TJ Spartak Vlasim
31
Led

Vlašim – Pankrác 4:4

Jen týden poté, co se ve druhé lize utkala béčka Pankráce a Vlašimi, byl v 1. lize na programu souboj áček. A tentokrát měl favorizovaný soupeř, který nastoupil v čele hned se dvěma bývalými mistry České republiky, co dělat, aby vybojoval bod za remízu 4:4.  

V utkáních Vlašimi se rychlé a nezáživné remízy téměř nevyskytují, tentokrát se ale urodily hned 3, a to v podání Ríši Mládka, Jardy Voříška a Kuby Vojty (všichni měli silné soupeře, takže to bylo samozřejmě v pohodě :-) ). První rezultativní výsledek (bohužel taky dost rychlý) přišel na šesté desce …

Kubovu prohru ale dokázal vyrovnat Ondra Mejzlík, který si po výborném výkonu připsal hodně cenný skalp …  

Partie se povedla i mně a neodpustím si jednu statistiku. V letošní sezóně jsem v 1. a 2. lize hrál již 11x černými a všech 11 partií se mi podařilo vyhrát!  Je mi samozřejmě jasné, že po této namachrované větě hned další partii černými prohraji (stejně jako jsem prohrál hned tu první s bílými). :-)

Za stavu 3,5:2,5 v náš prospěch tak o výsledku rozhodovaly partie Robina Hrdiny a Kuby Petra. Robin měl ve střední hře malou výhodu, ale po přechodu do koncovky věže a různopolných střelců už bylo jasné, že jinak než dělbou bodu to skončit nemůže. Kuba Petr bojoval a zdálo se, že by ve věžovce s pěšcem méně nějaké šance na klíčový půlbodík mohl mít. Nakonec ale silný soupeř potvrdil své kvality a zajistil hostům remízu 4:4.

Naše družstvo zaslouží pochvalu za dobrý výkon, remíza s tak kvalitním soupeřem je cenná. Bod nás udržel v první polovině tabulky, na druhou stranu se pomalu přibližují sestupové vody (spadají hned 4 týmy) a je potřeba bodovat i dále. Další šanci budeme mít 6. února, kdy nastoupíme na půdě Lysé nad Labem.

Stránky 1. ligy

(autor článku: Tomáš Vojta)

24 reakcí na “Vlašim – Pankrác 4:4”

 1. 1
  Maťa píše:

  Ten závěr Ondrovy partie je moc hezký. V lednu se zatím ve Sporthotelu objevují skvělé příklady do učebnic, teď v neděli pro změnu v partii Kryštofa Křížka (asi se tady časem ukázka objeví). :-)

 2. 2
  Blanka píše:

  V Lysé dnes hrají:
  Jansa- Rydl
  Půlpan- Horák
  Červený- Mejzlik
  Priehoda- Voříšek Jarda
  Neckar- Hrdina
  Bednář- Voříšek Jakub
  Košnář- Vojta Jakub
  Postupa Pavel- Vojta Tomáš

  Držím palce.

 3. 3
  Blanka píše:

  Jirka remizoval. Jarda prohrál. V hrací místnosti teplo moc není. Někteří už oblékli zimní bundu.

 4. 4
  Blanka píše:

  Robin remizoval. Kuba Vojta vyhrál. Stav 2-2.

 5. 5
  Vlada píše:

  Když jsem odjizdel z Pravonina, měli jsme už 4,5 bodu.

 6. 6
  Vlada píše:

  Teda to jsem psal k zápasu RPC. :-)

 7. 7
  Blanka píše:

  Martin remizoval.

 8. 8
  Blanka píše:

  Kuba Voříšek prohrál.

 9. 9
  Anonym píše:

  hrajte, lidičky zlatý! Bojujte vo všecko pryč. Držíme palec

 10. 10
  Kuba Vojta píše:

  Teceme 2,5 – 3,5. Ovšem Ondra je dle mého úplně vyhraný (asi 3 pesci více v ruznopolacich ještě s vezkami) a u táty se člověk neorientuje (Dáma a 3 pesci proti vezi a dvoum jezcum – jsou tam i další figury).

 11. 11
  Blanka píše:

  Ondra vyhrál. 3,5-3,5.

 12. 12
  Blanka píše:

  Tomáš vyhrál!

 13. 13
  Zdeňka píše:

  Obrovská gratulace všem v Lysé, to je velká paráda!

 14. 14
  Anonym píše:

  dobre vy: )

 15. 15
  Maťa píše:

  Taky gratuluju! :-)

 16. 16
  Tomáš Hašek píše:

  Gratulace!

 17. 17
  Tomáš Gergelits píše:

  Gratuluji vlašimskému týmu k výhře! Ještě i za nepříznivého stavu 2,5:3,5 jsem věřil ve výhru. Jednak ještě hráli držáci Ondra a Tomáš :-) a druhak jsem tipoval těsnou výhru ;-). Jste borci!

 18. 18
  Tomáš Gergelits píše:

  Pominu-li regionální derby v posledním kole, tak vás teď čekají dva „zápasy pravdy“ s družstvy z nejtěsnějšího okolí vašeho postu v dosavadním pořadí. Tak hodně zdaru!

 19. 19
  Tom píše:

  Výsledky 8. kola:
  http://chess-results.com/tnr572597.aspx?lan=5

  Je super, že jsme to dnes zvládli! A myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, celý zápas jsme na tom byli o chlup lépe a tak to na konec i dopadlo. :-)

  Díky všem za gratulace! Záchrana už vypadá dost reálně a můžeme se soustředit na boj o medaile. :-)

 20. 20
  Tom píše:

  Docela zajímavá informace ze svazového webu (zatím jen pro extraligu):
  https://www.chess.cz/wp-content/uploads/2022/02/Priloha_2_VV158_Povinna_sachovnice.pdf

 21. 21
  Vlada píše:

  Za mých mladých let to bylo povinné, ale pak se od toho ustoupilo. Bylo by zajímavé, zjistit proč.

 22. 22
  Tom píše:

  Myslím, že proč je zřejmé. Žen hraje (hrálo) šachy málo a družstva to dost hendikepovalo, když žádnou neměly. Jak jsem se loni hrabal ve starých novinách a hledal věci k historii našeho oddílu, tak mě zaujal tento inzerát v novinách:

  Vlašimští šachisté postrádají ve svém závodním družstvu ženu …. a tím v každém utkání ztrácí kontumačně 1 bod. Najde se ve Vlašimi šachistka, které zajistí ztracené body? (týdeník Terč 16. dubna 1960)

 23. 23
  Maťa píše:

  To by mě zajímalo, jestli ten inzerát pomohl. :-) Vzpomněl jsem si, že podobnou metodu zvolil nedávno Vsetín v profesionální 1. hokejové lize – a překvapivě uspěl. https://isport.blesk.cz/clanek/blesk-sport/342574/vsetin-si-dal-inzerat-na-brankare-a-vyslo-to-belorus-bez-prace-nasel-job.html

 24. 24
  Maťa píše:

  Můj nedělní souhrn pro Benešovský deník: https://benesovsky.denik.cz/ostatni_region/vlasimsti-sachiste-utoci-na-nejlepsi-umisteni-v-historii-brodce-dostaly-nadeji-2.html.

  Protože hned druhá věta (souvětí) v úvodním tučně psaném odstavci nedává smysl, napíšu tradičně na svou obhajobu, že to já – stejně jako nadpis – nepíšu. :-) Ode mě je až text pod fotkou.

Odpovědět

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
more...
 
 

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)

TOPlist