-)

 7. 7
  Maťa píše:

  Teď šel kolem trafiky Kuba Voříšek na bus a prý je to 3:0, kromě něj vyhrál ještě Martin. Prý to vypadá na vysokou výhru.

 8. 8
  Maťa píše:

  Nela a David 1, vedeme 5:0.

 9. 9
  Maťa píše:

  Tak už 7:0 a Ondra podle Nely stojí též na výhru. Vypadá to na vyrovnání kanára z Hostivic.

 10. 10
  Maťa píše:

  Vzápětí Nela poslala opravu, že to možná vyhrané není, ale že Ondrovi věří.

 11. 11
  Maťa píše:

  Ondra prý ještě hraje, tak to je jeho velké sólo, 2 hodiny sám. :) Prý by měl vyhrát.

 12. 12
  Maťa píše:

  Tak že prý 8:0.

 13. 13
  Blanka píše:

  Velká gratulace!

 14. 14
  Tom píše:

  Dnes to byl nerovný souboj, ale 8:0 se jen tak nevidí:
  http://chess-results.com/tnr662446.aspx?lan=5&art=3&rd=10

  Zápas jsme zhodnotili v hospůdce a byl to velmi příjemný den. :-)

 15. 15
  bohouš píše:

  Gratulace!

 16. 16
  Zdeňka píše:

  V tabulce jste o parník! Vypadá to moc krásně, gratuluji!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist