29
Kvě

Drobné ohlédnutí za MČR mužů

Od 14. do 22. 5. se konalo Mistrovství České republiky mužů v Ústí nad Labem. Jako každý rok se hrálo tempem 1,5 hodiny + 30 sekund za tah a po 40. tahu se přidala půlhodina. Turnaj byl velice silně obsazený a hrála ho prakticky celá česká špička. Já jsem byl ze 48 hráčů nasazen jako 12, druhý vlašimský zástupce Martin Horák pak jako 20. Jelikož turnaj trval 9 dní, tak nebylo ani jedno dvojkolo, což mělo své výhody, ale i nevýhody.

Mně vůbec nevyšel start turnaje a po dvou kolech jsem měl 2 nuly, což se v tak silném turnaji už dohání těžko. Martin první kolo jako favorit zvládl a druhé kolo si zahrál na 2. šachovnici s velmistrem Hráčkem, který ho přehrál v koncovce. Já jsem se ve zbytku turnaje docela chytil a nakonec jsem uhrál 50 procent, tedy 4,5 bodu, a skončil jsem na 26. místě. Martinovi se bohužel vůbec nedařilo a skončil na 47. místě se 2 body. Někdy se to prostě nepovede a nám ten turnaj opravdu nesednul. Příště to zas může být (a doufám, že bude :-) ) naopak.

Celkovým vítězem se stal se 7 body hlavní favorit David Navara.

Mimo šachy jsme chodili hrát většinou ráno fotbal s kluky z Frýdku. Navštívili jsme i místní ZOO, která byla velice pěkná (nikdy se mi žádná nelíbila více). Jeden den jsme dokonce měli domluvené i fotbalové hřiště, kam jsme jeli prakticky všichni, a hráli jsme 9 na 9. Byl to prima zápas a náš tým vyhrál 9:3. Já jsem zaznamenal 4 góly (jeden byl přes celé hřiště do prázdné a jeden jsem tam poslal krásnou dělovkou z přihrávky z rohu, zápas mi opravdu sednul a hrál jsem fakt dobře).

Šmolda sleduje slona na procházce. :-)

Naše výprava pozoruje v ZOO surikaty.

Celkově turnaj hodnotím po šachové stránce špatně, ale mimošachově to bylo fajn.