TJ Spartak Vlasim
02
Úno

Obhajoba po 18 letech!

O uplynulém víkendu jsme si společně s Honzou Souralem zahráli Bakovské dvojičky. Turnaj se nám podařilo vyhrát již v roce 2004 a o 18 let později jsme to dokázali zopakovat. Jak jsme se za tu dobu změnili, můžete posoudit na úvodní fotografii. :-)

Hrálo se švýcarem na 9 kol tempem 2 x 15 minut + s přídavkem 3s. za tah a do výsledného skóre se počítaly všechny uhrané body. Nasazeni jsme byli jako jedničky, kdyby se ale bralo normální elo (a nikoli rapid, které je zejména u mladých hráčů velmi zavádějící), tak by před námi docela výrazně byla říčanská dvojička Jáchym Němec, Standa Stárek. A právě s ní jsme až do posledního kola bojovali o vítězství se šťastným koncem pro nás.

Děkuji pořadatelům okolo Martina Richtera za velmi pěkně zorganizovaný turnaj. A věřím, že nás příště z Vlašimi dorazí na tuto hezkou akci víc (ono nás mělo být více i tentokrát, ale v dnešní prdlé době nikdy člověk neví, zdali ho nějaká rýmička nepošle do karantény). Pro zajímavost seznam vítězů všech 25 ročníků Bakovských dvojic:

 

Výsledky na chess-results

Stránky turnaje

(autor článku: Tomáš Vojta)

Odpovědět

:-) 
;-) 
:-D 
:-| 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist