TJ Spartak Vlasim
20
Led

Středočeský KP družstev mládeže 22/23

Jednu ze skupin krajského přeboru družstev mládeže pro rok 2022/2023 pořádali šachisté z Říčan. V sobotu 14. ledna 2023 vyrazili do Říčan také šachisté z Vlašimi a narazili zde na družstva Říčan „D“, Stříbrné Skalice, STAMATU a Sedlčan.

Pohled do hracího sálu

Hned první dvě kola byla pro šachisty z Vlašimi kruté setkání s realitou. Jako favoriti se v prvním kole projevili šachisté z týmu Říčany „D“.  A tak si po setkání s nimi v prvním kole odnášíme nehezkou porážku 5,5:0,5. Kanára odvrátil Honza Veselý, který za stavu 5:0 přijal remízu ve vyrovnané partii.

Druhé kolo pro naše šachisty nedopadlo o nic lépe, kdy proti STAMATU získali pouze 2,5 bodu. Myslím si, že v tomto kole se nám mohlo zadařit více. Zvítězili pouze Jan Veselý a Vojtěch Břesky. Remízu uhrál Dan Zeman, který svou partii ale pokazil, a nakonec přijmul remízu v horší pozici.

Zahájení druhého kola

Nehezký začátek nám nahrazuje třetí kolo, ve kterém jsme hráli se šachisty ze Sedlčan, a podařilo se nám dosáhnout vítězství 5,5:0,5. Půlku ztratil Honza Veselý po boji.

Nakonec se nám výhra daří udržet i v posledních dvou kolech. Ačkoliv výhra ve čtvrtém kole byla náročná. Ve čtvrtém kole jsme hráli se šachisty z Brodců, kteří zatím nebyli poraženi. Začátek zápasu se vyvíjel v náš prospěch, až to vypadalo na rychlé vítězství. Tato situace však dlouho nevydržela a zápas byl o to napínavější. První šok přišel u Natálky, která dostává mat na poslední řadu, a to i přes lepší pozici. Další pak u Daniela Zemana, který ztrácí a vzdává se, a my najednou prohráváme 2:0. Stav zápasu se nemění ani po remíze Vojty Vopálky. Naštěstí nás ve štychu nenechávají kluci Vojta Břesky, Jáchym Slánský a Honza Veselý. Jako první bod připisuje Vojta a poté se k němu přidávají i Jáchym a Honza a podaří se jim stav zápasu otočit na 3,5:2,5 v náš prospěch.

Vlašim – Brodce

Poslední kolo se Stříbrnou Skalicí bylo opět o něco poklidnější. Ačkoliv nám šlo o body do pomocného hodnocení, které by nám pomohly získat druhé místo nebo udržet bronzovou příčku. Stříbrnou Skalici se nám podařilo porazit 5:1 a tento výsledek nám nakonec přinesl třetí místo.

Konečné pořadí:

Hodnocení:

Jáchym Slánský – (3 body / 5 zápasů). Jáchym hájil první šachovnici a prohrál pouze proti silným Tobiasi Presslerovi a Michaelu Steinovi. Slabší soupeře přehrál.

Honza Veselý – (4 body / 5 zápasů) Honza neprohrál ani jednu partii. O své body přišel pouze ve dvou remízách. Škoda remízy proti Sedlčanům.

Daniel Zeman – (2,5 bodů / 5 zápasů). U Dana jsem čekal více bodíků :) a jeho hru hodnotím průměrně. Nenastalo žádné překvapení, když slabší soupeře porazil a silnější soupeři naopak porazili jeho.

Vojta Vopálka – (2,5 bodů / 5 zápasů). Od Vojty jsem čekal víc, ale zde je vidět, že se Vojta šachům už tolik nevěnuje. 2,5 bodů z 5 není na 4. šachovnici příliš dobrý výsledek, navíc Vojtu o body připravili jednoduché motivy.

Vojta Břesky – (4 body / 5 zápasů). Vojta měl určitě na plný počet bodů, ačkoliv nakonec uhrál čtyři z pěti. I tak jsem s výsledkem spokojený, hrál podle svých možností a hlavně měl týmového ducha a po dokončení svých partií fandil a pozoroval spoluhráče. :)

Natálka Štanderová – (1 bod / 5 zápasů) Natálce se bohužel tentokrát moc nedařilo. Ačkoliv její soupeři byli poměrně hratelní, tak Naty ztrácela jednotahovými chybami partii za partií. Nakonec se jí podařilo uhrát pouze jeden bod.

Výsledky

Foto z turnaje

(autor článku: Lukáš Filip)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist