TJ Spartak Vlasim
23
Bře

O vítězi KP rozhodl hod mincí

Dne 22. března odehrálo školní šachové družstvo Obchodní akademie ve Vlašimi krajské kolo školních týmů v Neratovicích, ze kterého se měla dvě družstva z kategorie středních škol kvalifikovat na Mistrovství České republiky, které proběhne pravděpodobně ve Zlíně. Stejné krajské kolo hráli šachisté prvních a druhých stupňů základních škol, kde bohužel z našeho regionu nebyl žádný!

Děti doprovázela paní profesorka Mlýnková, která měla dobře zmapováno, že má letos Obchodní akademie ve Vlašimi v této soutěži možnost uspět. Má i lví podíl na tom, že družstvo nastoupilo. Na OA se sešli šachisté z bývalé Základní školy Načeradec, kteří už mají s MČR zkušenosti, a jejich předchůdci (dnešní trenéři) se pyšní mnohou účastí a dokonce 3. místem na MČR ve Vyškově z roku 2010 – Bronz pro Načeradecké aneb pohádkový příběh.

Kolektiv byl částečně obměněn, a to tak, že Fandu Jelínka nahradil vynikající Jakub Vojta, který hrál na první šachovnici a uhrál plný počet bodů (5).  Na druhé šachovnici hrála Petra Píšová (3,5 bodu), na třetí Štěpán Filip (4 body) a čtvrtou desku Filip Kůra (3,5 bodu).     

Velice nás těší, že první místo získali naši šachisté, nejen hrou, ale i  po vítězném hodu mincí, druzí skončili hráči Gymnázia Palackého Mladá Boleslav. Družstva shodně uhrála 16 bodů, druhé a třetí pomocné hodnocení bylo shodné a i jejich vzájemný zápas skončil 2:2, proto ten rozhodující hod mincí.  Důležité  ale je, že obě družstva postupují na MČR! Srdečně blahopřejeme.

Kromě Jakuba Vojty dochází ostatní šachisté do našeho pondělního kroužku pokročilých, který pracuje pod Domečkem Vlašim a vede ho Lukáš Filip, proto si myslím, že tato upoutávka na našich www stránkách na tento vynikající úspěch, je na místě.

Děkujeme za vzornou reprezentaci.

PS: Škoda, že se nezúčastnilo soutěže družstvo Gymnázia Vlašim, které navštěvují také šachisté z našeho kroužku. Určitě by se na soutěži neztratili.

Výsledky

(Zaznamenala: Marie Filipová)

4 reakcí na “O vítězi KP rozhodl hod mincí”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ještě jednou gratuluju k prvnímu místu a postupu!

  Jinak myslím, že letos zatím není žádný signál, že by finále bylo ve Zlíně. Teprve tento týden byl vypsán konkurz s tím, že když se do 10. dubna nikdo nepřihlásí, vypíše se druhé kolo pro každou kategorii zvlášť, jako to bývalo. https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2022/03/Konkurz_na_poradatele_Preboru_skol_v_sachu_2022.pdf?fbclid=IwAR0IXASYcA9w1AXrQWO8jCsXXEt8OjAohkdQSMA_s4JSzZsxVNdDQCdmmCY

 2. 2
  Tom píše:

  Startovka přeboru škol v Praze (12.5.):
  http://chess-results.com/tnr636045.aspx?lan=5&turdet=YES

  Za Gymnázium Voděradská na první desce Kuba Voříšek.

 3. 3
  Tom píše:

  Kuba Voříšek pomohl svému gymnáziu k vítězství v pražském přeboru škol:
  http://chess-results.com/tnr636045.aspx?lan=5&turdet=YES

  Republikové finále se bude hrát 9.-10.6. v Nových Hradech.

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist