TJ Spartak Vlasim
15
Bře

Bleskovka v Postupicích ve fotografiích

Tomáš Vojta

Bohužel ani po devíti dnech od skončení 24. ročníku Memoriálu Petra Kunce, který se hrál v sobotu 6. března v Postupicích, jsem neobdržel výsledky, a tak se tento turnaj pokusím přiblížit trošku netradičně pomocí několika fotek, které jsem zde udělal.

Prezentovalo se celkem 36 hráčů, a tak s hracím systémem nebyly žádné starosti. 3 skupiny po dvanácti  s tím, že první 4 postupovali do finále A, další 4 do finále B a poslední čtveřice do finále C.

Vítězem se stal známý pražský blicař Jiří Gregor. Toho nerozhodilo ani to, že po cestě do Postupic na namrzlé silnici lehce poškodil svůj vůz, a ve finálové skupině uhrál 10 bodů z 11 partií. Stejný počet bodů jsem uhrál i já. V můj neprospěch ale hovořila vzájemná partie, kterou jsem s Jirkou prohrál. Bronzovou příčku obsadil již se značným odstupem František Hostička ze Žebráku.

Vlašimákům se turnaj zrovna 2x nepovedl. Nejlepším byl Pavel Vojta na 8. místě, se kterým jako obhájce loňské bronzové medaile asi těžko mohl být spokojen.

S předposledním místem v B finále /celkově 23./  asi spokojen nebyl ani František Innemann.

Dan Houdek na můj přímý dotaz, kolikátý na turnaj skončil, odpověděl, že si raději vůbec nevzpomíná, že na nějakém turnaji byl …  :-) Takže bohužel nemůžu jeho celkové umístění přesně uvést, ale přibližně to bylo někde kolem 30. místa.

Posledním hráčem našeho oddílu, který se turnaje zúčastnil, byl Milan Hlavička. Milan se již šachům aktivně nevěnuje, a tak jeho umístění na konci startovního pole bylo celkem očekávané.

Nejstarším účastníkem byl 80letý Josef Smolka z Brodců. Ten ani po turnaji neměl šachů dost a jako bonbónek na závěr si podal Emila Macků. :-)

Turnaj proběhl v pohodové atmosféře bez jakýchkoli sporů, za což patří díky pořadatelům ze šachového oddílu Sokol Postupice a hlavnímu rozhodčímu Oldřichu Sládkovi.

Na závěr pro pobavení přidávám článek, který vyšel v úterním Benešovském deníku. Snažil jsem se paní redaktorce vysvětlit, že rozhovor má pořídit s Jirkou Gregorem, že ten je lepší blicař než já a že turnaj vyhraje on, ale nedala si to vysvětlit. :-)

28 reakcí na “Bleskovka v Postupicích ve fotografiích”

 1. 1
  Jirka píše:

  Aspoň že známe první tři v celkovém pořadí :-D !!

 2. 2
  Honza S. píše:

  Pěknej rozhovor, Tomáš je pravá celebrita!
  Líbí se mi jak tam říkají že Tomáš se „stolní hře králů“ věnuje už dlouho :-)

 3. 3
  Andersen píše:

  Jenom dotaz – jak jste přišli na to, že si mě Pepa podal – pravda, že nevím, jak to dopadlo, ale lépe by znělo:
  Ten ani po turnaji neměl šachů dost a na závěr se velmi dlouho držel i proti takovému hráči, jakým je Emil Macků (viz foto)
  :-)

 4. 4
  Maťa píše:

  Emile, článek psal Tomáš sám, tak proč „jak jste na to přišli“. I když já si taky myslím, že jsi dostal nakládačku :-) . Jak jsi vůbec v turnaji dopadl?

  V rozhovoru Tomáš říká, že v českém žebříčku není v první stovce žádná žena. Jana Jacková se na podzim rozloučila s profesionální kariérou, nicméně v žebříčku je na 44. místě…

 5. 5
  Andersen píše:

  Já jsem nakonec ani nezápasil – měl jsem ráno jednu naléhavou osobní záležitost, a tak jsem se přišel pouze odpoledne společensky podívat.

 6. 6
  Tom píše:

  Tak se Emile nezlob. Já netuším jak si s panem Smolkou hrál, to byl jen takový vtípek :-D

  Honza: taky mě v tom článku pobavilo, že je tam napsáno: od první chvíle bylo jasné, že se „stolní hře králů“ věnuje už dlouho. Asi už hold na mě šachy zanechávají následky :-D

  Maťa: On ten rozhovor probíhal formou jasných otázek a odpovědí. Paní redaktorka z toho pak udělala takovýto článek. A vzhledem k tomu, že v tom článku nejsou ty otázky, tak některé mé věty jsou trochu zavádějící. Třeba s tou Jackovou jsem řekl, že v první 100 je z žen pouze Jana Jacková, ale ta již ukončila kariéru …

 7. 7
  Dan píše:

  A máš Tome alespoň nějaké oblíbené políčko na šachovnici? Mě se líbí bé dvojka, ale nikdo se mě na to nezeptá :-)

 8. 8
  Jirka píše:

  Jo, taky se tě zapomněla zeptat, zda si nosíš k partii nějaký talisman nebo fetiš. To by v případě Nely nebo dříve Davida byla dost zásadní otázka :-) .

 9. 9
  Andersen píše:

  A když ještě koukám na tu fotku, co to tam Pepík má – že by pil během partie víno rovnou z flašky?

 10. 10
  Tom píše:

  Mohl bych zařadit k partii nějakého toho plyšáka. Kuba má doma takového pěkného velkého krtka, ten by myslím byl docela dobrej :-D

 11. 11
  Tom píše:

  Andersen: to je cena, kterou vyhrál.

 12. 12
  Andersen píše:

  To máš asi pravdu, je zašpuntovaná, ale to gesto naznačuje, jako by si chtěl přihnouti.
  :-)

 13. 13
  Broněk píše:

  Hezkej den – to je správnej trest pro nás vochlasty, co si nepamatujem, jak sme dopadli – : nedat na net výsledky – navrhuji se jim pomstít: za rok každej sebou svačnu, flašku s čajíčkem a startovný platit kartou ☺

 14. 14
  Tom píše:

  Broněk: bohužel výsledky stále nemám. Jestli je někdy pořadatelé pošlou či někde zveřejní, tak odkaz přidán do článku.

 15. 15
  Maťa píše:

  Z Postupic přivezl po dnešním utkání céčka pan Matoušů tabulky, tak mohu upřesnit:
  „A“
  1. Gregor 10
  2. T. VOJTA 10
  3. Hostička 7
  4. Kalivoda 6
  5. Kolomazník 5,5
  6. Matějka 5,5
  7. Baran 5,5
  8. P. VOJTA 5
  9. Sviták 3,5
  10. Groh 3,5
  11. Szirmai 2,5
  12. Partl 2
  „B“
  13. Melich 9,5
  14. HAVELKA 7,5
  15. Hroník 6,5
  16. Havel 6,5
  17. Medek 6,5
  18. Grečný 6
  19. Král 5
  20. Feierfeil 5
  21. Třebický 4,5
  22. Tlamsa 4,5
  23. INNEMANN 2,5
  24. Nerad st. 2
  „C“
  25. Kopecký 9,5
  26. Potůček 9
  27. Trčka 8
  28. Sládek 7,5
  29. HOUDEK 7
  30. Kozel 5,5
  31. HLAVIČKA 5,5
  32. Staněk 4,5
  33. Nerad ml. 3,5
  34. Smolka 3
  35. Jelínek 2
  36. Filandr 1

  Původně jsem chtěl vypsat jen umístění Vlašimáků, ale protože leje jak z konve a tím pádem nechodí zákazníci, opsal jsem nakonec celé pořadí včetně bodů ve finále :-) .

 16. 16
  Broněk píše:

  Ještě že chcalo – to by tam Neradi neblili, i když sou taky Vlašimáci )))) díky!

 17. 17
  Tom píše:

  Nevíte někdo /třeba Robin či pan Innemann – ti jsou skoro z Postupic :-) /, zdali bude letos blicka v Postupicích? Její tradiční termín se docela blíží …

 18. 18
  Petr H. píše:

  Mělo by to být 5.3.

 19. 19
  Tom píše:

  Že by měla být jako vždy kolem 5.3. jsem si odvodil taky, ale bude? :-)

 20. 20
  Maťa píše:

  Bleskovka v Postupicích byla určitě v plánu, alespoň Robin říkal něco v tom smyslu, že bude možná turnaj místo Pavla Zvariče moderovat :-) . Žádné propozice jsem zatím nikde neviděl, turnaj je ale v kalendáři akcí, kam ho dal nejspíš Petr Havelka, takže ten by měl mít víc informací, než napsal v příspěvku č. 18 :-) .

 21. 21
  Tom píše:

  Tak právě dorazily propozice na letošní ročník. Najdete je zde:
  http://www.sachyvlasim.cz/download/Postupice_blicka_2011.doc

 22. 22
  Tom píše:

  Kdyby měl někdo zájem vyrazit příští sobotu /5.3./ do Postupic, tak se mi ozvěte, ať vyladíme dopravu a počet souprav, které je potřeba na turnaj vzít. Zatím jsme 4 . Já, Pavel, Maťa a Nela, takže mám jedno volné místo v autě.

 23. 23
  Maťa píše:

  Já mohu turnaj jen doporučit, v Postupicích to bývá příjemný blicáček. Po delší době se termínově nekříží se začátkem MČR mládeže, a tak mám v plánu zúčastnit se, jak už Tomáš psal. Před 3 roky jsem na základě vyprávění pana Filandra napsal krátký článek o historii turnaje: http://www.sachyvlasim.cz/?p=235 . Prý se mi povedl, dokonce jsem za něj dostal láhev výborné slivovice :-) .

 24. 24
  Tom píše:

  Dnešní bleskovka v Postupicích se nám mimořádně vydařila. V silné konkurenci jsme hned 3 byli v první pětce!!! Zazářil zejména Robin Hrdina, který obsadil výborné a nečekané 3.místo !!!
  1.Vrána 2.Vojta T. 3.Hrdina 4.Gregor 5.Vojta P.

  Článek o turnaji by i s výsledkami měl zpracovat začátkem příštího týdne domácí Pavel Forman.

 25. 25
  Maťa píše:

  V Postupicích to byla tradičně pohodová blicka – 52 lidí, pěkné ceny, výborný řízek k obědu :-) … všem pořadatelům patří dík! Vlašim byla opravdu vidět, zejména Robinův výsledek je vynikající, a to ještě říkal, že se mu povedla jen partie posledního kola s Jiřím Gregorem (přímý souboj o 3. místo) – až se jednou Robinovi povede partií víc, dočkáme se od něj něčeho velkého :-) . Tomáš mohl být i první, partii s Františkem Vránou hodně pokazil, prý prohrál s čistou věží navíc nebo tak nějak. Pavlovi pomohlo, že do finále A nepostoupil Vlastimil Bouček, ten hrál totiž se mnou v céčku :-) . Tím jsem plynule přešel k těm, kterým se tolik nedařilo. Nela hrála moc pomalu a hodně partií tak prohrála na čas – často lepší, často i jasně vyhrané pozice – no, nevadí. Nakonec 2,5/11 znamenalo poslední 12. místo ve finále D a celkové 48. místo. Ale dostala dort pro nejmladšího účastníka – tady zvítězila suverénně, druhý nejmladší byl Robin :-) . Náš poslední zástupce Ondra Vykouk hrál také finále D, ale jak v něm skončil, nevím – zaznamenal jsem jen remízu s Nelou :-) . Konkurence byla celkem silná, hlavně v podstatě chyběli „slabší hráči“, ani 4členné finále E nemělo špatné obsazení.

 26. 26
  Maťa píše:

  Pár fotek z Postupic (mj. Nela či Ondra Vykouk) je na http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/na-benesovsku-se-hraly-sachy20110307.html .

 27. 27
  Tom píše:

  Článek pana Formana i s výsledky bleskovky v Postupicích zveřejním na našem webu během zítřka.

 28. 28
  Maťa píše:

  Krátký článek Pavla Formana byl také zveřejněn v dnešním Benešovském deníku. Zvýrazňuje ho velká fotka souboje Tomáš Vojta – Jindřich Novák.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist