TJ Spartak Vlasim
17
Úno

Pravonín B – Postupice 2,5:2,5

V neděli 5. února 2023 jsme hráli doma proti Postupicím. Nebyli jsme úplně v nejsilnější sestavě, takže i bod je pro nás dobrý. Dvě kola před koncem vedeme o 6 bodů, takže postup je hodně blízko. Jako první ukončil partii Adam Slavík. Adam hrál s černými francouzskou obranu. Soupeř ztratil v zahájení pěšce a v následujících tazích se vyměnily dámy. Nakonec soupeř udělal chybu a přišel o figuru. Adam nabídnutou šanci využil a v koncovce vyhrál.


Slavík Adam – Chomický Josef

Mirek Horálek hrál s panem Blažkem. Ze začátku byla partie vyrovnaná, pan Blažek udělal chybu, že nepostoupil pěšcem na sloupci a. Mirek toho hned využil, zdvojil věže na prvním sloupci, vzal soupeři pěšce a tím byla partie rozhodnutá. Po 26 tazích se pan Blažek vzdal. Vedli jsme 2:0 a vypadalo to nadějně.

Daniel Zeman ztratil po zbytečných chybách 2 figury. Pak ještě přišly vidličky na věže a bylo rozhodnuto.

Jakub Mlýnek měl podle ELA asi nejtěžšího soupeře. Jakub v koncovce vedl o jednoho pěšce, vypadalo to nadějně, pak ale udělal zbytečnou chybu a nechal si vzít jezdce. Zkušený soupeř toho využil a v koncovce vyhrál.


Momentka ze zápasu: Filandr Pavel – Mlýnek Jakub

Honza Veselý hrál s černými figurami a nechal se zatlačit do hluboké defenzívy. Naštěstí dal soupeři šach a vzal mu pěšce. Tím soupeřova ofenzíva trochu upadla a Honza se začal dostávat z nejhoršího. Bohužel ale neudržel výhodu jednoho pěšce, soupeř vyrovnal a došlo ke spravedlivé remíze.


Veselý Jan – Hanuš Zdeněk

V neděli 19. února 2023 nás čeká v devátém kole bitva v Říčanech. Říčany jsou na druhém místě, možná to bude rozhodující kolo.

Stránky RS

(autor článku: Miroslav Horálek)

3 reakcí na “Pravonín B – Postupice 2,5:2,5”

 1. 1
  Lukáš F. píše:

  V Říčanech se dnes odehraje 9. kolo RS. Proti říčanskému celku “J” nastoupí:
  1. Horálek 2. Stein 3. Steinová 4. Veselý 5. Břesky. Sestavu hostů nevím, ale věřím ve vítězství :)

 2. 2
  Lukáš F. píše:

  Tak Pravonín “B” vyhrál 4,5-0,5. Půl bod ztratila jen Kamča po věčném šachu (prý vedla o věž).

 3. 3
  Maťa píše:

  Gratulace Pravonínu B k 1. místu!

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist