TJ Spartak Vlasim
27
Úno

Těsná prohra v Říčanech

V neděli 20. února se odehrálo 9. kolo Regionálního přeboru „C“. V tomto kole bylo naším soupeřem říčanské družstvo s označením „F“. To se nachází v půlce tabulky, ale jak víme, každé říčanské družstvo je doma silné. V našem týmu opět nastal problém sehnat šachisty ze základní sestavy, ale to vůbec nevadilo, protože 5 dorostenců dostalo alespoň šanci si zahrát.

Tentokrát jsem si pohlídal začátek zápasu a přijeli jsme akorát. :-) Také bych chtěl poděkovat panu Miroslavu Laloučkovi za dopravu.

Dle zápisu o utkání je domácí družstvo „mírným favoritem“, a to z důvodu, že na všech šachovnicích mluví elo pro ně. Ale elo je jen číslo!

Začali jsme lehce po desáté hodině. Zahájení zvládli všichni, kromě Kamči na 7. šachovnici, která si špatně propočítala kombinace a ztrácí dámu za věž. Toto zamrzí, ale nevzdává se.

Po dvou hodinách hry přichází první změna skóre, a to na 0,5-0,5. Míša nabízí remízu ve vyrovnané koncovce, soupeř to vidí stejně a remízu přijímá. První prohru si připisuje Filip Vopálka, když špatně počítá a ztrácí dámu za věž. Nakonec po pár tazích pokládá krále. Naopak bod pro nás připisuje Štěpán Filip, který demoluje králův úkryt, a soupeř se radši vzdává. Stav 1,5-1,5. Kamča se sice snažila, ale soupeř byl prostě lepší. Nakonec ji v koncovce přehrává a naše hráčka kapituluje. Další bodovou ztrátu evidujeme na první šachovnici, kde byl pan Innemann přehrán. Stav 3,5-1,5 pro domácí. Na třetí šachovnici hraji já, kde mám vyrovnanou pozici a myslím si, že soupeř to vidí stejně. Soupeř mi nabízí tedy remízu, kterou přijímám.


Jáchym Slánský – Tomáš Kótka


Miroslav Lalouček – Pavel Zděnek

Za současného stavu už nemůžeme vyhrát, ale Jáchym a Míra se pokoušejí o celkovou remízu. Jáchym potvrdil mé očekávání a koncovku vyhrává. Nyní už záleží pouze na druhé desce, kde Míra odmítá remízu a zkouší vyhrát. Po hodině hraní však uznává, že vyhrát nemůže, a přijímá remízu. Těsná prohra mrzí, ale na výhru to tentokrát nebylo.Průběžná tabulka

Poslední zápas RPC se uskuteční 6. 3. 2022 v Sendražicích.

Stránky RP

(autor článku: Lukáš Filip)

7 reakcí na “Těsná prohra v Říčanech”

 1. 1
  Maťa píše:

  Od 9 hodin hraje dnes Pravonín v poněkud netradiční hrací místnosti – na benzínové pumpě – zápas odloženého 4. kola v Sendražicích. Podle pátečního mailu od kapitána by měla nastoupit tato sestava:

  1. Pazdera Jaroslav
  2. Lalouček Miroslav
  3. Hašek Tomáš
  4. Filip Lukáš
  5. Stein Michael
  6. Steinová Kamila
  7. Veselý Jan
  8. Slánský Jáchym

  Pro Pravonín je to poslední letošní zápas. Ještě se bude za tři týdny dohrávat prosincové páté kolo, ale v něm měl náš tým volno. Držím palce a těším se na případné průběžné zprávy!

 2. 2
  Patrik P. píše:

  Podle zprávy od Jáchyma skončil zápas remízou.

 3. 3
  Lukáš F. píše:

  Pravonín prohrál 6,5-1,5. Uhráli jsme 3 plichty (Já, Míša a Jáchym).

 4. 4
  Maťa píše:

  Víc věřím Lukášovi, když tam byl. :)

 5. 5
  Patrik P. píše:

  Wtf? :-D

 6. 6
  Patrik P. píše:

  Jáchym asi nepochopil, na co se ptám. :-)

 7. 7
  Maťa píše:

  Stručná reportáž z pohledu Sendražic: http://www.sendrazice.tym.cz/sendrazice-b—pravonin.html

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist