TJ Spartak Vlasim
24
Úno

Pravonín – Říčany G 5:3

Výborného výsledku dosáhlo v osmém kole Regionálního přeboru družstvo Pravonína. I přesto, že na všech šachovnicích měli naši hráči nižší elo než soupeři, raduje se Pravonín z vítězství 5:3. O zisk 3 bodů se výhrami postarali sourozenci Steinovi a Filip Vopálka.

Reportáž z utkání slíbila napsat Kamila, bohužel ale skutek utek, tak alespoň pár fotek, které jsem dostal od Lukáše Filipa.


Filip Vopálka dokázal v klíčové partii porazit soupeře s elem vyšším o 467 bodů!


Tomáš Hašek si dle svých slov poprvé v životě zahrál na 1. šachovnici. :-)


V souboji dívek byla úspěšnější Kamila Steinová.

V průběžné tabulce patří Pravonínu lichotivé 3. místo. Udržet ho i po posledním kole, které se hraje již tuto neděli, ale nebude vůbec snadné. Náš tým totiž zajíždí na půdu suveréna soutěže Kolína C.

Stránky RP

(autor článku: Tomáš Vojta)

7 reakcí na “Pravonín – Říčany G 5:3”

 1. 1
  Maťa píše:

  Pěkné vítězství. Průměrné elo soupeřů bylo vyšší o 267, to je docela dost. :-) Ještě jednou Pravonínu gratuluju!

  Jinak Tomáš Hašek na první desce poprvé nehrál. Říkal, že si to myslí, ale dohledal jsem, že minimálně na jednu sezonu zapomněl. V ročníku 2010/2011 dovedl z první desky tým Pravonína k vítězství v Regionální soutěži: https://www.chess.cz/soutez/druzstvo/857/27309/. Ale je možné, že to byla premiéra v 8členném družstvu. :-)

 2. 2
  Tom píše:

  Pravonín dnes uhrál další pěkný výsledek a zůstal na 3. místě tabulky:
  http://chess-results.com/tnr681216.aspx?lan=5&art=3&rd=9

 3. 3
  Maťa píše:

  Tak to je opět výborný výsledek – Míra, Tomáš i Kamča si připsali hodně cenné skalpy. Zaváhaly Pečky se Stříbrnou Skalicí, bohužel se ale před nás o skóre dostaly Říčany G. Třetí místo je samozřejmě super, ale druhé by znamenalo velkou šanci na postup, Kolín C podle mě chtít nahoru nebude…

  Ještě bych chtěl vyzdvihnout Lukáše Filipa, který operativně doplnil tým do osmi lidí. Ráno se totiž probudil Míša Stein s horečkami a nikoho jiného se na poslední chvíli nepodařilo sehnat, tak nakonec vyrazil kapitán, přestože se mu to vůbec nehodilo.

 4. 4
  Maťa píše:

  Krátká zpráva a několik fotek na FB stránkách soupeřů z Kolína: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=650669593729290&id=100063587647979.

 5. 6
  Tom píše:

  Tím chceš naznačit, že si Jarda nechal vzít na c6 a přišel o střelce na c5? Tomu se mi nechce věřit.

 6. 7
  Maťa píše:

  Tak pokud to Jarda neznal, tak se to stát může. Zahrál prý Jf6 a po ztrátě figury ještě cca 40 tahů bojoval (jak jinak :-) ), ale už za ztracenou věc. Nebyl první ani poslední, například na svém prvním MČR mládeže tak v Seči 2004 v 1. kole kategorie H10 prohrál David Zvára (tam byl ještě vložen jeden tah, hra 4 jezdců). Pak ještě stejným způsobem nachytal v Jánkách Lukáš Vonderka soupeře s elem 1650, jestli si dobře vzpomínám.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist