TJ Spartak Vlasim
09
Kvě

KP v rapidu – Kuba druhý, Martin třetí

Triumfem mládí skončil nedělní krajský přebor v rapid šachu, který se hrál v rámci 6. ročníku Memoriálu Františka Říhy. Do Říčan si 7kolový rapid (tempo 15+5) přijelo zahrát celkem 83 hráčů a do první desítky konečného pořadí se dokázali dostat pouze dva starší 18 let!

Se 6,5 body zaslouženě zvítězil 14letý Jáchym Němec. Výborně si vedl i Kuba Vojta, který prohrál jen s vítězem a se 6 body bral stříbro. Zajímavou turnajovou strategii zvolil Martin Horák. :-) V prvním kole si nechal hned v zahájení chytit dámu se soupeřem s elem 1600 a pak se šesti výhrami v řadě vyšvihl na bronzovou příčku. Velmi dobře si vedl i Vojta Dudek. Po 5 kolech byl dokonce se 100% v čele, pak sice 2x prohrál, ale i tak je celkové 5. místo výborné. Stejně bodů jsme uhráli i já s Kryštofem Křížkem, ale horší pomocné hodnocení nás odsunulo na sedmé (pro Kryštofa skvělé umístění) a jedenácté místo. Ondra Matějovský si na své konto připsal 4 body a skončil 26. a Blanka Voříšková vybojovala 2,5 bodu a byla 67.

 


Druhý, první, třetí a pátý celkového pořadí (foto: Milan Němec)

Pro zpestření jeden lehký diagram na procvičení (řešení naleznete na konci článku):

Černý na tahu vyhraje:

Turnaj proběhl v pohodové a příjemné atmosféře a byl důstojnou vzpomínkou na dlouholetého říčanského předsedu, pana Františka Říhu.

Výsledky na chess-results

 (autor článku: Tomáš Vojta)

 Řešení diagramu: 30…Vxh2+! 31.Kxh2 Df2+ 32.Kh1 Dh4+ 33.Kg1 Dxg5+ 34.Kf1 Dg2+ 35.Ke1 f2+  0-1  (Lánský – Vojta T.)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist