11
Kvě

Medaile z KP mládeže v rapidu

V areálu Výstaviště Lysá nad Labem se v sobotu 7. května konaly Krajské přebory v rapid šachu mládeže v kategoriích 10, 12 a 14 let. Za krásného počasí si zahrát přijela i tradičně společná (a netradičně skromná) výprava Vlašimi, Sedlčan a Stamatu, která měla tentokrát pouze 6 dětských hlav. Dopravu zajistili kromě mě ještě Danka Dudková a prarodiče Zemanovi.

V nejmladší kategorii do 10 let bojovala pouze sedlčanská Lenka Kváčová. Solidní 4 body ji zařadily do skupiny pěti dívek na 4. – 7. místě (celkově 19. místo). Medaile a postupy se mezi děvčaty rozdávaly za výkon minimálně o půl bodu lepší. Všem favoritům to v této kategorii nandal teprve šestiletý Vojta Vrátný z Lysé.

Výsledky kategorie HD10

Mezi dvanáctiletými nás zastupovali bratři Zemanovi. Výborně zahrát Dan, získal 5 bodů a pouze pomocné hodnocení ho posunulo na první nepostupovou příčku (5. místo). Pěkně zahrál i Tomáš, který se čtyřmi body skončil na 16. místě. Krajským přeborníkem se stal Otakar Denko ze Zdic, postup vybojoval také Kuba Mlýnek z Brodců.

Výsledky kategorie HD12

V nejstarší kategorii jsme měli nejvíce zástupců. Míša Stein patřil k adeptům na postup, turnaj slibně rozehrál, ale pak narazil na Řevnice. V šestém kole nedotáhl k výhře velmi nadějnou partii s Vyšinským a v sedmém kole prohrál s Bartákem. Ještě lépe zvládla úvodní kola Pepi Dudková. Prohrála pouze s prvním nasazeným a v pátém kole měla na lopatě i říčanského Síleše. Bohužel zvolila nepřesné pokračování v koncovce a prohrála. To jistě ovlivnilo i přímý souboj o zlato v kole šestém (Kaplanová z Lysé). Naštěstí ji ani nešťastná prohra v posledním kole nepřipravila o stříbro mezi děvčaty.

Dudková – Síleš. Pepi místo Vxc5 se ziskem nebo odehnáním koně a snadnou výhrou zahrála h7. Po Jxh7 sice koně získala rovněž, ovšem nedokázala zastavit dva volné soupeřovy pěšce a partii dokonce ještě prohrála …

V této kategorii byl z našich určitě nejspokojenější Míša Blahoš ze Stamatu. Uhrál 3,5 bodu, a to ho zařadilo na 18. místo těsně za Míšu Steina (3,5 bodu, 14. místo) a ještě těsněji před Pepi (3 body, 19. místo). Krajským přeborníkem se stal Tobias Pressler z Říčan.

Výsledky kategorie HD14

I přes dílčí neúspěchy za šachovnicí jsme si turnaj všichni užili. Pořadatelé také připravili pro doprovod 5 online přenosů z každé kategorie. A když už nás na chvilku přestalo bavit sledovat boje na šachovnicích, mohli jsme si spravit chuť v solidně zásobeném bufetu.

(autor článku: Petr Havelka)