TJ Spartak Vlasim
20
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 5

V pátém a předposledním článku, který se bude věnovat vzpomínání na akce v roce 1999, se podíváme na letní turnaje. Připomenout si můžete dětský tábor v Jablonné, kde tehdy v šachovém turnaji triumfoval Viktor Láznička nebo třeba maraton v Bruntále, kde Arnold Krischke blical 24 hodin v kuse.

Začněme ale něčím jiným. Obsáhlou reportáž s několika komentovanými partiemi připravil Arnold z pardubického Czech openu. Jeho postřehy pak ještě doplnil Petr Procházka a díky časopisu Gambit si nyní můžete partie přehrát:

Dětský tábor v Jablonné (předchůdce dnešní Růžené) shrnul Ondra Matějovský. Na účast Viktora Lázničky, současného reprezentanta a jednoho z našich nejlepších hráčů, se vzpomíná dodnes.

V mých záznamech jsem našel ela Vlašimáků k 1. 9. 1999, tak tady pro zajímavost jsou:


Já a Maťa 24. dubna 1999 při bleskovce na vrcholu Blaníku

V neděli 19. září jsme uspořádali otevřený oddílový přebor v rapidu a sešla se na něm velmi kvalitní účast. O čemž svědčí i to, že členové tehdejšího A týmu Radek Přibyl (elo 2056) a Arnold Krischke (2071) skončili až na 11. a 15. místě (z 21 účastníků).

O týden později se konal zajímavý rapid ve Veselí nad Lužnicí s názvem „Sever proti jihu“. Původně nás mělo jet z Vlašimi hned 5, ale večer před turnajem zrušil svou účast řidič pan Innemann (z toho neměl radost zejména Honza Kořínek, ke kterému se tato informace nedostala a přišel v sobotu ráno na sraz … ) a vlakem se chtělo cestovat jen mně. V silném turnaji, ve kterém hrálo 104 hráčů, se mi dařilo a ziskem 8 bodů jsem skončil na 2. místě. Zajímavostí je, že cenou byla finanční částka, která odpovídala 50% ela. :-)   

A na závěr jsem si nechal již zmiňovaný maraton v Bruntále. Za 24 hodin v něm dokázal Arnold Krischke uhrát 72,5 bodu – více v jeho článku pro časopis Gambit:

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist