TJ Spartak Vlasim
14
Lis

Pravonín B – Zruč n. Sázavou 4-1

V neděli 6. listopadu se odehrálo druhé kolo Regionální soutěže „C“. Toto utkání bylo výjimečné v tom, že jsme odehráli domácí zápas venku ve Zruči nad Sázavou. Mohlo by se zdát, že jako domácí jsme měli problém se sehnáním hrací místnosti, ale tentokrát šlo o výjimku, kterou získal celek Zruč nad Sázavou. Zruč dostala od vedení soutěže povolení, že mohou odehrát venkovní zápasy doma.

S Mírou Horálkem jsme se domluvili, že do Zruče opět povoláme mládežníky a dorostence. Tentokrát vyjeli Honza Veselý, Dan Zeman a poprvé i Vojta Vopálka. Další dvě šachovnice jsme pak obsadili já a Míra Horálek, jelikož si Míra ještě nevěřil a chtěl mě mít po ruce.

Zápas začal v obvyklé době v 9:00 hod.

Usazení:

Do zápasu jsme vstupovali jako mírní favorité a v autě dokonce padlo, že by mohl zazpívat i kanár, takže jsme si věřili na druhou výhru sezony.

První zápas dohrál Vojta Vopálka na páté šachovnici. Ve střední hře si Vojta nechal dvoutahově sebrat pěšce a pak se výměnami dostal do věžové koncovky, kde ho soupeř přehrál. Prohráváme 1-0.

Druhý skončil Daniel Zeman. Dan v zahájení získal pěšce ve Skandinávské. Pak už s panem Voldánem měnil figuru za figurou, až se dostal do koncovky, kde po 30. tahu Vh3+ udělal pan Voldán chybu a zahrál Ke4. Tuhle chybu si Dan nenechal vzít a našel čtyřtahový mat, bohužel se bílý před matem vzdal.

Partie Voldán Jiří – Zeman Daniel pozice po 31. Ke4:

Na druhé šachovnici probíhala moje partie s panem Bečvářem. Kvůli soupeřovým nepřesnostem se moje pozice zlepšovala, až jsem soupeře dostal pod tlak. Soupeř poté udělal chybu a já čtyřtahově získal figuru. Pozici jsem poté výměnami zlehčoval a nakonec jsem přešel do vyhrané koncovky a zvýšil stav na 2-1.

Chvíli po mně skončila partie na první šachovnici, kde hrál Míra Horálek. Míra soupeře přehrál v zahájení. Ve střední hře získal pěšce a slibnou pozici. Pozici převádí do vyhrané koncovky, kde se pan Světlík vzdává. Stav 3-1 a můžeme říct, že jsme zápas už vyhráli.

Poslední dohrává Honza Veselý. Soupeřem mu byl vlašimský odchovanec Vašek Voldán. Honza partii rozhodnul ve střední hře, kde získal pár pěšců a byla to otázka času, kdy kosmeticky upraví stav zápasu na 4-1.


Honza Veselý – Vašek Voldán

Za to, že se družstvo postavilo a že je takový zájem hrát, jsem osobně rád. Jen musíme a chceme šachisty točit, aby si i ostatní odnesli zkušenosti z vážných partií.

Pořadí po 2. kole:

 Stránky RS

(autor článku: Lukáš Filip)

5 reakcí na “Pravonín B – Zruč n. Sázavou 4-1”

 1. 1
  Tom píše:

  Jaký je důvod, že má Zruč dovoleno hrát venkovní zápasy doma? O to bychom taky měli požádat. :-D

 2. 2
  Maťa píše:

  Pravonínské béčko vyhrálo i třetí zápas v řadě, tentokrát až překvapivě hladce v Postupicích, když jedinou remízu „ztratil“ pan Horálek se zkušeným Láďou Blažkem. Vyzdvihl bych zejména Honzu Veselého a jeho výhru na favorizovaným Petrem Jiříkem. http://chess-results.com/tnr682358.aspx?lan=5&art=3&rd=3

 3. 3
  Lukáš F. píše:

  V Pravoníně průběžně vedeme 1:0. Kuba M. vyhrál.

  1. Horálek – Lacina 1599
  2. Filip Š. – Kótka 1599
  3. Veselý – Malá 1654
  4. Slavík – Moravec 1413
  5. Mlýnek 1-0 Štochl

  Na druhé máme pika navíc. Zbytek roviny.

 4. 4
  Lukáš F. píše:

  Tak v Pravoníně připsal bod Míra a Adam. Vedeme 3:0. Dohrává Štěpán a Honza.

 5. 5
  Lukáš F. píše:

  Pravonín doma poráží Říčany “J” 3,5-1,5. Remízu přidal Honza. A Štěpy se špatně orientoval v koncovce a prohrál.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist