TJ Spartak Vlasim
09
Čvn

V Pravoníně hrálo 46 rodinných dvojic     

Vedoucí šachových kroužků pracujících pod Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi uspořádali další, po roční přestávce, již 13. ročník šachového turnaje Rodinné dvojice. Turnaj se konal ve Spolkovém domě v Pravoníně 4. června 2022.

Účastníky navštívila starostka obce Mgr. Jana Lapáčková, proběhlo následné přivítání účastníků, následovalo podání instrukcí od hlavního rozhodčího Vladimíra Horáka, kterému pomáhal a turnaj losoval Petr Havelka, a funkce dalších rozhodčích plnili Lukáš Filip a Petr Janda. Všem rozhodčím velice děkuji za zdárný průběh turnaje.

Hrálo se jak v naší šachové klubovně, kde se potkávalo vždy 12 nejlepších dvojic, tak i ve velkém sále v prvním patře. Do naší soutěže se celkem zapojilo 46 dvojic, tedy 92 šachistů, a doprovodů bylo odhadem kolem 30. Šachisté k nám přijeli z širokého okolí.

O občerstvení se starala děvčata, která odvedla veliký kus práce, neboť měla opravdu široký sortiment zboží, vše účastníkům chutnalo a doslova nás „vyjedli“ a my měli radost, že nic nezbylo.

Tato soutěž má svá pravidla, že dvojici musí utvořit jedině rodinní příslušníci a jeden z účastníků nesmí být starší 18 let. Nejen, že si zahrají téměř všechny naše starší děti, ale „vytáhnou“ do turnaje své rodiče a příbuzné a my využijeme příležitosti k nesčetným besedám, čímž provádíme nábory, jak to bude s šachovými kroužky v následujícím školním roce, a čerpáme z připomínek rodičů a snažíme se svoji práci vylepšit. Hrálo se 7 kol švýcarským systémem, tempem 2 x 20 minut, podle pravidel FIDE pro Rapid šach. Vyhlašovali jsme několik kategorií odměn, a to absolutní vítěznou dvojici, dále pak 1., 2. a 3. dvojici v celkovém pořadí. Dále jsme měli tři kategorie (sčítal se věk šachové dvojice) a vždy 1., 2. a 3. místo. První byla do 30 let, druhá od 31 do 50 let a pak 51 a výše. Vyhlásili jsme i první tři místa u 1. a 2. šachovnice u všech účastníků dohromady. Vyhlásili jsme i nejstarší „šachovou“ ženu a muže a pak i nejmladší šachistku a nejmladšího šachistu.

Vítěznou dvojicí se stali Jakub a Pavel Vojtovi z Vlašimi (synovec a strýc) s 10,5 body. Druzí skončili Dolenští Milan a Filip také s 10,5 body a třetí místo obsadili Dudkovi Vojtěch a Danka (Vlašim, Brodce). Tyto dvojice „braly“ ceny i za kategorii 50+. Kategorii 31-50 vyhráli sourozenci Michael a Kamila Steinovi s 8,5 body, druhé místo Michael a Monika Strnadovi z Říčan a třetí místo naši sourozenci Filip a Vojtěch Vopálkovi s 8 body. V kategorii do 30 let se na 1. místě umístily Sandra a Stela Hosovy s 8,5 body, druhé místo František a Lenka Kváčovi ze Sedlčan se 7 body a třetí místo obsadili Alice a Marek Zelenkovi z Říčan se 6,5 bodem. Nejstarší účastnící byla Jarmila Voráčková z Říčan a nejstarším šachistou Milan Pomezný z Poděbrad. Nejmladší dívkou, která u nás hrála, byla Viktorie Kammová a nejmladším chlapcem byl Vít Mácha.


Vítězná dvojice – Kuba a Pavel Vojtovi

Nejlepšími šachisty na 1. desce byli: Ondřej Crha se 7 body, Jan Soural s 6,5 bodem a Vojtěch Dudek s 5,5 body. Na druhé desce byl nejlepší Michal Mlýnek s 6,5 body, druhý Filip Dolenský se 6 body a třetí Pavel Vojta s 5,5 body.

Od nás hrálo 8 rodinných dvojic. Nejlépe si vedli sourozenci Filip a Vojta Vopálkovi, bratranci Štěpán Filip a Filip Kůra a sourozenci Lukáš a Daniel Zemanovi – všichni uhráli 8 bodů a obsadili 15., 16. a 18. místo. Více si každý přečte z výsledků:

Pořadí podle kategorií

Celkové výsledky jmenovitě

Ohlasy na turnaj jsme zaznamenali hezké, moc nás těší, že se všem účastníkům u nás líbilo a strávili krásný šachový den. Veškeré ceny a poháry jsme pořídili z darů a vstupného, moc se líbily, ostatně jako vždy, dorty z Rodinné cukrárny Bayerových z Vlašimi.

Nyní už nezbývá než poděkovat pořadatelům za odvedení poctivé práce, která je podložena velkým počtem hodin volného času pořadatelů spojených s přípravou turnaje, následně jeho realizací a pak následoval nezbytný úklid používaných prostor. Velice děkuji všem, kdož přiložili ruku k dílu ke zdárnému zvládnutí rodinného šachového turnaje.

Fotografie (napoví o mnohém a přiblíží všem atmosféru turnaje)

(autorka článku: Marie Filipová)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist