TJ Spartak Vlasim
04
Lis

Regionální přebor školních týmů     

První listopadový den se konal v Benešově Regionální přebor čtyřčlenných školních družstev. Hrálo se v Městském divadle Na Poště. Pořádal jej Dům dětí a mládeže, AŠSK Benešov a Kulturní a informační centrum. Za DDM Benešov byla pořadatelkou a ředitelkou turnaje Iva Růžičková, která soutěž připravila na velmi dobré úrovni. Připravila stoly a židle v sále, zajistila pro účastníky medaile, diplomy a drobné dárky. Hlavním rozhodčím byl Oldřich Sládek, pan Jiří Kotzot ze Sázavy celou soutěž losoval a plnil i funkci rozhodčího. Nebylo nutné řešit žádné závažné problémy.

Hrálo se ve třech kategoriích, a to mladší žáci, starší žáci a střední školy. V kategorii nejmladší žáků (1. stupeň ZŠ) hrála 4 družstva. Nejlépe se vedlo šachistům ze ZŠ a MŠ Jankov, kteří uhráli 7,5 bodu, 2. místo obsadili šachisté ZŠ Vorlina A, kteří uhráli 7 bodů, 3. příčku obsadili šachisté ZŠ Vorlina B, kteří zaznamenali 6,5 bodu a 4. místo obsadily děti ze ZŠ Votice se 3 body. Šachisté z Jankova a ZŠ Vorlina A postupují tedy na Krajský přebor škol, který si zanedlouho zahrají. Zatím se neví, kde soutěž proběhne.

Děti ze ZŠ Jankov připravoval Lukáš Filip v družině a jeho svěřenci měli velikou radost z takového výsledku. I druhé místo je moc pěkné, děti z Vorliny A uhrály jen o půl bodu méně než vítězové a družstvo bylo sestaveno z kapitána Matěje Žízaly, dále hráli Tomáš Brixí, Veronika Veselá, Jakub Čáp a Adam Štandera. Druhé družstvo Vorlina B, které bylo jen o půl bodu horší než jejich kolegové, hrálo v této sestavě: kapitán Ondřej Vilímek, Nikola Ondráková, Rozálie Janatková, Vladimír Michálek a Lada Vopálková. Tyto děti trénuje také Lukáš Filip.

Starším žákům (2. stupeň) ze ZŠ Vorlina se moc nedařilo. V jejich kategorii hrálo 5 družstev a oni skončili na místě posledním se 2,5 body. Hráli v sestavě: kapitán Zdeněk Šťastný, Natálie Štanderová, Lenka Šťastná, Karolína Hrabánková a Petr Veselý. Velkou chybu udělali v jednom z kol, kdy špatně zasedli za šachovnice. Snad se pro příště poučí. Z této kategorie postupují na Krajský přebor Gymnázium Benešov a ZŠ Týnec nad Sázavou.

Největší úspěch pro Vlašim zaznamenali středoškoláci. V této kategorii také soutěžilo 5 družstev a první místo obsadila Obchodní akademie Vlašim se 14 body, druhé skončilo Gymnázium Vlašim s 12,5 body, 3. místo Gymnázium Benešov s 8,5 body, 4. místo SPŠ Vlašim s 5 body a na 5. místě skončila VOŠ a SZeŠ Benešov bez bodu.

Do Krajského přeboru tedy zasáhnou Obchodní akademie Vlašim, která hrála ve složení: Jakub Vojta, Petra Píšová, Štěpán Filip, Filip Kůra a David Vršťala. Druhé Gymnázium Vlašim hrálo ve složení: Kryštof Křížek, Filip Vopálka, Adam Slavík a Vojtěch Vopálka.

Všem postupujícím velice děkujeme a věříme, že si soutěž na vyšší úrovni užijí a zaznamenáme i nějaké postupy na Mistrovství České republiky v šachu školních týmů.

Děkujeme i všem, kdož šachisty na soutěž do Benešova doprovodili a zajišťovali dozor během celé soutěže a během dopravy autobusy. V neposlední řadě náleží poděkování pořadatelům celé soutěže a rozhodčím za celodenní rozhodování partií.

Pevně věřím, že páni ředitelé škol z Vlašimi budou s výsledky šachistů spokojeni a spokojen bude bezesporu i pan ředitel ZŠ a MŠ Jankov, neboť jejich děti vzorně reprezentovaly své školy.

Výsledky

Fotky

(autorka článku: Marie Filipová)

5 reakcí na “Regionální přebor školních týmů     ”

 1. 1
  Maťa píše:

  Gratuluju všem úspěšným dětem a také Lukáši Filipovi, který (samozřejmě kromě práce v Pravoníně) během svého krátkého působení na ZŠ v Jankově dovedl svůj tým k 1. místu!

 2. 2
  Maťa píše:

  Včera poslal Roman Burda zprávu, že krajské školní kolo proběhne v úterý 4. dubna v Neratovicích.

 3. 3
  Tom píše:

  Dnes se hraje v Neratovicích KP středních škol. Výsledky dvou vlašimských škol lze sledovat na chess-results:
  http://chess-results.com/tnr744945.aspx?lan=5

 4. 4
  Tom píše:

  Gratulace Obchodce k vítězství a postupu na republikové finále. :-)

 5. 5
  Maťa píše:

  Také gratuluji OA Vlašim k zaslouženému vítězství! Čtyři rychlé remízy v posledním kole se mi moc nelíbily, myslím, že to ani nebylo potřeba, ale budiž.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist