TJ Spartak Vlasim
01
Bře

2430 – nejvyšší elo hráče Vlašimi v historii!

Články s oddílovým žebříčkem píši vždy začátkem ledna, května a září, tentokrát si ale zaslouží pozornost i elo k 1. březnu. Došlo totiž k historické události, kdy byl dosažen nejvyšší rating za celou existenci šachového oddílu ve Vlašimi! Kuba Vojta díky výborným výsledkům začátkem roku vyšplhal s elem až k číslu 2430 a o 3 body tak překonal rekord Jirky Rýdla.


Vývoj ela u Kuby za posledních 5 let

Pro zajímavost jsem připravil tabulku 15 nejvyšších ratingů, jaké kdy hráči Vlašimi dosáhli (jedná se pouze o hráče, kteří byli v tu dobu našimi členy). Můžou tam být chybky, přeci jen hrabat se v tolika číslech není žádná sranda a mohl jsem zapomenout na někoho, kdo se v našem oddíle jen mihnul. Kdybyste objevili nějaké nepřesnosti, tak je prosím napište do komentářů.

Stránky FIDE

(autor článku: Tomáš Vojta)

1 reakce na “2430 – nejvyšší elo hráče Vlašimi v historii!”

  1. 1
    Maťa píše:

    Jo, to je pěkný číslo, ono teda už to minulé bylo. :-) Ze zvědavosti jsem se díval už včera, kolik Kubovi k 1. 3. vyjde, a nepochopil jsem, proč má u partie z 2. ligy jiný koeficient než u těch prvoligových: https://ratings.fide.com/calculations.phtml?id_number=382515&period=2022-03-01&rating=0. Ale asi je to tím, že do březnového ela se započítávalo druholigové kolo ze 30. ledna (kdy Kuba nehrál), tak se to bralo jako pomyslný začátek soutěže, a byť Kubova partie ve Vráži proběhla až v půlce února, bralo se to ještě s lednovým koeficientem 40, zatímco u 1. ligy už platil koeficient 10 díky prolomení hranice 2400.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist