TJ Spartak Vlasim
17
Úno

Pravonín poráží béčko Stříbrné Skalice

Další kolo Regionální přeboru “C“ se odehrálo v neděli 6. února. V Pravoníně jsme tentokrát přivítali šachisty ze Stříbrné Skalice, kteří se nachází na konci tabulky. My jsme v průběžném pořadí na třetím místě, proto jsme na domácí půdě věřili ve výhru.

První bod nám byl připsán na poslední desce, kde Štěpánovi nepřijel soupeř. Stav zápasu je tedy hned na začátku 1-0. Jako druhý kočím já na 6. šachovnici, kdy přijímám nabídku remízy. Naopak svou neporazitelnost nám opět dokazuje Josefína Dudková. Soupeře přehrávala od zahájení a nakonec ho poráží a mění stav zápasu na 2,5-0,5 pro domácí.

První bod ztrácí Míra Lalouček, který přehlíží ztrátu figury přes vazbu, a ze začátku vyhraná pozice byla ztracena. Stav 2,5-1,5. Další překvapivá prohra se odehrála na třetí šachovnici, po které je stav zápasu 2,5-2,5.  

A teď k sériím vítězství. Tu začal Vláďa Horák na první šachovnici, kde přehrál svého soupeře. Další bod připisuje Danka Dudková, která od začátku tahala za delší provaz a po dlouhé partii si připisuje vítězství. Poslední bod získává pan Kovář, který „utrápil“ mladého dorostence až v koncovce na tempo. Ale podle slov pana Kováře hrál pěkně, jen škoda, že si nepohlídal to tempo. Jinak by to byla remíza.

   Tabulka po 8. kole:

     Deváté kolo nás čeká 20. 2. 2022 v Říčanech.

Stránky RP

Foto ze zápasu

(autor článku: Lukáš Filip)

1 reakce na “Pravonín poráží béčko Stříbrné Skalice”

  1. 1
    Maťa píše:

    Pravonín dnes v Říčanech těsně prohrál: http://chess-results.com/tnr582312.aspx?lan=5&art=3&rd=9.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist