10
Čvn

Je tu nejvýznamnější akce roku!

Kam se hrabe MČR mužů nebo pardubický Czech Open, Pražskému šachovému festivalu se kvalitou u nás nic nevyrovná. V uzavřeném turnaji Masters se představí hned 6 hráčů s elem přes 2700 a o moc nezaostává ani uzavřené „béčko“, kde má nejvýše nasazený hráč elo 2678!

Výše zmiňované turnaje začaly již ve středu, ale nás bude více zajímat otevřený open, který odstartuje dnes. Ve startovní listině najdeme 345 jmen a i jeho síla je neskutečná. 100. nasazený hráč má elo 2220!

Fandit můžete Martinu Horákovi a také vlašimským odchovancům Ríšovi Mládkovi a Kubovi Vojtovi. Já si jedu do hotelu Don Giovanni odpočinout a už se těším, až na nějakého mladého Inda vyrukuji s prvním tahem a3. :-)

Tempo je klasické ligové a kola začínají zpravidla v 15h. Připraveno je i několik doprovodných akcí:

Když vám to vyjde, přijďte se osobně podívat, je to zážitek. Případně sledujte online přenos nebo živé i-vysílání České televize.

Startovní listina

Stránky turnaje

Připomínka loňského vítězství Kuby Vojty v turnaji Futures

(autor článku: Tomáš Vojta)

20 reakcí na “Je tu nejvýznamnější akce roku!”

1. 1
    Tomáš Gergelits píše:

Mám nějaké nejasnosti:
    Jednak jsem ve startovní listině openu nenašel Martina Horáka, naopak jsem tam našel v článku nezmíněného Kubu Voříška. Ten ovšem bude mít dnes co dělat stihnout zrychlený přesun z MČR školních družstev v Nových Hradech k prvnímu kolu v Praze v 15 hod.
    Ať je to jakkoli, přeji všem Vlašimákům (ať už stávajícím, či odchovaným) hezký turnaj a hodně úspěchů.
    A s tím 1.a3 bych to nepřeháněl, mladí Indové by Tě mohli prokouknout a hravě si s tím poradit :-) .

2. 2
    Blanka píše:

Kuba Voříšek hrát v turnaj v Don G. nebude. Jeho gymnázium se po x letech, možná i poprvé, dostalo na MČR středních škol a Kubu by dost těžko nahrazovali. Jel si to tam užít se spolužáky.Navíc v sobotu už má také nějaký program a dvě kola nehrát už by bylo asi moc.

3. 3
    Maťa píše:

A Martin Horák hrát bude, přihlásil se na poslední chvíli. Účast mi i na můj dotaz potvrdil. Je to tedy v článku aktuálnější než ve startovní listině. :-) Jinak, Tomáši G., hraje celý Benďák, proč ty ne? ;-)

4. 4

ad 3)
    Šachoví štamgasti z Benďáku mě k účasti lákali, ale já jsem sebekriticky usoudil, že jsem k osobní účasti na takové akci ještě nedozrál. Již předem by mě deprimovala představa, jak po partii, prohrané vlastní blbostí (neřku-li po několikáté v řadě), mám pokažený celý týden. To se radši budu v klidu připravovat na příjemnou rodinnou událost :-) .

5. 5
    Míra píše:

Odkaz na online by nebyl ?

6. 7
    Maťa píše:

Jinak po 5. kole mají Ríša a Tomáš 4 body, Kuba a Martin zatím uhráli o bod méně. Držím palce všem!

7. 8
    Prochy píše:

ad 7: Huzman-Kasparov (2003), 1-0

8. 9
    Maťa píše:

Tak třeba Ríša Kasparova po 19 letech pomstí. :-)

9. 10
    Maťa píše:

Zatím si Ríša počíná o dost lépe než Kasparov, soupeře pěkně zmáčkl.

10. 11
    Maťa píše:

A Ríša už vyhrál, soupeř se v konečné pozici nemohl hnout. Gratulace – pěkný výkon a skvělý skalp!

11. 12

Výhra nad přemožitelem mistra světa – tu bude Vlašim do svého deníčku zapisovat zřejmě poprvé?:) Moc gratuluju!

12. 13
    Tom píše:

Zítra Huzmana dorazí Martin Horák. :-) A s velmistrem si zahraje opět i Ríša a dokonce i já. To bude zajímavé kolo. :-)

13. 14
    Tom píše:

Prochy, dnes Romanishin – Vojta 0,5 a před pár lety
    Romanishin vs Petrosian 1-0 nebo
    Smyslov vs Romanishin 0-1
    :-D

Remizoval i Ríša a zatím si dost jistě kráčí pro IM normu. :-) Martin má pěšce méně ve věžovce a Kuba nějakou rovnou koncovku.

14. 15
    Maťa píše:

Matějovský-Grandelius před pár lety 1:0, Grandelius-Carlsen (rok 2016) 1/2 :-)

Jinak Oleg Romanišin, to je známé jméno. Koukal jsem, že byl třeba druhý na mistrovství Sovětského svazu (1975 za Petrosjanem), což v té době něco znamenalo. A má taky 4 medaile z olympiád. A i v 70 letech si pořád drží slušnou výkonnost. Tomášova remíza tedy dobrá, nicméně Ríša nad přemožitelem Kasparova vyhrál, to je přece jen víc, přesně o půl bodu… :-)

15. 16
    Tom píše:

Pěkná fotka Kuby s Motylevem (i to je známé jméno, myslím, že před pár lety vyhrál mistrovství Evropy) příhlíží David Navara:

16. 17
    Maťa píše:

Předposlední kolo se příliš nepovedlo, vyhrál jen Martin, ostatní prohráli. Tomáš tak ztratil šanci na IM normu (myslím, že v případě dvou výher na závěr by ji měl), Ríšova naděje ještě žije – zítra ale musí vyhrát. Držím palce!

17. 18
    Maťa píše:

Tak Ríša bohužel prohrál.

18. 19
    Tom píše:

Škoda u Ríši, IM norma byla blízko. Ale i tak od něj výborný výkon. Já jsem zahodil v posledním kole snadnou výhru, ale i tak povedený turnaj. Martinovi a Kubovi se bohužel nedařilo. V následujícím týdnu zkusím napsat článek, akce to byla úžasná.

19. 20
    Maťa píše:

Další pokus poprat se o dobrý výsledek (a třeba i o tu normu) na silném openu mají Ríša Mládek s Kubou Vojtou na turnaji v Teplicích, kam se přemístili rovnou z Prahy. Vstup do turnaje se oběma povedl, když ve včerejším úvodním kole potvrdili roli favoritů a vyhráli. Držím palce. http://chess-results.com/tnr579655.aspx?lan=5&zeilen=99999