TJ Spartak Vlasim
23
Srp

Open Nové Hrady

V září ve škole by za dvě pětky Vojtu Dudka asi nikdo nepochválil, v srpnu si to ale za umístění ve 3. ročníku Openu Nové Hrady zaslouží. Pátý skončil jak v hlavním turnaji, tak i ve čtvrteční bleskovce, která se hrála jako 30. ročník Memoriálu Františka Černíka a zároveň Přebor Jihočeského kraje.

Bleskového turnaje se zúčastnilo celkem 32 hráčů, kteří si zahráli 11 kol tempem 3 min + 2s. 10 prvních šachovnic bylo možné sledovat online. V turnaji zvítězil s náskokem 2,5 bodu IM Jakub Půlpán, který soupeřům povolil jedinou remízu a obhájil loňské prvenství.   O 2. – 4. místě rozhodovalo pomocné hodnocení, které určilo pořadí: 2. FM Matyáš Zeman (Moravská Slavie Brno), 3. IM Neklan Vyskočil, 4. Zdeněk Vybíral (QCC Č. Budějovice), všichni 8/11, 5. Vojtěch Dudek (Spartak Vlašim, 7/11), 6. IM Milan Babula (TJ Vlčnov, 6,5/11).

V klasickém turnaji uhrál Vojta 5,5 bodu a pátým místem potvrdil své nasazení (hrálo 25 hráčů). Potěšila určitě i cena ve výši 2 000 Kč. Stejně jako v bleskovce zvítězil Jakub Půlpán. 

Pro zpestření jsem lehce okomentoval 2 partie Vojty (jednu taktickou přestřelku a jeden ústup do předem připravených pozic. :-) ):

Výsledky

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

2 reakcí na “Open Nové Hrady”

  1. 1
    Blanka píše:

    Gratuluju Vojtovi a Dance k pěknému umístění.

  2. 2
    Maťa píše:

    Přidávám se, oba zahráli dobře.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist