TJ Spartak Vlasim
14
Čvn

MČR středních škol s naší účastí

Ve dnech 9. – 10. 6. 2022 se konalo MČR v šachu středních škol. Družstvo startovalo za Obchodní akademii Vlašim. Hrálo se v Nových Hradech, kam ve středu odpoledne děti dopravila paní Zuzana Píšová a v pátek navečer pro ně dojel David Kůra, čímž jsme dětem dopřáli rychlé a pohodlné cestování.

 Ve čtyřčlenném družstvu startovali tři naši šachisté, a to Petra Píšová, Štěpán Filip a Filip Kůra, kteří navštěvují pondělní kroužek pokročilých, a Štěpán s Filipem pracují po celý školní rok jako asistenti trenérů, a to jak v šachových kroužcích, tak i v kroužcích Tvořílků. Čtveřici doplnil David Vršťala z Trhového Štěpánova.

Nasazení našeho družstva, po omluvě z první desky Jakubem Vojtou, bylo až na 21. místě. Neočekávali jsme tedy žádné zázraky. Děti nás však mile překvapily a nakonec obsadily pěkné 12. místo. Z mého pohledu se jedná o hezký výsledek.

MČR se zúčastnilo z celé ČR 23 školních týmů. Na 1. místě skončilo Gymnázium P. Bezruče Frýdek–Místek s 31 body, 2. místo obsadili šachisté Gymnázia B. Němcové z Hradce Králové s 26,5 body a třetí místo náleží SPSŠE a VOŠ Liberec s 21,5 bodem. Naši uhráli 18,5 bodu.

Děti doprovázela profesorka Mgr. Martina Mlýnková, která stála u prvopočátku účasti družstva nejprve na krajském přeboru a nyní i u účasti na MČR. Děti doprovázela na obě akce. Moc jí za tuto aktivitu děkujeme.

Účastníkům se na soutěži velice líbilo, organizace byla zvládnuta na výbornou, dvoudenní turnaj si velice užili.

Výsledky

Fotky

(autorka článku: Marie Filipová)

2 reakcí na “MČR středních škol s naší účastí”

 1. 1
  Maťa píše:

  Obchodka dopadla i bez Kuby Vojty velmi dobře. Péťa, která šachy už závodně téměř nehraje, výborně podržela první desku a připomněla tak svůj talent, díky kterému v dětství brala medaile i z republikové úrovně. A pěkně zahrál na čtvrté desce „nešachista“ David Vršťala. Toho do týmu doporučil místo sebe jeho spolužák Kuba Vojta a dobře udělal. Štěpán s Filipem pak přidali další potřebné body a celkový výsledek předčil (minimálně mé) očekávání. I Martina Mlýnková byla spokojená. Gratuluju!

 2. 2
  Maťa píše:

  Zpráva o vystoupení OA Vlašim na MČR škol vyšla v dnešním Benešovském deníku (v tištěné i internetové verzi): https://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/studenti-z-vlasimi-jsou-nadejnymi-sachisty-20220621.html.

  Autor čerpal z FB: https://www.facebook.com/vlasimoa.ccz/photos/a.753886798039021/5272087429552246.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist