TJ Spartak Vlasim
26
Led

Skončila základní část Extraligy mládeže

Dvěma prohrami na domácí půdě zakončilo vlašimské družstvo základní část Extraligy mládeže. V sobotních zápasech sice statečně bojovalo s papírově výrazně silnějšími soupeři, ale rozdíl ve výkonnosti byl příliš velký. V tabulce východní skupiny tak končí na posledním osmém místě.

Z jednotlivců zaslouží velkou pochvalu Míša Stein, který proti soupeřům s elem 1993 a 2075 uhrál 1,5 bodu. Přehrát si můžete jeho dopolední partii proti Janu Vestfálovi. Jako druhou ukázku jsem vybral hezký mat, který dostala Martina Šťastná v zápase s Lipkami.

Skupina o udržení se bude hrát v dubnu ve Vlachovicích. Vlašim do ní vstupuje s pouhým jedním bodem za remízu se Světlou a proti 4 týmům západní skupiny se bude pokoušet o malý zázrak, kterým by udržení v soutěži bylo (sestupují 4 družstva). 

Stránky Extraligy mládeže

(výsledky shrnul Tomáš Vojta)

4 reakcí na “Skončila základní část Extraligy mládeže”

 1. 1
  Maťa píše:

  Škoda, že jsme v prosinci neporazili Světlou, docela to bylo k tomu, zápas se vyvíjel velmi dobře. Měli bychom pak stejně bodů jako Světlá i Krnov. Lipky a Polabiny byly podle očekávání nad naše síly, to jsou týmy, co mají reálnou šanci na medaile. Ale radovat se můžeme i z maličkostí, kromě zmíněného Míši bych ocenil i remízu Martiny se silným Brožkou. Šance na záchranu jsou minimální, ale určitě si Vlachovice užijeme a snad tam něco uhrajeme.

 2. 2
  Tom píše:

  Tady je ještě tabulka skupiny o udžení:
  http://chess-results.com/tnr722320.aspx?lan=5

 3. 3
  Maťa píše:

  Když už byl Míša chválen za poslední víkend, tak bych vyzdvihl i jeho celkový výsledek. V základní části hrál převážně na silné 3. šachovnici, uhrál 50 % (3,5/7) a perfo téměř 1900. Myslím, že se začíná projevovat spolupráce (individuální tréninky) s Patrikem Pýchou a v kombinaci s nepochybným šachovým nadáním bude podle mého názoru z Míši brzy hodně silný hráč.

  A ještě bych rád zmínil výsledek Vojty Dudka, který má proti elitním soupeřům (a soupeřce) na prestižní 1. desce desce víc než 50 % bez jediné porážky.

 4. 4
  Tomáš Gergelits píše:

  Nebývá obvyklé gratulovat k poslednímu místu. Přesto, po ukončení letošní základní části Extraligy mládeže, je pro přebudovaný mládežnický tým Vlašimi důvod ke gratulaci. Vystoupení družstva potvrzuje sportovního ducha a tvůrčí potenciál a představuje položení prvních odrazových stupínků k cestě za dalšími úspěchy. Přeji Patrikovi, Maťovi a všem hráčům hodně úspěchů do dalších zápasů.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist