TJ Spartak Vlasim
29
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 6

V šestém a posledním díle vzpomínkových článků na rok 1999 se podíváme na akce v závěru roku. Připomeneme si první vlašimskou medaili na Mistrovství České republiky mládeže v rapidu nebo třeba pěknou útočnou partii Honzy Stoklasy v neoficiálním Mistrovství světa hraném po internetu.

A začněme zmiňovanou medailí z MČR mládeže v rapidu. O tu se koncem září postaral v kategorii H14 Vojtěch Mejzlík, když v Týništi nad Orlicí nestačil pouze na Davida Navaru. Bez zajímavosti není, že v kategorii H12 byl pátý Ondra Mejzlík, před kterým skončil o jedno místo pro změnu Viktor Láznička. Více v článku Ondry Matějovského pro regionální časopis Gambit:

Vláďa Horák si zahrál Pražský pohár a obsadil 10. místo. Pro čtenáře Gambitu tehdy okomentoval pěknou výhru s Vlastimilem Boučkem:

Plné auto Vlašimáků vyrazilo 16. října na rapid O telčskou růži. Hrálo se na 9 kol, tempem 2x 15 minut a organizátoři připravili pro nejlepší netradiční ceny např. prasečí hlavu nebo živé kapry. :-) Hezký výsledek zaznamenal František Innemann, když uzavíral první desítku (z 58 účastníků):

V devadesátých letech se hrával v jihočeských Chvalšinách kvalitní turnaj nazvaný po nedalekém vrcholu Kleť. V roce 1999 ho vyhrál tehdy úřadující mistr České republiky Marek Vokáč a neztratili se ani sourozenci Mejzlíkovi:

Další článek vyloudí po 23 letech asi úsměv na tváři. Hraní po internetu je dnes zcela běžné, na konci minulého tisíciletí to ale byla věc relativně nová. Jak to tehdy začínalo, si můžete přečíst v článku Honzy Stoklasy i s pěknou komentovanou partií.

Okolo vánočních svátku proběhly tradiční blicky ve Vlašimi a v Týnci. O té naší, které se hrála naposledy ve vlašimské sokolovně a byla nejsilnějším turnajem v její historii, jsem již psal a připomenout si jí můžete v článku s názvem Raiffeisen cup. Ta týnecká se hrála 18. prosince a na výsledky se můžete podívat v článku Josefa Smolky. Přidám umístění dalších tří Vlašimáků: 15. Tomáš Hašek, 18. Honza Starec, 22. Ondra Vykouk.

Poslední akcí, které jsme se v roce 1999 zúčastnili, byla 27. prosince Táborská věž. V 9 kolovém turnaji hraném na 2×15 minut se mi dařilo a obsadil jsem druhé místo. Zástupce jsme měli i v samostatných dětských turnajích, kde byl druhý Ondra Mejzlík v kategorii H13 a Vojta Mejzlík na stejném místě v H15 (další pořadí Vlašimáků v této kategorii 4. Honza Bašta, 7. Ondra Staněk, 12. Honza Starec). V poznámce k turnaji mě pobavila věta, že čáslavský podivín Pavel Víšek tentokrát přijel včas, ale pro změnu neměl na startovné, takže ho do turnaje nevzali. :-)

Příště se posuneme do minulosti zase o rok zpět a podíváme se, co všechno jsme podnikli v roce 1998.

 (autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist